Pusu'laEtkinlik

Şehirde İtalyan Esintileri

Hava ayaz mı ayaz ellerimiz ceplerimizde yürüdüğümüz bugünlerde içimizi ısıtacak iki yeni haber geldi: Şehir İtalyan esintileri etkisi altında! Ankara önümüzdeki iki hafta boyunca İtalyan filmleri ve mutfağının en güzel örneklerine ev sahipliği yapacak.

Ankara’da klasik bir kasım olarak, kışa son sürat giriş yapmış bulunuyoruz. Çoğu zaman da gideceğimiz yerlere bir türkü tutturarak salına salına gidemiyoruz. Çünkü bir an önce kapalı bir yere girmek için koşar adım yürüdüğümüz bile söylenebilir. Öte yandan İtalyanların sıcakkanlılığı ve enerjisi dünyaca kabul görmüş bir gerçek. Enerjilerinin filmlere yansıması ise inkar edilemez! Bu sebepledir ki, bu Ankara soğuklarında içimizi ısıtacak en güzel alternatiflerden biri, bu sene 7’ncisi düzenlenecek olan Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası olabilir.

lavarla-7-cagdas-italyan-filmleri-haftasi

Not defterlerinize 14-19 kasım tarihlerini not alın! Etkinlik, İtalyan Büyükelçiliği ve İtalyan Kültür Merkezi tarafından organize ediliyor. Ev sahipliğini ise Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi yapıyor. Festivalde 10 farklı film sergilenecek. Gösterimler ücretsiz olacak. Sadece 14 Kasım günündeki açılış seremonisi ve gösterim davetiyeli olacak. Büyükelçiliğin Kültür Ataşeliği Ofisi’nin Facebook sayfasından da açıklanan program ise şu şekilde:

italyan-haftasi

İçimizi ısıtacak bir diğer haber ise pizzası, makarnası, espressosu olmadan yapamadığımız mutfağın en orijinal lezzetlerini tadacağımız İtalyan Yemekleri Haftası oldu. Film festivalinden sonraki hafta, 21-27 Kasım tarihleri arasında bu defa rotamızı Hilton Ankara’ya çeviriyoruz. Özel menüler ve tadımlarla midemizin bayram edeceği, belgesel-film gösterimleri ve seminerler ile yediklerimiz hakkında bir şeyler de öğreneceğimiz doyurucu bilgilerle dolu dolu bir hafta olacağına hiç şüphe yok. Etkinlik kapsamında 23-26 Kasım tarihleri arasında Şef Paolo Veronese de özel menüler hazırlayacak. Etkinlik yine Büyükelçilik tarafından düzenleniyor. Kışın ortasında Akdeniz sıcaklığını hissetmek adına güzel bir tercih olabilir.

italyan-haftasi

Filmler ve yemeklerle sıcacık geçecek bu iki haftaya güzel de bir İtalyan şarkısı eşlik etsin isterseniz size şöyle bir tavsiyem olacak.

Şimdiden iyi seyirler ve afiyetler olsun!

Daha ayrıntılı bilgi için Lavarla etkinlik takvimine göz atmayı unutmayın!


<Bu içerik lavarla.com editörleri tarafından özgün bir biçimde hazırlanmıştır. Tüm hakları lavarla.com’a aittir.>

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

  Bir Cevap Yazın

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Eylül Bülteni

  Sarı! Yeşil! Turuncu! Kahverengi! Selam olsun o zaman sıcak bir sonbahar gününden! Evet birçok insan bunu söylediğimiz için eminiz çok üzülecek ama resmi olarak yaz...


  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Ağustos Bülteni

  Herkese sıpsıcak bir ağustos ayından merhabalar! Birkaç hafta önce bozuk havalarla uğraşıp yazın ortasından bu da neyin nesi derken şimdi de özellikle gündüzleri sıcaktan kaçacak...

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Temmuz Bülteni

  Resmi sezon sonlarından ve sözde yazın ortasından herkese merhabalar! Evet Ankara bir yandan gelmek bilmeyen yazla uğraşırken öte yandan da sezon sonunun gelmesiyle iyiden iyiye...