Pusu'laMekan

Sanat Galerilerle Güzel: Ankara’nın Galerileri

Bazı günler istemsizce kendimi bir tablo karşısında buluyorum ya da merakla internet üzerinden nerede hangi etkinlik varmış diye araştırma yaparken… Farkettim ki sonuç olarak çoğu zaman yolum ve sorularımın cevapları Ankara’daki sanat galerilerinde son buluyor. Lafı çok uzatmadan yolunuzun hangi sanat galerisinde son bulacağına siz karar verin.

CerModern

Cer Modern Sanatlar Merkezi söyleşiden sergiye, gösterimlere ve daha birçok sanatsal aktiviteye ev sahipliği yaparak bizleri modern sanatla buluşturuyor. Özellikle geniş, ferah ve çeşitli mekanlarıyla kapılarını sanata, sanatçıya ve de sanatseverlere açan CerModern birçok etkinliğiyle ziyaretçilerini bekliyor.

CerModern Ziyaret Saatleri:  Salı – Pazar (10:00 – 20:00)
Adres: Altınsoy Cad. No:3 06101 Sıhhıye, Ankara, Türkiye
*CerModern Pazartesi günleri kapalıdır.

Instagram / Facebook / Twitter


Çağdaş Sanatlar Merkezi

Ankara’da ÇSM olarak hitap edilen sanat merkezimiz bünyesinde; 2 adet Konferans salonu, 5 adet sergi salonu ve 1 adet video art odası bulunduruyor. Etkinlikler düzenlerken bir de yolu sanat, politika gibi alanlardan geçmiş birçok ünlü ismi anmayı da es geçmeyen ÇSM yeni etkinliklerde sizlerle buluşmayı bekliyor.

Adres: John f. Kenedy Caddesi No:4 Kavaklıdere/ANKARA
Telefon: 0312 468 21 05

Instagram / Facebook / Twitter


ARTE Sanat

Manifestolarında sanatın öznel alanını genişletme fikrine yer veren ve bunu ilke haline getirmiş olan sanat galerisi değişik alanlarda birçok sergiyle bizlere sanatı yaşama fırsatı sunuyor. Geçtiğimiz aylarda; Bir Varmış Bir Yokmuş, Taş Yerinde Ağır, Yer Sofrası gibi farklı konularda sergilere ev sahipliği yapmıştır.

Adres: Mutlukent Mah. Hekimköy Sit. 1920. Cad. No: 59 Çayyolu
Telefon: 0312 241 04 44

Facebook / Twitter 


Kuğulu Sanat Galerisi

Ziraat Bankası bünyesinde olan galeri 2002 yılından bu yana hizmet vermektedir. Bir sergi dönemi boyunca 12 sergi gerçekleştirme kapasitesi olan galeri tek bölümden oluşmaktadır. Ayrıca konumu itibariyle ziyarete çok uygun olan Kuğulu Sanat Galerisi sanat seven herkesi bekliyor.

Adres: Tunalı Hilmi Cad. No:104 Kavaklıdere
Telefon: 0312 466 05 40


Fırça Sanat Galerisi

1998 yılından bu yana atölye çalışmalarını sürdüren sanatevi 2003 yılında galeri etkinliklerini de bünyesine alarak  Fırça Sanat Galerisi ve Fırça Sanat Atölyesi olarak son halini almıştır. Kişisel, karma sergiler ve fuar etkinlikleriyle hizmet vermekte olan sanat galerisi bugüne kadar 300’ü aşkın sanatçıya kapılarını açmıştır.

Adres: Hilal Mahallesi Turan Güneş Bulvarı Hollanda Caddesi 685. Sokak No:7/A Çankaya
Telefon: 0312 438 60 08 – 0312 438 60 09

Websitesi


Galeri Soyut

Özellikle genç kuşaktan olan sanatçılarla çalışmayı tercih eden ve yetenekli gençleri sanata teşvik etmeyi ilke edinmiş olan Galeri Soyut, yılda yaklaşık olarak 40 kişisel veya projeli karma etkinlik gerçekleştirilebilmektedir. Galeri Soyut, sergisini yapacağı sanatçının hayata baktığı noktayı evrensel değerleri yakalamış olması açısından önemli bulmaktadır. Galeri, kesintisiz etkinlikleriyle sanatsever ziyaretçilerini bekliyor.

