MekanSergiSanat

Yeni dünyaya hoş geldiniz: FLOW Dijital Sahne

Toplumsal bir eğitim projesi olma ve Ankaralıların sanatla daha yakın bir ilişki kurabilmesi amacıyla 2010 yılında yolculuğuna başlayıp, geride kalan 13 yıl içerisinde kültür-sanat anlamında sayısız öncülüğe ve işe imza atan CerModern, şehre yine ilkler yaşatmak için kolları sıvadı.

Avrupa’daki ve dünyadaki müzelerin dijital çağın gereklerini yerine getirmek için yeni alan oluşturmaya başladığı bir dönemde, ülkemizde örnek teşkil etmek için, CerModern ve dijital müze teknolojileri alanında yirmi beş yıllık deneyime sahip olan Reo-Tek işbirliğiyle, uzun emekler sonucunda, yüksek teknolojik bir altyapıyla hayata geçirilen FLOW Dijital Sahne, dijital teknolojiler alanında çalışmalar yapan sanatçılar tarafından görsel sanatlar, edebiyat, dans, müzik gösterileri ve yoga, meditasyon gibi çeşitli etkinlikler için kullanılacak.

Sürekli üreten bir yer olmak için Kuzey Hangar Salonu’nun dönüştürülmesiyle oluşturulan FLOW Dijital Sahne, misafirlerine ışık, ses, renk ve görsel anlatıların eşliğinde disiplinler arası bir sanat deneyimi sunmayı amaçlıyor. Yaklaşık 90 metrelik sürekli ekranı ile 20 bin piksele varan çok yüksek görüntüleme kabiliyeti  sunan mekanda görsel algılarla da oynanabiliyor.

Peki FLOW’da Ankaralıları neler bekliyor?

10 Mayıs’ta Jazz Expose kapsamındaki Nordic Sounds etkinliğiyle ufak bir deneme yapan FLOW, resmi açılışını ise geçen ay UNESCO 2023 Aşık Veysel yılı kapsamında düzenlediği Aşık Veysel: Karanlıktan Aydınlığa sergisiyle yaptı. Büyük ustanın eşyalarıyla birlikte hayatından kesitler de yansıtan, yaklaşık 15 dakikalık bir deneyim sunan sergiyi, 6 Ağustos’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

Lavarla - Flow Dijital Sahne | Aşık Veysel - Karanlıktan Aydınlığa

Fotoğraf: Özge Elif Kızıl

15 ve 22 Temmuz’da ise yoga severlere müjde! Inside Flow, büyüleyici atmosferinde ses, ışık ve sürükleyici görsellerle iç içe benzersiz bir yoga deneyimi sunuyor. Detaylar ve biletler için buradan.

Bununla birlikte henüz deneyimleyememiş olsak da dans konusunda da şehre bambaşka bir boyut getireceğine inanıyoruz! Bu bağlamda ilk meyvesini de 25-27 Ağustos tarihlerinde bu sene 6’ncı yaşını kutlayacak olan Solo Uluslararası Çağdaş Dans Festivali’nde görebiliriz. Yeni sezonda ise çok büyük projeler geliyor. Detaylar çok yakında!

*Mekanı salıdan pazar saat 12.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın