Pusu'laTasarım

Şehrin Üretenleri III: Sulu Tasarim

Zaman zaman içinde, uzay zaman içinde, biz astronotun beşiğini tıngır mıngır sallar iken, Pınar uzay peşinde… Şehrin Üretenleri serimize uzaya, felsefeye, antik zamanlara ve müziğe yüzde yüz adaptasyon sağlamış, şu çağın insanı olmadığına kanaat getirdiğimiz belki bu dünyadan bile olmayan bir sanatçı ile devam ediyoruz: Pınar, nam-ı diğer Sulu Tasarım!

Pınar genellikle sulu boya tasarımlar yapan bir sanatçı. Modern sanat ile postmodernizm arasında ama aslında bu kavramlardan çok daha uzak, çağın 3. yenisi insanlarından… Geçtiğimiz günlerde Müjgan’da ve Coffee Lab Tunalı’da ”Uzay Hoşluğu” adlı sergisini açmış olan Pınar, gezegenler ve anlamlarından esinlenerek özgün eserler yaratmış ve ay takımı diye adlandırdığı bir seri yaratmıştı.

Pınar ”Uzay Hoşluğu” sergisi için ”Gezegenlerden ve enerjilerinden esinlenip kafamdakileri aktarmaya çalıştım fakat tabii bu serginin astrolojiyle alakası yok, resimler uzayın ve uzayı oluşturan her şeyin benim enerjimle bütünleşmiş hali…”  ifadelerini kullanıyor.

Pınar’ın çizimleri estetik olarak çok güzel fakat Pınar asıl derdinin bu olmadığını söylüyor: ”Çizim elbette bir yetenektir. Bu yetenek sonradan geliştirebileceği gibi doğuştan da gelebilir ancak hayal ve ötesi, insanın özüyle alakalıdır ki bunun da üzerinde çalışmak gerekir. Anlattığım şeyler herkesin kafasında başka şeyler uyandırıyorsa ufak bir rüzgara sebep olmuşum demektir, sonrasında ise rüzgarlar belki büyük bir beyin fırtınası oluştururlar ve sanat adına daha çok konuşabiliriz!”

Sanatçı şimdilerde ise sosyal sorumluluk temelli organizasyonlar düzenleyen bir ekibin temel parçası ve resim dersi veriyor.

Aslında felsefe öğretmeni olan Pınar tam bir vintage aşığı! Aldığı vintage parçalar gibi düşündüğü resimlerinin üzerindeki tabuları alıyor ve beynini özgür bırakmaya çalışıyor! Fırçana sağlık Pınar!

Pınar’a ve yaptığı işlere göz atmak isterseniz Sulu Tasarım hesabına tıklayabilirsiniz!


Serinin ilk iki bölümü: Düş Dükkanı Tasarım, Bir Değişik Deneme İki Kadın

Güneş İkbal
Mor bulutların sahibi hayali arkadaş.

  1 Comment

  1. “şehrin üretenleri” ni çoook sevdim. Lütfen devam edin.

   -Sıkı takipçiniz

  Bir Cevap Yazın

  Pusu'la

  27’lik Gezici Festival başlıyor!

  1995 senesinde serüvenine sinemanın seçkin örneklerini Türkiye’nin değişik kentlerindeki sinemaseverlere sunan bir festival otobüsü olarak başlayıp, zamanla Ankara’nın yolunu gözlediği büyük bir festivale dönüşen, Ankara...


  Evgeny Grinko Pusu'la

  Grinko ile masal yolculuğu

  17 Ekim Pazartesi akşamı saat 21.00’de ATO Congresium’da “Müsait olan boş yerlere oturabilirsiniz,” anonsu ile salonun arkasından önüne doğru bir insan seli akmaya başlıyor. Herkes...