EtkinlikKonferans

Tarafını Seç | TEDxMETUAnkara 2021 – Domino (İptal Edildi)

*TEDxMETUAnkara 2021 | Domino, zorlu pandemi sürecinde yaşanan aksaklıklardan ötürü iptal edilmiştir.

Hayatımızdaki birçok olay birbirine bağlıdır. Yapılan her eylem, alınan her karar bir sonrakini etkiler. Bazen küçük başlangıçlar büyük bir etki yaratabilir. Domino taşlarının birbiri ardına teker teker yıkılmasını sağlayan da o baştaki etki değil midir? Geçmişten günümüze karşılaştığımız her olay, tanıdığımız her insan, hissettiğimiz her duygu biz izin verdiğimiz sürece bugünümüzü şekillendirir. Peki, siz bu hayatta bir domino taşı mısınız yoksa o taşların ne zaman devrileceğine ve nereye gideceğine yön veren kişi misiniz?

Lavarla - TEDxMETU Ankara 2021 Domino Genel

İşte bu yıl 5. yaşında “Domino” temasıyla hayatlarımıza girip tarafımızı seçtirmeye çalışacak olan TEDxMETUAnkara, 28 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek.

Lavarla - TEDxMETU Ankara 2021 Domino Kayıt

Lavarla’nın da basın sponsorları arasında yer aldığı etkinlik, Run The World platformu üzerinden online ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. Dilerseniz etkinliğin ücretsiz katılım biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.


KONUŞMACILAR

Amerika’dan başlayıp kısa sürede tüm dünyaya yayılan bir konferans modeli olan TEDx’in ODTÜ kültürü ile birleştiği etkinlik olan TEDxMETUAnkara, bu yıl da pandemi şartlarına rağmen birbirinden değerleri konuşmacılarıyla ve yenilenen sahne tasarımıyla katılımcılarını ağırlayacak.

*Sıralama alfabetik şekilde yapılmıştır.
*Konuşmacılarla ilgili güncelleme yapıldıkça yazıya ekleme yapılacaktır.

Lavarla - TEDxMETUAnkara 2021 Domino Konuşmacılar Elif Sürer

ELİF SÜRER

Bologna Üniversitesi Biyomühendislik bölümünden doktora, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden yüksek lisans ve lisans derecelerini almış olan Elif Sürer, ODTÜ Enformatik Enstitüsü’nde oyun geliştirme ve sanal/karma gerçeklik başta olmak üzere çeşitli alanlarda araştırmalar yapmaktadır.

Lavarla - TEDxMETUAnkara 2021 Domino Konuşmacılar Emrah Akçay

EMRAH AKÇAY

Sosyal medya yöneticisi olarak çalışma hayatına devam eden Emrah Akçay, Anadolu Üniversitesi’nde sözsüz iletişim ve beden dili başta olmak üzere birçok konuda araştırma yapmış bir iletişim doktorudur.

Lavarla - TEDxMETUAnkara 2021 Domino Konuşmacılar Gökçe Erhan

GÖKÇE ERHAN

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümünden birincilikle mezun olan Gökçe Erhan, Trabzon’un Sürmene ilçesinde ekolojik bir hayat benimseyip sürdürürken doğayla iç içe bir hayat yaşıyor.

Lavarla - TEDxMETUAnkara 2021 Konuşmacılar Mehmet D. İnce

MEHMET D. İNCE

Tutkunu olduğu siber güvenlik alanında 2004 yılından beri yaptığı çalışmalarla tanınan Mehmet D. İnce, şimdiye kadar yüzlerce güvenlik açığı tespit etmiş başarılı bir güvenlik uzmanıdır.

Lavarla - TEDxMETU Ankara 2021 Domino Konuşmacılar Prof. Dr. Nil Sarı

PROF. DR. NİL SARI

Birçok kitap ile makaleye imzasını atmış Türkiye’nin ilk resmi tıp tarihi müzesinin kurucusu Prof. Dr. Nil Sarı, Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik ana bilim dalında ders vermeye devam etmektedir.

Lavarla - TEDxMETUAnkara 2021 Domino Konuşmacı Özel Oytun Türkoğlu

ÖZEL OYTUN TÜRKOĞLU

“Türkiye’den dünya markaları çıkart!” sloganıyla altmıştan fazla şehirde yüz elli bin kişiden fazla kişiye konuşmalar yapmış olan Özel Oytun Türkoğlu, marka danışmanıdır. Çeşitli yayınlarda marka pazarlama ve dijital dünya üzerine yazıları olan Türkoğlu, “Sat Kendini” kitabının yazarıdır.

Lavarla - TEDxMETUAnkara 2021 Konuşmacılar Şahika Ercümen

ŞAHİKA ERCÜMEN

Dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen, serbest dalışta on adet Dünya Rekoru kırmıştır. Guiness Rekorlar Kitabı’na da adını yazdıran milli sporcumuz, aynı zamanda diyetisyen ve çevre aktivistidir. Birleşmiş Milletler kendisine, çalışmalarından dolayı Sudaki Yaşam Savunucusu unvanı vermiştir.

Dilerseniz konuşmacılarla ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Lavarla - TEDxMETU Ankara 2021 Domino Genel Bilgiler

Bununla birlikte her sene TEDx organizasyonlarına yeni bir soluk getirmek ve diğer etkinliklere örnek olmak amacıyla bir önceki etkinliğin üzerine koyarak yoluna devam eden TEDxMETUAnkara’nın bu yılki Domino temalı etkinliğinde katılımcıları birçok sürpriz ve hediye kazanma fırsatı da bekliyor olacak. Ayrıca etkinlik esnasında katılımcılara yardımcı olmak için organizasyon destek ekibi Zoom’da olacak.

28 Mart 2021 Pazar günü saat 13:00’de başlayacak olan etkinlikle ilgili daha fazla bilgiye ve çok daha fazlasına Lavarla etkinlik takviminden ulaşabilirsiniz.

TEDxMETUAnkara İletişim Bilgileri | İnternet Sitesi | Facebook | Twitter | Instagram

Bir Cevap Yazın

Ankaralı kadın komedyenler Etkinlik

Ankaralı kadın komedyenler

18 Ocak Perşembe akşamı IF Tepe Prime’da beş kadın komedyen stand-up yaparak hem tabuları yıktı hem de bu aralar en çok ihtiyacımız olan şeyi, gülmemizi...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Şubat Bülteni

Herkese yılın ikinci ayından merhabalar! Öncelikle birkaç günlük gecikmeden ötürü kusura bakmayın lütfen. Bundan kaynaklı 10 civarı etkinliği bültenden çıkarmak durumunda kaldık ne yazık ki....

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Ocak Bülteni

Yeni yıldan herkese merhabalar! Umarız sağlıklı, bol etkinlikli ve Lavarla’lı, hepimiz için güzel haberlerle dolu, musmutlu bir yıl olur. Yılbaşı yorgunluğunu atabildik mi bakalım? Enerjiler...