Pusu'la

Sendromsuz Pazartesiler

Kasımın sonu, aralığın başına yaklaştık. Artık o “kasımda aşk başkadır” dedirten romantik soğukların yerini  “galiba içlik almalıyım” dedirten soğuklar aldı. Şehrin bazı bölgelerinde kar çoktan görüldü ve beklediğimiz veya beklemediğimiz(!)  meşhur Ankara soğuklarını hissetmeye başladık. Pazartesi sendromunun yanına bir de ‘Ankara soğuğu‘ sendromu eklendi sanki… Ama yılmıyoruz, bu soğuklara inat içinizi ısıtacak yepyeni haberler ve etkinliklerle karşınızdayız.

Film:Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Birçok kişinin sabırsızlıkla beklediği an nihayet geldi, Harry Potter dünyasının yeni serisi olan film 19 Kasım cuma günü vizyona girdi. Gün sayarak vizyona girmesini beklediğim bu filmi ilk gününde izlemesem olmazdı, spoiler vermeyeceğim tabi ki ama yüksek beklentilerimi tam olarak karşıladığını söyleyebilirim. Bir dönemin çocukluğuna ve gençliğine yön vermiş Harry Potter dünyasına ait bu filme gitmenizi şiddetle tavsiye ederim. Haftaya güzel bir başlangıç yapmak için birebir.

ankara sinema lavarlafantastic beasts lavarla

Film: Doctor Strange

Heyecanla beklenen bir diğer fantastik film de Doctor Strange.  Marvel yapımı olan bu film konusuyla izlemeye alıştığımız klasik Marvel filmlerinden ayrılıyor. Bu defa karşımızda bir nevi “seçilmiş” bir kahraman var. Fragmanını izleyince biraz Matrix, biraz da Inception filmlerinden izler görebilirsiniz. Konusuyla ve fragmanıyla verdiği ipuçları oldukça yenilikçi bir Marvel filminin bizi beklediğini söyleyebiliriz.
doctor strange lavarla      doctor-strange lavarla

Konser: Kalben

Sinemaya giderek sakin bir başlangıç yaptığınız haftanızı salı günü harika bir konserle hareketlendirebilirsiniz. 22 Ekim salı günü IF Performance Hall’daki Kalben konseri bu soğuklarda içinizi ısıtacaktır.

Konser: Teoman

Hafta içi dışarı çıkmayan ama TGIF (thnaks god it is friday) insanı olanlar içinse cuma günü Jolly Joker’da nefis bir konser bizi bekliyor. Teoman olur da gitmez miyiz! Etkinlik detayları.

kalben konser lavarla   teoman ankara lavarla

Dizi: Divorce

Bu kadar gezmek yeter, biraz da evimde şöminemin karşısındaki deri  koltuğuma gömülüp dizi keyfi yapayım diyorsanız yepyeni  bir diziye başlayabilirsiniz. Sex and the City’nin ardından 12 yıl dizi sektöre ara veren Sarah Jessica Parker, Divorce dizisiyle yeniden karşımızda. Yine bir HBO dizisi fakat bu sefer Sarah Jessica Parker  Carrie karakterinden oldukça farklı -arada bir de 12 sene olunca ehe- karşımıza orta yaşlarda mutsuz bir evlilik sürdüren bir kadın olarak çıkıyor. İki dizi de birbirinden çok farklı olsa da zamanında Sarah Jessica Parker’ın Sex and the City’deki gibi bizi kendisine bağlayan doğallığı kesinlikle bu dizide de var. Herkesin kendi yaşamından bir şeyler bulabileceği oldukça güzel bir yapım.

ankara etkinlik lavarla             ankarada yaşam lavarla

Haftanızı renklendirecek etkinliklerin daha fazlası için Lavarla etkinlik takvimini incelemenizi öneririz. Güzel haftalar 🙂

Ayşe Nur Akıncı
gezen gören, okuyan yazan

  Bir Cevap Yazın

  Pusu'la

  27’lik Gezici Festival başlıyor!

  1995 senesinde serüvenine sinemanın seçkin örneklerini Türkiye’nin değişik kentlerindeki sinemaseverlere sunan bir festival otobüsü olarak başlayıp, zamanla Ankara’nın yolunu gözlediği büyük bir festivale dönüşen, Ankara...


  Evgeny Grinko Pusu'la

  Grinko ile masal yolculuğu

  17 Ekim Pazartesi akşamı saat 21.00’de ATO Congresium’da “Müsait olan boş yerlere oturabilirsiniz,” anonsu ile salonun arkasından önüne doğru bir insan seli akmaya başlıyor. Herkes...