Pusu'laMekan

Şehrin Çorba Hali: Supu! (Kapandı)

Sizler de çorba içmeyi çok seviyorsunuz ve klasik çorbalardan çok mu sıkıldınız? O zaman çok uzun bir aradan sonra (etkinlikler dışında) bugün sizler için yeniden yazıyorum. Supu! Aslında şehrin yeni çorba hali! Klasik çorba kalıplarını yıkıp yeni tatlar denemeyi sevenleri bir araya getirecek samimi mi samimi, küçücük bir dükkan kendileri.

Ankara'da Çorbacı - Supu - Başlangıç

Çok okuyan mı bilir çok gezen mi sorusuna çok gezen bilir cevabını veren ekip gezip gördüğü, deneyimlediği, tattığı lezzetleri, unutmayalım, herkesle paylaşalım diyerek yola çıkmış. Mahallenin üç aylık minik çocuğu Supu, aslında kültürümüzün olmazsa olmazlarından olan iki şeye parmak basmayı istiyor: Çorba ve Çay!

Ankara'da Çorbacı - Supu - Mekansal

Çorbanın bir başlangıç yemeği değil de eski Türk kültüründeki gibi bir öğün olduğunu insanlara yeniden hatırlatmayı amaçlayan ve çorba ne zaman içilir sorusuna “her zaman” cevabını gururla veren Supu’nun anlamı da eski Afrika dilinde çorba anlamına geliyor.

Ankara'da Çorbacı - Supu - Çorbalar

Kullanılan malzemelerin büyük çoğunluğunun Ankara Beynam’daki bir çiftlikten organik olarak geldiği ve bütün çorbaların günlük olarak hazırlandığı Supu, misafirlerine dünyanın dört bir yanından hepsi birbirinden farklı ve deneysel lezzetler sunuyor. Örneğin kendisini özel hissetmek isteyenler için beef stew, cezbedici şeyleri sevenler için Fransız soğan, bol baharatlı sevenler ve hastalar için Hindistan dahl, patlıcansız asla diyenler için köz patlıcanlı toyga, ekşiseverler için Portekiz belem, yazın çorba mı içilir diyenler için kefirli nohutlu menüdeki çorbalardan sadece bazıları.

Ankara'da Çorbacı - Supu - Ramen

Organik ürünler kullanılmasından ötürü mevsimsel olarak rotasyonlu bir menüye sahip olan Supu’nun her ne kadar henüz denememiş olsak da menüsünde bir de yumurtalı ve yosunlu tamamı el yapımı rameni var.

Peki Supu’da Bizleri Başka Neler Bekliyor?

Ankara'da Çorbacı - Supu - Çaylar

Yeme-içme kültürümüzün bir diğer demirbaşı çayla da ilgilenen Supu ekibi bunun da altından kalkabiliriz diye kolları sıvamış. Siyah, beyaz, yeşil, bitkisel, meyve, pu-erh ve oolang çaylarından oluşan kırk farklı çay çeşidi Supu’nun şöminesindeki odun ateşinde pişirildikten sonra misafirlerine servis edilmeyi bekliyor.

Bunlara ek olarak yiyeceklerin yanına getirilen Supu’nun özel el yapımı ekmekleri ve zeytinyağının da bağımlılık yapma etkisine sahip olduğunu belirtelim.

Ankara'da Çorbacı - Supu - Diğer Alternatifler - Tatlı

Bitti mi? Bitmedi! Eğer şanslı gününüzdeyseniz ve gerçekten çok istiyorsanız şimdilik haftanın belirsiz birkaç gününde çıkan Supu’nun kişini, zeytinyağlılarını ve tatlısını da tatma fırsatı yakalabilirsiniz. (İlerleyen süreçte belirli bir program dahilinde olabilir.)

Ankara'da Çorbacı - Supu - İç Mekan

Gelelim Supu ile ilgili diğer küçük detaylara. Şimdilik 10:00-01:00 saatleri arasında çalışan (İlerleyen süreçte pozitif yönde oynayabilir) Supu’ya dilerseniz Yemek Sepeti üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ama bizim tavsiyemiz o birbirinden güzel çorba ve çayları samimiyet içerisinde bizzat yerinde deneyimlemeniz yönünde olacaktır. Başka bir konu ise deneyimleyince sizin de aynı tepkileri vereceğiniz bağımlılık yapma ihtimali olan ekmekleri de ileride satın alabilecek olmanız.

Şehrin minik çocuğu Supu’nun Lavarla takipçilerine özel bir de sürprizi var! Instagram hesabımızda başlatmış olduğumuz çekilişle hepsi birbirinden farklı ve deneysel olan Supu’nun çorbalarından tatma fırsatı sunuyoruz. Dilerseniz buradan çekilişe katılabilirsiniz.

Çorbaseverler henüz kendisiyle tanışmadıysanız şehrin yeni çorba hali Supu’ya gitmek için daha ne bekliyorsunuz?

https://www.instagram.com/p/ByK4pw-hWbv/


Supu İletişim Bilgileri :
Adres: Beykoz Sokak No:7B | Kavaklıdere
Sipariş Ver: 0312 925 52 42
Sosyal Medya: Facebook | Instagram

Bir Cevap Yazın