Pusu'laEtkinlikFestival

Sonbahar Kahveyle İyi Gider | Ankara Coffee Festival

Ankara’nın yeni sezonu ve akabinde güzü sevmesi için birçok sebep varken son yıllarda yeni bir sebep daha eklendi diyebiliriz. Hem de oldukça güzel bir sebep. Çünkü bu sebebin sonunda toplumun her kesiminden insanın oldukça sevdiği ve tükettiği bir madde ile 3 uzun ve dolu dolu gün geçirebiliyorsunuz. Belki bir çoğunuz bunun kahve olduğunu çoktan anladı bile.

Evet tarihsel olarak eskilere dayanan kahve demleme tekniklerinin son yıllarda dünyayı yeni nesil (3.dalga) diye kavurduğu bir dönemde malumunuz üzere nasibini Ankara da fazlasıyla alıyordu. Öncelikle birbiri ardına açılan ve hala açılmaya devam eden kahvecileri, son birkaç yıldır da kahve festivalleri takip ediyor. Öyle ki farklı farklı firmaların yaptığı ve yılda 2-3 tane olan bu festivallerden güz döneminde olanına Ankaralılar çok alıştı. Hazır yazları bitirip güz dönemine girdiğimiz şu tarihlerde ise müjdemiz geldi!

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’un tadı damağında kalan İstanbul Coffee Festivali’nin hemen ardından yine DSM Group tarafından Paşabahçe, Hyundai, Pınar ve La Marzocco destekleriyle düzenlenecek olan Ankara Coffee Festival, 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Bilkent Station’da gerçekleşecek ve Ankaralı kahveseverleri 3 gün boyunca nitelikli kahveyle buluşturup keyifli bir lezzet şöleninde buluşturacak.

Festivalde Bizleri Neler Bekliyor Olacak?

Öncelikle şunu belirtelim ki kahveye dair her şey bol ikramlarıyla birlikte 3 gün boyunca Bilkent Station’da! Dünyanın her yerinden markalar ve kahveler, demleme ve kavurma teknikleri, baristalar ve latte art şovları, workshoplar, seminerler, görsel etkinlikler ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak ve tabi ki bunların tamamı 3 gün boyunca müzik ve canlı performanslarla birleşecek.

HERKES BURADA

Festival boyunca dünyanın her bölgesinden onlarca çeşit kahve çekirdeği ve Türkiye’nin kahve sektöründeki bilindik isimleri yeniden Ankaralı kahveseverlerle buluşma heyecanı yaşayacak. Starbucks, Tchibo, Espresso LabKurukahveci Mehmet Efendi gibi sektörün büyük isimleriyle birlikte Floransa’nın incisi La Marzocco, Kadıköy Moda’nın çocuğu Walter’s, Karaköy bebesi Coffee Sapiens, özellikle yeni nesil dalgayla daha çok yakınlaştığımız Coffee Department, Kimma Coffee ve Kronotrop ile La Cultura Del Caffe, Zihni Sinir, Ayıbedenler Coffee House, Caffe Mio, Coffee Deal, Coffee Gutta ve daha fazlası 3 gün boyunca Bilkent Station’da olacak.

MÜZİK

Kahve yalnızca bir tadım eylemi değil, kültürel bir deneyimdir ve müziksiz bir festival düşünülemeyeceği gibi bu kültür de eğlenceden ayrılamaz. Öyleyse kahveden aldığınız enerjiyi dans ederek atmaya hazır mısınız? Ankara Coffee Festival, birbirinden eğlenceli canlı performanslarla 3 gün boyunca Ankaralı kahveseverleri bir festivalin olmazsa olmazı müzikle de buluşturmayı amaçlıyor. Edindiğimiz bilgilere göre İstanbul’a yerleşen NewYorklu sempatik ve başarılı müzisyen Allen Hurley, Ankara’nın sevilen gruplarından Sufle gibi başarılı akustikcilerin yer alacağı festivalde henüz bir türlü açıklanmayan tüm programa açıklandığında buradan ulaşabilirsiniz.

Bilinmesi Gerekenler Neler?

SEN DE GEL!
Ankara Coffee Festival bileti aldığınızda Afrika’daki insanların en temel yaşam ihtiyacı olan temiz su ile buluşturan Sen De Gel’e destek olduğunuzu biliyor muydunuz?

Sen De Gel, ulusal ve uluslararası alanda sınır tanımaksızın, sosyal ve ekonomik alanda nitelikli ve sürdürülebilir gelişimi sağlamak amacıyla yoksullukla mücadele ederek, istihdam yaratarak, kadınların ve gençlerin gelişimine yönelik projeler üreterek, ulusal ve uluslararası alanda sivil ve benzer hedefleri olan kuruluşlarla işbirliği yaparak, Birleşmiş Milletler Bin Yıl Hedefleri’ne sadık kalarak ve özellikle “en az gelişmiş ülkelerin” sorunlarını gözeterek yapılandıracağı projeleri hayata geçirmek amacıyla kurulmuş bir oluşumdur. Daha fazla detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

BİLET

25 TL olan 4 saatlik seans bileti, 40 TL olan 8 saatlik tüm gün bileti ve 120 TL olan 4 günlük kombine şeklinde 3 farklı kategoriden oluşan ve bulunduğu seanslardaki tüm ücretsiz etkinlikleri, markaların ikramlarını, seminer ve workshopları kapsayan biletleri dilerseniz online olarak buradan ve dilerseniz Bilkent Station’daki Bean On Wheel standından bizzat giderek temin edebilirsiniz. Lavarla’daki hediye bilet çekilişimize ise buradan ulaşabilirsiniz. (Festival başladığı için malesef çekilişimiz sonlandı)

ULAŞIM

Etkinlik alanına özel araçlarınızla gidebileceğiniz gibi Kızılay’dan Kızılay-Koru metrosuyla Bilkent (6.Durak) durağına geldikten sonra 111 ve 175 numaralı EGO aktarma otobüsleriyle ve Ulus ile Sıhhıye’den ise Ulus-Sıhhıye-Bilkent dolmuşları ile Bilkent Station’a ulaşılabilir. Ayrıca Kızılay’dan taksiyle ortalama 35-40 TL ücretle yine Bilkent Station’a ulaşabilirsiniz.


Kahveye ve eğlenceye doyup bol bol anı biriktirdiğiniz keyifli bir festival geçirmeniz ümidiyle. Yeni yazılarda, etkinliklerde, festivallerde ve Ankara Coffee Festival’de görüşmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!

Festival İletişim Bilgileri | Resmi Site | Instagram

Bir Cevap Yazın

Pusu'la

27’lik Gezici Festival başlıyor!

1995 senesinde serüvenine sinemanın seçkin örneklerini Türkiye’nin değişik kentlerindeki sinemaseverlere sunan bir festival otobüsü olarak başlayıp, zamanla Ankara’nın yolunu gözlediği büyük bir festivale dönüşen, Ankara...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Kasım Bülteni

Aşkların ve sonbaharın bir başka olduğu kasım ayından herkese merhabalar! Neler yaptık bakalım yeni sezonun ilk ayında? Önümüzdeki ay yapacağımız çılgınlığı saymazsak son açık havaların...


Lavarla - 33. Ankara Film Festivali 2022 Kapak Görseli Etkinlik

Başlıyor: 33’lük Ankara Film Festivali

Ankara’yı sinemayla buluşturmak ve Türk sinemasının geleceğini şekillendirecek yeni isimleri keşfetmek amacıyla Mahmut Tali İzgören ve Aziz Nesin öncülüğündeki Bilim ve Sanat, Bilar AŞ ve...