Adres: Yıldızevler Mah. Tagore Cad. Şehit Mustafa Doğan Sok. 82/A-B Yıldız, Çankaya
Telefon: 0312 438 86 70
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün: 10:00 – 19:00

Instagram / Facebook / Twitter


Siyah Beyaz

Genç sanatçılar konusunda hassasiyetini dile getiren bir başka galerimizdir Siyah Beyaz. Sanat ortamındaki tavrı her zaman nitelikten yana olan sanat galerisi 30 yıllık geçmişine 500’e yakın sergiyi sığdırmayı başarmıştır. 1992 yılında bünyesine Siyah Beyaz Özel Şeyler dahil olmuştur ve böylelikle Özel Şeyler Türkiye’nin ilk tasarım ve takı galerisi olma özelliğini almıştır.

Adres: Kavaklıdere Sokak No: 3/1-2 06540 Çankaya
Telefon: +90 (312) 428 2641 – 467 7234

Instagram / Facebook


Börtüböcek Galeri


2014 yılında kurulan Börtüböcek, sanatçılara, sanatı sevenlere ve daimi dostlarına yeni bakışlar kazandırmak hedefiyle yola çıkmıştır. Dönem boyunca çeşitli kavramsal, deneysel, yaratıcı ve çağdaş sergiler düzenlemenin yanı sıra sanat söyleşileri, performanslar, dinletiler, panayırlar, tasarım etkinlikleri ve görsel sunumları Ankaralılar ile buluşturmaya devam ediyor.

Adres: Üsküp Cad. (eski Çevre Sok.) 28/A Çankaya/ Ankara

Telefon: (0312) 803 47 91

Mail: bortubocekgaleri@gmail.com

Websitesi

Instagram / Facebook / Twitter


Tosca

2015 yılında ofis-atölye şeklinde kurulan Tosca aslında grafik, resim, fotoğraf vb. konularda kapılarını paylaşım amaçlı olarak atölye çalışmalarıyla açıyor fakat birçok atölyeden farklı olarak aynı zamanda galeri olarak da kullanılıyor. Kitap okuma ve atölye çalışmalarından resim sergilerine kadar pek çok farklı alanda düzenlenen etkinliklerle üreteni ve sanatı sevenleri değerli kılıyor.

Adres: Üsküp Caddesi 6A/4 Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 465 05 48

Mail: info@tosca.com.tr / reklam@tosca.com.tr

Websitesi

Instagram / Facebook


Tilki – Kapandı

Temel olarak üretmeye ve paylaşmaya dayanan ve her türlü fikre açık olan Tilki, üreten, üretileni paylaşmak isteyen herkesi bekliyor. 2016 yılında kurulan Tilki, kabullenmemeye, sorgulamaya ve özgün olarak kendini ifade etmeye önem vermektedir.

Adres: John F. Kennedy Caddesi 31B Çankaya, Ankara

Telefon: 0532 743 87 61

Instagram / Facebook


Salt Ulus

2013 yılından bu yana hizmet veren Salt Ulus sergi, gösterim, konuşma, performans ve söyleşilere ev sahipliği yapıyor. SALT; mimarlık, tarih, sanat, ekonomi, tasarım, sosyal çalışmalar alanında faaliyet gösteren, kültür ve araştırma kurumudur. İstanbul’da ve Ankara’da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Adres: Atatürk Bulvarı 12 Ulus 06250 ANKARA / TÜRKİYE

Telefon: +90 312 324 30 24

Mail: salt.ulus@saltonline.org  

Instagram / Facebook / Instagram

Websitesi

2 Comments

  1. Yıldız Çankaya daki galerileri de görmenizi, sergilerini takip etmenizi öneririz… Ankaradaki en önemli galeriler bu bölgede…

    1. Yorumunuz için teşekkür ederiz, en kısa zamanda önerinizi değerlendireceğiz.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir