Pusu'laMekanGurme

Sokaktan Gelen Lezzetler: Lokal’71

Eğer siz de sokak lezzetlerinden vazgeçemeyenlerdenseniz bu yazıya dikkat kesilmenizi öneririm. Midye ve kokoreç birçoğumuz için biranın yanında olmazsa olmazları. Lokal’71 de Ankara’da bu keyfi bize hoş atmosferi ve sıcak hizmetiyle sunan nadir mekanlardan. İşten veya okuldan çıktıktan sonra şehrin kalabalığından uzak, sakin ve keyifli bir gece geçirmek istiyorsanız Lokal’71 doğru bir tercih olacaktır.

lokal71 lavarla

Menüde midye ve kokoreçin yanında lezzetli birçok ana yemek seçeneği de mevcut. Eğer ki içkinizin yanında sadece hafif bir atıştırmalık tercih ediyorsanız da Lokal ’71 ‘in hafif atıştırmalıklarını çok seveceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Benim favorim ise cheddarlı sosis ve nachos, bu lezzetli yemekler soğuk biranızın yanına iyi birer eşlikçi olacaktır. Lokal’71 ‘i bu kadar çok sevmemizin bir diğer nedeni de sıcak,retro atmosferi ve samimi çalışanları. Çeşitli dönemlere ait görsellerin duvarları süslediği bu mekan gittiğim ilk anda sempatimi kazandı. Çok büyük bir yer olmamasına karşın ferah dekorasyonu kalabalık buluşmalar için çok müsait. Arkadaş grubunuzla buluşup sohbetin dibine vurmak için birebir!

lokal71 lavarla

Retro dekorasyonunun yanında cuma günleri olan Türkçe DJ performansıyla da bizi geçmişe götürüyor. Belirli aralıklarla yapılan rakı geceleri ise keyifli bir kaçamak yapmak için ideal. Fiyatlarının oldukça uygun olmasına ve happy hourlarına değinmeden geçemeyeceğim. Kaliteli işletmesi, lezzetli yemekleri ve sıcak atmosferiyle dört dörtlük bir yer olduğunu söyleyebilirim.

lokal71 lavarla

Bu severek gittiğimiz yer Bilkent Ankuva AVM’nin bahçesinde. Bilkent’te bulunması nedeniyle özellikle Beytepe civarındaki öğrencilerin uğrak mekanlarından. Müşteri profilinin bir kısmını genellikle yabancı öğrenciler ve öğretim görevlileri oluşturuyor. Bu retro-kozmopolit mekan kesinlikle gidilmeye değer.

Lokal’71 internet sitesi ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ayşe Nur Akıncı
gezen gören, okuyan yazan

    Bir Cevap Yazın
    Cacao Reserve Mekan

    Çekirdekten çikolataya Cacao Reserve

    Hepimiz biliriz ki aşk ile yapılan her iş güzeldir. Cacao Reserve’ün hikayesi de mekanın sahipleri Hilal Hanım ve Soner Bey’in aşk hikayesine dayanıyor. Birliktelikleri esnasında...