Pusu'laEtkinlik

Takas’la: Bornozumu Al, Kitabını Ver

Takas’la hangimize sürpriz olmadı ki? Beklenenin epey üstünde olan yoğun kalabalık mı, aşırı ilgi mi yoksa aşırı sayıdaki eşya mı, takasa geleceğini düşünmediğimiz nesneler mi, vermenin getirdiği rahatlık mı? Kakule Kahve ile gerçekleştirdiğimiz Takas’la etkinliğini, gelen herkese tek tek sorsanız alacağınız ortak cevap “keyif” olur. Etkinliğin amacı belli, yöntemi belli, bunları yazmak yerine takaslanan ilginç eşyaları ve yaşanan hoş anları yazalım dedik.

Yüzük ve Pompa

Bir gün edinmeyi planladığı pilates topunu şişiririm maksadıyla garantici bir arkadaşımız tarafından bir pompaya karşılık bir yüzük ve bir bileklik feda edildi.

takasla-ankara-lavarla-etkinlikleri-kakule-kahve

Kitap ve Bornoz

Bazasının altında bulup belki bir talibi çıkar umuduyla bornoz getiren arkadaşımız gün içerisinde çeşitli şakalaşmalara maruz kalsa da tüm şakaları ağızlara tıktı ve bornozunu bir kitap ile değiştirdi.

takasla-lavarla-ankara-etkinlikleri-kakule-kahve

 Bir Çocuk ve Bir Kırmızı Şapka

Günün en mutlu eden takası ise bir kız çocuğunun elindeki kitaba karşılık çok isteyerek aldığı kırmızı bir şapka oldu. Bağış kutusuna kıyafetlerini bırakmayı da unutmadı. Hem şapka hem de bu hareket kendisine çok yakıştı 🙂

takasla-ankara-lavarla-kakule-kahve

4 Fal ve 4 Nesne

Günün en karlı takaslarından birisini kahve falı bakan bir kişi yaptı: 4 kahve falına karşılık 4 nesne aldı. Sadece fal ile kazanan arkadaşımız mı fal baktıranlar mı daha mutluydu kestiremedi kimse.

takasla-lavarla-ankara-etkinlikleri-kakule-kahve-2

Gezen Ayakkabı

Kullanmadığı ayakkabısını belki özgür dönüşüme bırakırım diye elinde gezdirirken tesadüf eseri Takas’layı görüp gelen bir arkadaşımız, ayakkabısına karşılık takaslayabileceği bir şey bulamayınca bağış kutusunu sevindirdi. Ayakkabı da olsan kaderden kaçamıyorsun..

takasla-lavarla-ankara-etkinlikleri-kakule-kahve-3

Rastlantısal Kazanımlar

Etkinlikten haberi olmayıp tesadüfen gelen ama yanında ayakkabı taşıyacak kadar şanslı olmayanlar ise çantalarını boşaltmaya meylettiler. Çantasındaki deodorantı, kolundaki saati, boynundaki şalı, el çantasını verenler oldu.

img_9486

Ufo ve Kahve Makinesi

AEG marka eski bir kahve makinesi ile gelen birisi ilk ilginç nesneyi getiren kişi olarak önce hepimizi şaşırttı, sonrasına kahve makinesini bir UFO (ısıtıcı olan) ile takaslayarak hepimizi daha çok şaşırttı.

lavarla-takas'la-etkinlikler-ankara-kakule-kahve Al Götürcüler

Eşyalarını yüklenip gelen bazı tatlı insanlar da sadece vermek ve yerine bir şey almamak için gelmişlerdi. Kimimiz yine de karşılığında hediyeler verdik. Kimimiz de ederi çok umursamadan sadece karşı taraf mutlu olsun diye takasladık. Eşyayı bir defa gözden çıkardığında karşılığında aldığının çok da önemi olmadığını, güzel olanın insan sevindirmek olduğunu fark ettik.

takasla-lavarla-ankara-etkinlikleri-kakule-kahve-2Yardım Kutuları

Takas’la boyunca sırf yardım kutularına eşya getirenler veya takasladıkları eşyaları yardım kutularına bırakan duyarlı kişiler sayesinde 1 koca kutu kitap ve 2 koca kutu giysi toplandı. Bağış giysiler Kakule Kahve’nin tatlı sahipleri tarafından ayıklanarak Çankaya Belediyesi aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine iletilecek.

Müzik

Etkinliğin en güzel taraflarından birisi kaliteli müzik oldu. Önce Gürkan Plak‘ın eski 45’likleri ile, sonra Moral Sıfır’ın canlı müziği ile çok güzel vakit geçirdik.

takasla-lavarla-ankara-etkinlik-kakule-kahve-muzik

Moral Sıfır ekibi

Sonuç olarak alan memnun satan memnundu etkinlik bittiğinde. Yenisi için talep çok, şimdiden takaslanacak eşyalarınızı ayıklamaya başlayın. Hepimizde “keşke daha çok şey getirseydim” pişmanlığı vardı, bizden söylemesi!

Kakule Kahve‘ye işbirlikleri ve tüm emekleri için, güzel tatlıları için yürekten teşekkürlerimizle, bir sonraki Takas’la için takipte kalın!

Kapak görseli için ise katılımcı olarak gelip bu güzel fotoğrafı çeken Serkan Kaymak’a teşekkür ederiz..

 

Seren Erciyas
Şef Editör | serciyas@lavarla.com

  Bir Cevap Yazın

  Pusu'la

  Bu Pazar Kalede Şenlik Var!

  Kale Meclisi ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Kültür Sanat Çalışma Grubu organize ediyor. Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve...


  Pusu'la

  26. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması: Göç

  Teknolojideki hızlı ilerleyiş ve akıllı telefonlardaki yenilikler, hepimiz için fotoğraf çekmeyi kolaylaştırdı. Özellikle sosyal medyanın anında paylaşım olanağı sunmasının etkisiyle pek çoğumuz içimizdeki fotoğraf sevgisini...