Pusu'laMekanKahve

Tunus Caddesi’nde Kahve Kokuları

Şehirdeki kahveci artışından aşırı şekilde memnun olduğumu belirterek merhaba demek istiyorum. Özellikle şehrin işlek noktalarından biri Tunus Caddesi’ni kahve kokusunun sarmasından daha bir memnunum. Keyifli anların en sıkı eşlikçisi ”kahve”, kendisine burada bir durak bulmuş. Kahvenin yeni duraklarından olan Coffee Bus, mekanın önündeki şirin arabasıyla caddedeki kahve kokularının kaynağı olmuş bile!


2 yıl boyunca arabalarıyla hizmet veren Coffee Bus sahipleri Ankara’yı bir müddet bu şekilde turlamışlar. ”Etrafınızdaki kahveler sıcaksa, fazla uzağa gitmiş olamayız,” deyip arabalarıyla Ankara’yı turlayan iki kardeşin en büyük destekçisi de babaları olmuş. Bir müddet şoförlük desteği yapmış diyebiliriz. Bu yüzden abi kardeş, babalarına minnettarlar.

Hatta bir aralar Instagram hesaplarından yaptıkları çekilişlerle kazanan kişilerin seçtikleri yere, seçtikleri zamanda gidip kahve ikram ediyorlarmış. En çok buna bayıldım. (Yeniden çekiliş işlerine girdiniz diyelim ki, Gölbaşı’na bile gider miydiniz dedim, giderdik tabi dediler…)

”Bu şekilde olmayacak, bir adresimiz olsun artık!” dedikleri gibi de Tunus Caddesi’ndeki yerlerini bulmuşlar. 8 ay evvel kuzenlerinin de dahil olmasıyla birlikte, tam bir aile ortaklığı edasıyla maceraları başlamış.

Mekan tasarımında dahil olan birçok şeyin el emeği olduğunu da eklemek zorundayım…

Onları benim gözümde farklı kılan sokak hayvanları konusundaki hassasiyetleri ve güler yüzleri oldu. Bir de sabah 08:00 ve gece 02:00 arası hizmet veriyor olmaları tabii. Kahve ihtiyacının ne zaman hasıl olacağı pek belli olmuyor tahmin edersiniz. Ankara’nın en sevdiğim noktası Tunus Caddesi’nde olmaları da önemli. Tunus Caddesi’ne bayılıyorum. Oradan hiç çıkmak istemiyorum…

Bu arada, ”Güzel kahve yapmak sizin elinizde,” sloganlarıyla kahve satışına başlamışlar son zamanlarda. ”Sizin kahveleriniz çok güzel, evimde de yapayım,” derseniz sipariş verebiliyorsunuz. Sevdiklerinize hediye edebiliyorsunuz.

Sizinle iyi ki tanıştık. Yeni yeni atılımlarınızın olacağını da biliyorum. Hepsini merakla bekliyorum!

İletişim kurmak isteyenleri şöyle alalım:

Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunus Cd. No:55, Çankaya / 0542 645 03 02

Instagram
hello@coffeebusankara.com
www.coffeebusankara.com

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirPusu'la

Veda Busesi: Mavi Kapı!

Ahh! Bitti bile hafta yaa.. Belki benden değil ama hadi yine iyisiniz kahveden kurtuluyorsunuz bir süre.. Var mı aramızda Cumartesi’den kalanlar veya güzel bir Pazar...

Pusu'la

Goofy!: Birisi Cumartesi mi Dedi?

“Aaa” Cumartesi mi geldi? Ne çabuk? Yapıldı mı bakalım güzel güzel hafta sonu planları? Yapılmadıysa şayet hemen yapmaya başlayın lütfen.. Bu güzel havada evde mi oturacaksınız...