Pusu'laMekan

Tunalı Civarındaki Yeni Butik Mekanları Keşfettik

Son dönemde ara sokaklarda bir canlılık var. Tunalı veya Ayrancı’da girdiğiniz sakin bir sokak sizi sürprizlerle karşılayabiliyor. Çünkü şehrin ana hatlarında görmeye alışık olduğumuz mekanlar son dönemde ara sokaklara serpildi. Üstelik hepsinin ayrı bir rengi, farklı bir konsepti var. Tunalı ve Ayrancı civarında keşfedebileceğiniz butik mekanları listeledik.

1- Kapı Ankara

Bu ara her anlamda en favori rengimiz yeşil. Doğaya ve doğala dönüş kendini konseptlerde de gösteriyor. Bahçesindeki ağaçların altında Ege esintisiyle önümüze düşmüş kahvaltılar, akşamüzeri arkadaşlarla hoş sohbetler için veya kitabı kapıp da kahve eşliğinde yalnızlığın tadını çıkarmak için yemyeşil bir kapınız var artık.

Adres: Gülden Sok. No: 4/B Kavaklıdere

2- Kuzgundokuz

Yönümüzü Ayrancı’ya çevirelim. Kuzgundokuz Ankara için bir ilki temsil ediyor. İlk kez sadece cheesecake ve nitelikli Türk kahvesini bir arada buluşturan mekan kahve konusunda gerçekten iddialı. İki kardeşin elinden çıkan mekanın geçmişinde bolca tecrübe var. Birisi cheesecake’lerini birçok yerde tattığımız gizli kahraman, diğeri ise turuncu kahve minibüsünden tanıdığımız Ozo. Bu ikili birbirine yakışan başka bir ikili olan cheesecake-kahve ile Ankaralıları bekliyor.

Adres: Ayrancı Mahallesi, Kuzgun Cd No:9

3-Let’s Bake

Ev yapımı tatlıların sevdiğimiz yeni adresi Let’s Bake “Biraz tatlı biraz tuzlu” sloganıyla hayatımıza gireli çok az oldu. Ev yapımı denince bu ara akan sular duruyor hepimizde. Let’s Bake hem yapıp yediriyor, hem de öğretiyor.

Adres: Yeşilyurt Apartmanı, Yeşilyurt Sk. No:5/A

5- Variante Breakfast and Coffee

Yönümüzü Tunalı’dan Esat’a doğru kaydıralım. Abay Kunanbay’ın sonlarında bizleri kuymak kokusu karşılıyor bu aralar çünkü kahvaltısıyla kısa sürede ünlenen Variante artık burada. Hem doyurucu hem de uygun fiyatlı kahvaltının ve güzel tatlıların adresi bu mekan oldukça da ferah. En güzeli de, günün her saati kahvaltı vermeleri. Akşam kahvaltısı sevenlere de duyurulur.

Adres: Abay Kunanbay Cd. 33/A

5- Rolls’n Smiles

Variante’den hiç de uzaklaşmadan yolun karşısına geçiyoruz. Bizi burada el yapımı dondurmaları ve krepleriyle Rolls’n Smiles bekliyor. Nutellalar, bisküviler, meyveler ve dondurmalar bir arada, öte yanda çeşit çeşit tuzlu ve tatlı krepler.

Adres: 32/A, Abay Kunanbay Cd.

6- Inception Coffee

Abay Kunanbay bu ara yeni mekan bolluğu yaşıyor denilebilir. Müziği güzel, kahvesi güzel, kendi ferah yeni mekanımız Inception aynı zamanda sanatsal faaliyetlere de göz kırpıyor. Kırmızısını pek sevdiğimiz bu yeni mekanda kahvaltı da veriliyor.

Adres: Abay Kunanbay, 52/B

7- Coffee Log

Bir biz eksiktik diyerek hayatımıza dalan Coffee Log pıtrak gibi çoğalan üçüncü dalga kahvecilerin farkında yeni bir kahvecimiz. Bahçesinde ağaçlar altında oturabileceğiniz, evcil hayvanlarınızla gelebileceğiniz ferah bir Kennedy kahvecisi. Gece 12’ye kadar da açık!

Adres: Kennedy Cd., No: 87/A

Ankara’nın ara sokakları şenlendiği için mutluyuz, her döndüğünüz köşe sizi başka bir sürprizle karşılıyor. Yeni keşiflerinizi bize yazmayı unutmayın. Son olarak, Öykü’nün notuyla bitirelim:

Chicago Üniversitesi’nin araştırması der ki “Sessizlik de gürültü kadar dikkat dağıtıcı.” Yani sessiz bir kütüphane bir türlü odaklanamamanızın sebebi olabilir. İdeal çalışma ortamı 70 desibel. Tesadüfe bakın ki ortalama bir kafenin arka plan gürültüsü 70 desibel!


Fotoğraflar mekanların Instagram sayfalarından alınmıştır.

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir