Pusu'laSinema

Son Açık Hava Sinemaları Bunlar

Açık hava sinemasına doymak diye bir şey varsa eğer, bu yaz Ankaralıların yaşadığı bu olabilir. Yaygınlaşan açık hava sinema etkinlikleri, Ankara’dayken dışarıda vakit geçirme problemimizi de bir nebze olsun çözdü. Yaz bitiyor derken, havalar henüz bozmadan son birkaç açık hava etkinliğini paylaşmak istedik. Bu yaz yıldız göremediğin göğün altında hiç film izlemediysen bunlardan birisini yakalarsın umarız.

Bambu Kültür Evi Açık Hava Filmleri

Bambu Kültür Evi neredeyse tüm yaz boyunca film gösterimleri, şiir geceleri ve hatta açık hava tiyatroları düzenledi. Eylül boyunca da, bu tarihten itibaren, 4 farklı film gösterimi yapacak. Bambu’da film izlemenin ücreti sadece 10 TL, üstelik çekirdek, mısır ve gazoz da ücretsiz. Yerlere çekirdek atmak ise serbest.

pariste-gece-yarisi-acik-hava-sinema-lavarlaParis’te Gece Yarısı / 02 Eylül – 20.00

Sonbaharda evlenecek olan Amerikalı nişanlı çift Gil ve Inez, Inez’in babasının iş gereği Paris’e gelmesini fırsat bilip, küçük bir tatil için bu gözde Avrupa şehrinin yolunu tutarlar. Başta her şey eğlence dolu bir Avrupa kentini gezmekten ibaretken, özellikle damat adayın Gil’in Paris caddelerinde gece yarısı yaşadığı gerçek üstü maceralar sadece onun değil tüm ailenin hayatını değiştirecektir…
Zira bu genç adam, Paris’e büyük bir aşk beslemeye başlar ve edebiyatçı kimliği ve tutkusu pekişir…

Fil-Adam-acik-hava-sinemasi-lavarlaFil Adam / 03 Eylül – 20.00

Doktor Frederick Treves, 1880’lerin kasvetli Londrası’ndaki bi gezici sirkte fil adam lakaplı, çirkin ve son derece anormal bir görüntüsü olan John Merrick’e rastlar. Zalim bir adam olan sirk müdürü Bytes, annesi Merrick’e hamileyken bir filin saldırısına uğradığını anlatmaktadır. Dr. Treves, Merrick’in hastaneye yatırılmasını sağlar. Dr. Treves bir süre sonra pek zeki olmayan Merrick’in korkunç görüntüsünün altında son derece duyarlı ve insancıl birinin olduğunu anlar. Hastanede ilk başta ondan korkan hemşireler de Merrick’e alışacaktır.

 

Esaretin Bedeli / 06 Eylül – 20.00Esaretin-Bedeli-acik-hava-sinemasi-lavarla

Andy Dufresne, genç ve başarılı bir bankerdir. Karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan yargılanır ve ömür boyu hapis cezası alır. Shawsank Hapishanesi’nde dayak, işkence, tecavüz, her türlü durum yaşanmaktadır fakat Andy gene de hayata bağlı ve iyimserdir. Bu tutumu etrafındakileri de etkiler. Andy umutlu bakış açısıyla çevresindeki tüm mahkumları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy’nin bu çabalarına ortak olacak bir arkadaşı da olacaktır: Red.

Rezervasyon: 0506 447 62 21 (Rezervasyon yaptıranların biletleri en geç film gösterimine 2 gün(iki) kala almaları gerekmektedir)

Adres:Adres: İzmir 2 Cadde 45/18-Kızılay-Çankaya

Cer Modern 

Cer Modern de yazı açık hava sinema etkinlikleri ile dolduranlardan. Eylül’de ise önceden hava koşulları sebebi ile ertelenen tek bir film gösterimi yapılacak.

Mr-Nobody-acik-hava-sinemasi-lavarlaMr. Nobody / 03 Eylül – 20.15

Başlıkta bahsi geçen Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır… Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar….

Tam: 15 TL
Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)
Bisikletli %10 indirim

Yenimahalle Belediyesi Açık Hava Film Günleri

Yenimahalle Belediyesi ise açık hava film günlerini bugünkü son film gösterimi ile sonlandırıyor. 18 Temmuz’da “Mucize” filmiyle başlayan organizasyonda mahalle sakinleri her gün farklı bir mahallede bir araya geldi.

ates-ve-su-acik-hava-sinemasi-lavarlaAteş ve Su / 02 Eylül – 20.15

Dil eğitimi için Londra’ya giden ve eğitimi bittikten sonra da orada yaşamaya devam eden Yağmur, Kemal’le tesadüf eseri bir uçakta karşılaşır ve tesadüfler peşlerini bırakmaz. Yağmur, çok az tanıdığı ve gizemli bir yönü olduğuna inandığ Kemal’e aşık olmuştur ve aralarında bir ilişki başlar. Hayatına giren diğer adamlardan farklı olan Kemal’in ise Yağmur’dan sakladığı çok büyük sırlar vardır. Londra’da rüya gibi günler geçiren çiftin, bugünleri kısa sürede geride kalacaktır. Asıl adı Haşmet olan Kemal, büyük bir aşiret hesaplaşması ve kan davasının içerisindedir. İki aşiretin, kanı karşılıklı olarak durdurması da tamemen Haşmet’e bağlıdır. Yağmur’u da içine sürükleyecek karanlık olaylar ise kapıdadır…

Adres: Bosna Koşu Yolu

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Bir Cevap Yazın
Pusu'la

ODTÜ’den sergi izlenimleri 3: “Oyun”

“Hayat, sanat ve ruh… Hayat ruhu döver ve ezerken, sanat bir ruha sahip olduğunuzu hatırlatır.” Stella Adler ODTÜ Tasarım Fabrikası’nın Sanat Danışmanı Murat Akın, Heykeltıraş...