Pusu'laMüzik

Türk Rock Tarihinin Efsaneleri Buluşuyor: Senforock Efsane

Türk Rock tarihinin efsane şarkılarını Senfoni Orkestrası ve Rock Band eşliğinde, dev kadro ve hiçbir yerde duyamayacağınız düzenlemelerle dinleme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Bir Ankara projesi olan Senforock Efsane’nin açılış konseri Ocak-2018’de başkentte gerçekleşmişti.Sonrasında birçok festivalde de yer alan Senforock Efsane, konserlere ara vermeden devam ediyor.

Senforock Efsane

Senfonik müzik ve Rock müziğin buluştuğu “Senforock” geçtiğimiz sene içerisinde gerçekleşen konserler serisiyle on binlerce müziksevere ulaştı ve oldukça beğenildi. Metallica, ACDC, Black Sabbath, Motörhead, Judas Priest, Megadeth, Slayer, Deep Purple,  Pink Floyd, Iron Maiden, Manowar, Accept, DIO, Helloween, Scorpions ve diğer efsanelerin unutulmayan şarkılarını Senfoni Orkestrası, Ankara Rock camiasının ünlü solistleri ve sıkı rock dinleyicilerinden oluşan koro eşliğinde dinledik ve dinlemeye de devam edeceğiz. Gelelim Senforock’ın kardeş projesi “Senforock Efsane” ye.

Yurt içinde olduğu gibi yurtdışındaki başarılarıyla da adından söz ettiren, Senforock ve Senforock Efsane dışında başka birçok beğenilen projeyi de müzikseverlerle buluşturan Orkestra Şefi ve besteci Musa Göçmen’in yaratıp yönettiği “Senforock Efsane”, Türk Rock tarihinin efsane isimlerinin (Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray, 3 Hürel, Ersen ve Dadaşlar, Yavuz Çetin, Erol Büyükburç, Fikret Kızılok, Edip Akbayram) şarkılarını farklı senfonik düzenlemeler ve harika solistlerle sahneye taşıyor. Hepimizin gönlünde ayrı bir yeri olan efsane şarkılara sesleriyle hayat verecek isimler; Murat İlkan, Ogün Sanlısoy, Cem Kısmet, Bora Biçer, Murat Zümrüt, Murat Çayır ve Görkem Ulaş. Müzikseverlerin yakından tanıdığı solistlere Musa Göçmen Senfoni orkestrası ile birlikte gitarda Bülent Başara ve Ozan Erkal, bas gitarda Koray Ergünay, davulda Ayhan Aydın, klavyede Evren Kalaycıoğlu eşlik edecek. Senforock Efsane her yaştan insanı özlenen ve yıllandıkça daha da değerlenen şarkılarla buluşturarak büyük bir ihtiyaca cevap verecek.

Senforock Efsane

Güzel ve soğuk Ankara akşamlarında içinizi ısıtacak şarkılara sesinizin yettiği kadar eşlik etmek için Türk Rock tarihine saygı duruşu niteliğindeki “Senforock Efsane” konserinde siz de yerinizi alın.

Bir Cevap Yazın


carl sagan Müzik

Karanlık bir dünyada Sagan’ın yolu

Yönetmen ya da senarist künyesinde ismi yer almamasına rağmen, Steven Spielberg olmasaydı, sinema tarihinin mihenk taşlarından biri olan Geleceğe Dönüş filmini muhtemelen izleyemeyecektik. Hatta izleseydik...

Müzik

Bir Ankara efsanesi: Süleyman Bağcıoğlu

Süleyman Bağcıoğlu. Ankara müzik camiasının en önemli ve efsane isimlerinden biri. Kızılay Gölge’de ve ardından Olimpos Gölge’de gözümü kırpmadan izlediğim, her seferinde sanki ilk kez dinliyormuşçasına...