Pusu'laMekan

Şehrin Dondurma Durakları II

Kapalı alanlarda klimadan yakınıp, dışarı çıkınca üstümüze saç kurutma makinesi tutulmuş hissi yaratan günler uzun süredir ensemizde. Bir süre daha da gitmez gibi gözüküyor. Sıcaklardan bir yere kadar kaçabiliyoruz, o yüzden onunla yaşamayı öğrenmemiz gerek! Yaz aylarını biraz olsun çekilebilir kılan şey ise dondurma yemek bana kalırsa. İster gündüz sıcağında dondurmanın erime hızıyla savaş verin, ister akşam yürüyüşünde bir külah kapın. Şanslıyız ki Ankara’da lezzetli dondurmaya ulaşmak zor değil çünkü birçok seçeneğimiz var. İlk yazımız şöyle dursun, yeni denediğimiz mekanlarla Ankara’nın en lezzetli dondurma durakları listesinin devamı burada!

  • Rolls’n Smiles

Ankara’nın çiçeği burnunda butik dondurma ve krep dükkanı. Seçtiğiniz malzemeleri ufalayarak krema ile harmanlıyor ve rulo şeklinde servis ediyorlar. Bir porsiyonu rahatlıkla iki kişi paylaşabilir. Ben elma, çilek ve Nesfit karışımından oluşan dondurmama bayıldım! Tunalı civarındaki diğer yeni butik mekanları buradan okuyabilirsiniz.

Adres: 32/A, Abay Kunanbay Cd.

  • Muno

İlk listeye gelen yorumlardan sonra denemek için bir köşeye not aldığım Muno’nun Batıkent şubesine gittim. Muno’da alışılmış çeşitler olsa da, lezzetler tatmin edici ve fiyatlar makuldü.

Adres: Kentkoop Mahallesi, 1865. Sk. 3/A, 06370 Ostim Osb/Yenimahalle/Ankara

  • Cake Me

Cake Me, Ankara’yı sıvı nitrojenli dondurma ile tanıştıran mekan. Kendi karışımınızı kendiniz yaratabiliyorsunuz. Sıvı nitrojenle yapılırken buz kristalleri oluşmadığı için, yemesi daha rahat oluyor. Denemeye değer!

Görsel Cakeme instagram sayfasından alınmıştır.

  • Akasya Dondurmacısı

Sanırım ilk listede kesinlikle olması gereken yerlerden biriydi Akasya. Ankara klasiklerinden, 30 yılı aşkın süredir Esat’taki küçük dükkanında hizmet veriyor. Kimileri için, çocukken evden toplanan bozuk paralarla gidilip kaçamak yapılan yermiş aynı zamanda…

Adres: Küçükesat Mahallesi, Esat Cd., 06660 Çankaya/Ankara

  • C’viz

Ben zincir pastane dondurması sevenlerden değilim pek ama hem sevenlerinin hatırına hem de C’viz’den dondurma kapıp Kuğulu’da oturmanın güzelliği ve özlemi dolayısıyla, bu listeyi C’viz ile kapatıyorum.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Tunalı Hilmi Cd. No:114, 06680 Çankaya/Ankara

Tavsiyelerimizi henüz denemediyseniz umarım dener ve beğenirsiniz. Ankara’da dondurma durakları için önerilerinizi yazmayı unutmayın. Şimdiden afiyet olsun!

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

    Yorumunuzu yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir