Pusu'laEtkinlik

Şehirde İtalyan Esintileri

Hava ayaz mı ayaz ellerimiz ceplerimizde yürüdüğümüz bugünlerde içimizi ısıtacak iki yeni haber geldi: Şehir İtalyan esintileri etkisi altında! Ankara önümüzdeki iki hafta boyunca İtalyan filmleri ve mutfağının en güzel örneklerine ev sahipliği yapacak.

Ankara’da klasik bir kasım olarak, kışa son sürat giriş yapmış bulunuyoruz. Çoğu zaman da gideceğimiz yerlere bir türkü tutturarak salına salına gidemiyoruz. Çünkü bir an önce kapalı bir yere girmek için koşar adım yürüdüğümüz bile söylenebilir. Öte yandan İtalyanların sıcakkanlılığı ve enerjisi dünyaca kabul görmüş bir gerçek. Enerjilerinin filmlere yansıması ise inkar edilemez! Bu sebepledir ki, bu Ankara soğuklarında içimizi ısıtacak en güzel alternatiflerden biri, bu sene 7’ncisi düzenlenecek olan Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası olabilir.

lavarla-7-cagdas-italyan-filmleri-haftasi

Not defterlerinize 14-19 kasım tarihlerini not alın! Etkinlik, İtalyan Büyükelçiliği ve İtalyan Kültür Merkezi tarafından organize ediliyor. Ev sahipliğini ise Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi yapıyor. Festivalde 10 farklı film sergilenecek. Gösterimler ücretsiz olacak. Sadece 14 Kasım günündeki açılış seremonisi ve gösterim davetiyeli olacak. Büyükelçiliğin Kültür Ataşeliği Ofisi’nin Facebook sayfasından da açıklanan program ise şu şekilde:

italyan-haftasi

İçimizi ısıtacak bir diğer haber ise pizzası, makarnası, espressosu olmadan yapamadığımız mutfağın en orijinal lezzetlerini tadacağımız İtalyan Yemekleri Haftası oldu. Film festivalinden sonraki hafta, 21-27 Kasım tarihleri arasında bu defa rotamızı Hilton Ankara’ya çeviriyoruz. Özel menüler ve tadımlarla midemizin bayram edeceği, belgesel-film gösterimleri ve seminerler ile yediklerimiz hakkında bir şeyler de öğreneceğimiz doyurucu bilgilerle dolu dolu bir hafta olacağına hiç şüphe yok. Etkinlik kapsamında 23-26 Kasım tarihleri arasında Şef Paolo Veronese de özel menüler hazırlayacak. Etkinlik yine Büyükelçilik tarafından düzenleniyor. Kışın ortasında Akdeniz sıcaklığını hissetmek adına güzel bir tercih olabilir.

italyan-haftasi

Filmler ve yemeklerle sıcacık geçecek bu iki haftaya güzel de bir İtalyan şarkısı eşlik etsin isterseniz size şöyle bir tavsiyem olacak.

Şimdiden iyi seyirler ve afiyetler olsun!

Daha ayrıntılı bilgi için Lavarla etkinlik takvimine göz atmayı unutmayın!


<Bu içerik lavarla.com editörleri tarafından özgün bir biçimde hazırlanmıştır. Tüm hakları lavarla.com’a aittir.>

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

    Bir Cevap Yazın


    Lavarla - ArtAnkara 2021 Sergi

    Sanat Dolu Günler | ArtAnkara 2021

    Çağdaş sanatın daha geniş kitlelerce bilinirliğini ve izlenmesini arttırmak amacıyla 2015 yılından beri Ankara’nın ilk ve tek çağdaş sanat fuarı olarak kesintisiz devam eden ve...