Pusu'laEtkinlikFestival

Şehrin Sevileni Dönmek İçin Gün Sayıyor | 23. Gezici Festival

22 yıldır sonbaharın kışla birleştiği zaman diliminde içimizi ısıtan, en sevdiğimiz festivallerden bir tanesi şehre dönmek için gün sayıyor. Ankara Sinema Derneği’nin T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlediği ve bu yıl 23. yaşını kutlayacak olan Gezici Festival, 1-7 Aralık tarihleri arasında yine Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Alman Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek ve Ankaralılara yine ilkler ve sinema dolu bir hafta yaşatacak.
Festivalin diğer durakları ise bu sene Sinop ve Kastamonu. Bununla birlikte afiş tasarımı bu sene de, festivalin ilk yılından bu yana özgün tasarımlarıyla festivale destek veren, Behiç Ak’a ait.

Lavarla olarak bu sene yeniden “Basın Sponsoru” olduğumuz 23. Gezici Festival, klasikleşen Dünya Sineması, Türkiye 2017, Kısa Filmler, Kanada temalı Çocuk Filmleri, oyuncu ve yazar Ercan Kesal özel seçkisi, Il Cinema Ritrovato Film Festivali’nin seçkisi “İtalyan Usulü Komedi”, sinema ve pandomim sanatının sihirli buluşması “Hollymood”Denis Villenueve Filmleri ve festivalin özel bölümleri kapsamındaki Sessiz Divalar | Zamansız ve İsyankar bölümlerinden oluşacak.

Ayrıca Gezici Festival’in güncel sanat alanında işler üreten sanatçılar ile festival izleyicisini buluşturduğu son yıllardaki sevilen bölümünün bu yılki sanatçı konuğu ise İsrail’den Guy Ben Ner.

Festivale gün sayarken henüz vakıf olduğumuz detaylar bunlar, ayrıntılar ise yakında. Festival ile ilgili bütün detayları, kesinlikle izlenmesi gereken filmleri ve çok daha fazlasını sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebileceğinizi unutmayın.


Bol bol ilklere ve sinemaya doyduğunuz, ağız dolusu gülüp anılar biriktirdiğiniz, eğlenceli ve keyifli bir festival süreci geçirmeniz ümidiyle. Yeni yazılarda, etkinliklerde, festivallerde ve 23. Gezici Festival’de görüşmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!

Bir Cevap Yazın

Pusu'la

Bu Pazar Kalede Şenlik Var!

Kale Meclisi ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Kültür Sanat Çalışma Grubu organize ediyor. Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve...


Pusu'la

26. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması: Göç

Teknolojideki hızlı ilerleyiş ve akıllı telefonlardaki yenilikler, hepimiz için fotoğraf çekmeyi kolaylaştırdı. Özellikle sosyal medyanın anında paylaşım olanağı sunmasının etkisiyle pek çoğumuz içimizdeki fotoğraf sevgisini...