Pusu'laTasarım

Şehrin Üretenleri III: Sulu Tasarim

Zaman zaman içinde, uzay zaman içinde, biz astronotun beşiğini tıngır mıngır sallar iken, Pınar uzay peşinde… Şehrin Üretenleri serimize uzaya, felsefeye, antik zamanlara ve müziğe yüzde yüz adaptasyon sağlamış, şu çağın insanı olmadığına kanaat getirdiğimiz belki bu dünyadan bile olmayan bir sanatçı ile devam ediyoruz: Pınar, nam-ı diğer Sulu Tasarım!

Pınar genellikle sulu boya tasarımlar yapan bir sanatçı. Modern sanat ile postmodernizm arasında ama aslında bu kavramlardan çok daha uzak, çağın 3. yenisi insanlarından… Geçtiğimiz günlerde Müjgan’da ve Coffee Lab Tunalı’da ”Uzay Hoşluğu” adlı sergisini açmış olan Pınar, gezegenler ve anlamlarından esinlenerek özgün eserler yaratmış ve ay takımı diye adlandırdığı bir seri yaratmıştı.

Pınar ”Uzay Hoşluğu” sergisi için ”Gezegenlerden ve enerjilerinden esinlenip kafamdakileri aktarmaya çalıştım fakat tabii bu serginin astrolojiyle alakası yok, resimler uzayın ve uzayı oluşturan her şeyin benim enerjimle bütünleşmiş hali…”  ifadelerini kullanıyor.

Pınar’ın çizimleri estetik olarak çok güzel fakat Pınar asıl derdinin bu olmadığını söylüyor: ”Çizim elbette bir yetenektir. Bu yetenek sonradan geliştirebileceği gibi doğuştan da gelebilir ancak hayal ve ötesi, insanın özüyle alakalıdır ki bunun da üzerinde çalışmak gerekir. Anlattığım şeyler herkesin kafasında başka şeyler uyandırıyorsa ufak bir rüzgara sebep olmuşum demektir, sonrasında ise rüzgarlar belki büyük bir beyin fırtınası oluştururlar ve sanat adına daha çok konuşabiliriz!”

Sanatçı şimdilerde ise sosyal sorumluluk temelli organizasyonlar düzenleyen bir ekibin temel parçası ve resim dersi veriyor.

Aslında felsefe öğretmeni olan Pınar tam bir vintage aşığı! Aldığı vintage parçalar gibi düşündüğü resimlerinin üzerindeki tabuları alıyor ve beynini özgür bırakmaya çalışıyor! Fırçana sağlık Pınar!

Pınar’a ve yaptığı işlere göz atmak isterseniz Sulu Tasarım hesabına tıklayabilirsiniz!


Serinin ilk iki bölümü: Düş Dükkanı Tasarım, Bir Değişik Deneme İki Kadın

GüneşK
Mor bulutların sahibi hayali arkadaş.

  1 Comment

  1. “şehrin üretenleri” ni çoook sevdim. Lütfen devam edin.

   -Sıkı takipçiniz

  Bir Cevap Yazın

  Pusu'la

  Bu Pazar Kalede Şenlik Var!

  Kale Meclisi ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Kültür Sanat Çalışma Grubu organize ediyor. Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve...


  Pusu'la

  26. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması: Göç

  Teknolojideki hızlı ilerleyiş ve akıllı telefonlardaki yenilikler, hepimiz için fotoğraf çekmeyi kolaylaştırdı. Özellikle sosyal medyanın anında paylaşım olanağı sunmasının etkisiyle pek çoğumuz içimizdeki fotoğraf sevgisini...

  Pusu'la

  Keşfetmek Senin Elinde: AIESEC

  Şu anda nasıl hissediyorsunuz? Mutlu mu, üzgün mü, yoksa endişeli mi? Durum güncellemesi: Günümüzde çoğu genç kaygılı hissediyor. Peki, neden kaygılı hissediyor? Çünkü okullarının ne...