Pusu'laMekanSponsorlu

Sokağa taşan Fransız esintileri: Cafe Piaf

Turan Güneş Caddesi’nin başında bulunan arka sokaktaki Kuzu Kumru Alışveriş Merkezi’nin yürüyen merdivenlerinden çıktığınız anda karşınıza tasarımı ile göze çarpan bir kafe çıkar. Cafe Piaf sizde ilk izlenim olarak, küçük bir Avrupa şehrinin ara sokaklarından birinde yola iki masasını çıkarmış güzel bir mekanı anımsatır. Oraya doğru yürüyerek içine bakmak isterseniz, işte bu, o gün aldığınız en iyi karar olacaktır.

Kaynak: Lariendigital

Evinizin rahatlığında kahve keyfi

Kurduğu farklı işlerle aslında bilmeden buranın ön hazırlığını yaptığını belirten Gülsüm Hanım, hem kafenin konseptinin hem de isminin yaratıcısı. Şu andaki yeri yeni açılmış olsa da Cafe Piaf’ın geçmişi daha eskiye dayanıyor. İlk kez yine aynı bölgede küçük bir mekan olarak açılan kafe, kendinizi evinizde hissedebileceğiniz, kahve eşliğinde kahvaltınızı yapabileceğiniz ve çeşit çeşit kruvasanların tadına bakabileceğiniz bir yer olarak yola çıkmış. Fakat zamanla hem kendi kitlesini yaratarak hem de menüsünü geliştirerek yeni yerine taşınmış. Burada üç kadın girişimciyle yoluna devam ediyor. Gülsüm Hanım, kendisi kadar bu mekana gönül vermiş baş aşçısı Gözde Hanım ve ilk günden beri kafenin lezzetlerini görsel olarak bizlerle paylaşan fotoğraf sanatçısı Zeynep Hanım ile birlikte yoluna devam ediyor. Evinizin rahatlığında, iyi müzik ve sizi mutlu eden lezzetlerle güzel vakit geçireceğiniz bu yerin menüsünde her gidişinizde yeni bir tat keşfediyorsunuz.

Her zevke hitap eden lezzetler

İsmini Edith Piaf’dan alan Cafe Piaf, ilk bakışta sadece Fransız mutfağı örneklerini sunuyor gibi görünse de aslında bundan çok daha fazlasına sahip. “Dışarıda kahvaltı edeceksem evde yaptığımdan çok daha iyi, farklı ve lezzetli olmalı” mottosu ile yola çıkan kafe, yemeklerinde de aynı hassasiyeti göstererek örneği bulunmayan bir menü hazırlamış. Menüsünde İspanyol omletinden Pancake’e, İngiliz kahvaltısından Gnocchi’ye kadar her damak lezzetine uygun yemekler bulunduruyor. Kafenin ortağı, aynı zamanda da baş aşçısı olan Gözde Hanım, yemekleri oluştururken mevsimin sebze ve meyvelerini kullanmaya özen gösterdiklerini, lokal üreticileri destekleyerek onlardan alışveriş yaptıklarını ve farklı tatları ortaya çıkarmaya çalıştıklarını belirtiyor. Müşterilerin beğenilerini ve isteklerini de dikkate alarak farklı tatları denediklerini, son olarak menüye glütensiz ve vegan ürünler dahil ettiklerini de ekliyor.

Vegan yemeklerin tatsız tuzsuz olduğu kanısı çok yaygın. Burada bu önyargıdan kurtularak lezzetin ön plana çıktığı glütensiz ve vegan tatlar bulabilirsiniz.

Kaynak: Lariendigital

Kahvaltı için farklı tarifler arayanlara da birkaç öneri: Yumurtasız yapamam, diyenler İspanyol Frittata’ya bayılacaktır. Dışarıdan sıradan bir omlet görünümü vermesi sizi yanıltmasın, yerken her lokmada farklı bir tat ile buluşacaksınız. Kahvaltıda tatlı sevenlerdenseniz birbirinden lezzetli çeşit çeşit kruvasanları ya da hafif bir kahvaltı isteyenler için meyvelerle oluşan granola kaseleri deneyebilirsiniz.

Kafası karışık geceler

Sadece lezzet odaklı bir yer olmayan Cafe Piaf ayın belli günleri canlı performanslarla smooth jazz dinletileri de gerçekleştiriyor. Bu gecelere farklı bir yaklaşım getirmek isteyen kafe, hem menüsünden hem de konseptinden çok farklı bir anlayışla yola çıkarak meze-rakı sofrasına Balkan ve Yunan müziklerinin eşlik ettiği geceler düzenliyor. “Kafasıkarışık Gece” olarak adlandırılan ve aslında bir kereye mahsus planlanan bu aktivite müşterilerin çok beğenmesinden dolayı belli aralıklarla düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Bu gece için hazırlanan mezeler de birbirinden farklı tariflerle oluşturuluyor.

Kısacası her gittiğinizde yeni bir keşifte bulunabileceğiniz Cafe Piaf ziyaretinizi bekliyor.

Fotoğraf: Selin Mutdoğan

Daha detaylı bilgi için Cafe Piaf’ın websitesini ziyaret edebilir, Instagram hesabını inceleyebilirsiniz. Bu özel geceler için daha fazla bilgi almak ve rezervasyon için 0535 468 60 36 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


Lavarla’dan farklı mekan önerilerini buradan inceleyin.

Bir Cevap Yazın