Teknoloji

Yerli Transformers: “LETRONS”

Transformers filmini izleyen herkesin aklına gelen ama sadece fikir olarak kalan bir hayal gerçek oldu: Letrons, hem de Ankara’da!

(Kaynak: Resmi web sayfası)

letrons-lavarla-2

1/1 Ölçekte performanslı dönüşümü ve kusursuz teknik verileri ile Dünya’da İLK ve TEK olma özelliğini taşıyan LETRONS, LETVISION’ın son Ar&Ge projesi olarak Türk mühendisler tarafından hayata geçirildi. 8 ay gibi bir sürede 12 kişilik mühendislik ve 4 kişilik destek personeli olmak üzere toplamda 16 kişilik bir ekip tarafından geliştirilmiştir.

Tamamıyla Türk mühendislik ürünü ve % yüz yerli malıdır.

letrons-lavarla-1

Ankara Merkez ofisinde mekanik aksamın üretimi, Teknopark bünyesindeki ofiste ise yazılım ile ilgili süreç tamamlanıp  görücüye çıkarılmış ve kısa sürede tüm dünyadan olumlu yorumlar almaya başlamıştır.

letrons-lavarla-4

Letrons modellerinden satın almak isteyenler projeleri ve kullanım amaçları ile birlikte üreten ekibe başvuruda bulundukları takdirde satın alma gerçekleştirebiliyorlar. Araçlar şu an için trafikte seyir halinde değiller. Uzaktan kumandalı sistemle yönetilebiliyorlar. Proje sahibi Letvision, projenin ileriki dönem fazlarında elektrikli araç olabilmesi sayesinde bu konunun şekillenebileceğini belirtiyor.

Türk mühendisliğinde hayallerin gerçek olabileceğini kanıtlayan Letrons ekibine başarılarının devamını diliyor ve yeni modellerini merakla bekliyoruz!

Official Trailer:

Facebook Sayfası

Twitter Sayfası

Youtube Kanalı

 

 

Serkan İzci
Lavarla Marka Temsilcisi | serkanizci@lavarla.com

Bir Cevap Yazın