Pusu'laMekan

Şehirden Romantik Mekan Önerileri

Gün batımında sohbet etmek, gökkuşağını izlemek, sonbahar yapraklarının üstünden yürümek ya da geceleri kar yağarken yürüyüş yapmak oldukça romantik eylemler. Ancak bazen doğum günleri ve yıldönümleri gibi kutlamaya değer özel günler için, bazen ise ilk buluşmalar için şöyle sakin, arka fonda keyifli şarkılar çalan, romantik mekanlara ihtiyaç duyuyoruz. Böyle günlerden biri yaklaşıyor ama nereye gideceğinizi bilmiyorsanız test edip onaylanmış şehrin romantik mekan önerilerini okumakta fayda var.

 • Attendo Vino

Attendo Vino, yeşillikler içerisindeki bahçesi ve şömine başında, şarap mahzeni gibi hissettiren iç mekanı ile romantik bir akşam için biçilmiş kaftan. Sakin bir müzik listesi size eşlik ederken, yüzlerce çeşit şarap arasından hangisini içmek istediğinize karar vermekte zorlanacaksınız. Bu durumda nasıl tatlardan hoşlandığınızı söyleyip kendinizi garsonların tavsiyelerine teslim edebilirsiniz. Yanında peynir tabağı ile tadından yenmez! Rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Adres : Dicle Caddesi No:33 Mutlukent Mahallesi Beysukent

 • Hayyami Şarap Evi

Listeye şarap ile başlamışken Hayyami’den bahsetmemek olmaz. Daha önce gitmediyseniz bile, Hayyami’nin önünden mutlaka geçmişsinizdir. Özel bir akşamda, bana kalırsa dışarıdaki masalardan birinde, rezervasyonunuzu yaptırın. Canlı müzik günlerinden birine denk geldiyseniz şanslısınız, artık mum ışığında romantik bir gece geçirmek için her şey hazır. Bu aralar tam sıcak şarap mevsimi, Hayyami’nin leziz sıcak şarabını kaçırmayın derim. Bir not : Yağmurlu günlerde çok daha keyifli bir mekan burası.

Adres : Bestekar Sokak 82/B

Görsel caddecebimde.com’dan alınmıştır.

 • The Chocolate Art

Romantik kaçamaklar sadece akşamları ya da şarapla olacak diye bir kaide yok. The Chocolate Art, çikolataya sanatsal bir dokunuş yapan şehrin Belçika esintili çikolata cenneti. Çok naif bir yer 🙂 Mekana gittiğinizde sizi o kadar kibar karşılıyorlar ki, mekandan memnun kalacağınızı daha en başından hissediyorsunuz. Çikolata çeşitliliği sebebiyle kararsız kalıp diğer tatlılara yönelirseniz hiç düşünmeden waffle yiyebilirsiniz. Pişman olmayacaksınız.

Adres : Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi 06690 Çankaya

Görsel The Chocolate Art’ın sayfasından alınmıştır.

 • Louise

Louise Restaurant, kelimenin tam anlamıyla “şık” bir mekan. Cafe, patisserie ve lounge olarak üç farklı kısımda hizmet veriyor. Yiyip içeceğiniz lezzetlere göre bu üç kısımdan birini seçebilirsiniz, üçü de birbirinden romantik! Louise’de çok farklı tatlılar var, Alaska kek ise tavsiyem. Ülkelerine göre ayrılmış şaraplardan seçip romantik bir akşam geçirebilirsiniz.

Adres : Filistin Sokak No:37 06700 Çankaya

Görsel Louise Restaurant’ın sayfasından alınmıştır.

 • Cafe Botanica

“Şehrin ortasında yeşil bir mola” ihtiyacımızı en güzel gideren yerlerden. Botanica’da evlenme teklif edenini de gördüm, doğum günü kutlayan gruplar da. Otoparkı olması ise en güzel yanlarından. Yemek yiyip, bir şeyler içerken uzun uzun sohbet etmelik oldukça keyifli bir mekan bana kalırsa 🙂

Adres : Barbaros Mahallesi Billur Sokak 5/1 06680 Çankaya

Görsel Cafe Botanica’nın sayfasından alınmıştır.

İyisi mi siz bu mekanlara gitmek için özel bir gün gelmesini beklemeyin, özel bir gün yaratın ve gidin! Ankara’da sizin deneyimlediğiniz romantik mekan önerilerinizi yorum olarak yazmayı da unutmayın.

Öne çıkan görsel Lavarla’nın instagram sayfasından alınmıştır.

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

  Bir Cevap Yazın


  Mekan

  Mekanlar ve Hikayeler X | ODTÜ: Gönülçelen

  Cem, sahnenin arkasında grubu Blue Moon ile birlikte çalma sırasını bekliyordu. Sahnede ise Little Lion, Toto’dan Africa’yı yorumluyordu. Grubun vokalisti, uzun saçları, simetrik bıyığıyla fena...

  Pusu'la

  Eski Ankara Esnafı II: Kalaycılar Baharat

  Geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmezi olan baharatın tarihçesine bakıldığı zaman, ilk kullanıldığı yer Uzak Doğu olarak görülür. Baharat kullanımı kayıtlı tarihten çok daha öncesine dayanıyor. İnsanoğlu,...