SergiEtkinlikSanat

Sanat Dolu Günler | ArtAnkara 2021

Çağdaş sanatın daha geniş kitlelerce bilinirliğini ve izlenmesini arttırmak amacıyla 2015 yılından beri Ankara’nın ilk ve tek çağdaş sanat fuarı olarak kesintisiz devam eden ve bu sene 7. yaşında Lavarla’nın yeniden basın sponsorları arasında yer aldığı ArtAnkara 2021, 29 Mart – 3 Nisan 2021 tarihleri arasında (3 Nisan 2021 – Herhangi bir hafta sonu kısıtlaması olmadığı takdirde) yine Congresium Ankara’da gerçekleşecek ve Ankaralılara sanat dolu günler yaşatacak.

Lavarla - ArtAnkara 2021

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ulusal ve uluslararası galerileri, müzeleri, üniversiteleri, inisiyatifleri, projeleri ve koleksiyonerleri Ankara çatısı altında bir araya getirip ziyaretçilere sunacak olan ArtAnkara, 29 Mart 2021 Pazartesi günü açılış galasıyla başlayacak ve yılın ilk fiziksel çağdaş sanat fuarı olacak.

Lavarla - ArtAnkara 2021 Eserler - Portre

İlk yılından itibaren her sene artarak devam eden ve 2019 yılında yaklaşık elli iki bin kişiye ulaşan ArtAnkara, geçen sene pandemiden ötürü her ne kadar yirmi bin ziyaretçi civarlarına düşmüş olsa da bu sene yine pandemiye rağmen ziyaretçi sayısında artışı hedefliyor ve çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

Lavarla - ArtAnkara 2021 Eserler - Kolaj

Pandemi Önlemleri

Organizasyon ekibi tarafından pandemi önlemleri çerçevesinde, fuar alanının tavan yüksekliğinden hijyenik altyapısına kadar birçok şart yerine getirildi. Ayrıca T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği tedbirler gereğince alınabilecek tüm önlemler için hazırlıklar yapıldı. Dezenfeksiyon, eş zamanlı ziyaretçi sayısı, minimum temaslı işlemler vb. tedbirlerin alt yapısı tamamlandı.

Lavarla - ArtAnkara 2021 Eserler - Ateş

Etkinlikler

Atölye, çalıştay ve konferansların yanı sıra bu sene sürpriz projelerin de yer alacağı ArtAnkara’da, yine sanatseverlerin yoğun ilgisini çekecek koleksiyonlar da yer alacak. Detayları dilerseniz Lavarla ve ArtAnkara sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Lavarla - ArtAnkara 2021 Eserler - Balık

Yarışma | Paradoks

Fuar bu sene öğrenciler için de bir yarışma düzenliyor. Paradoks temalı yarışmada öğrencilerden, kanıksanmış kalıpları, dayatılmış dogmaları ve açmazları sorgulamaları, paradoksları keşfederek, irdeleyerek yaratıcı düşüncelerle özgün ve öncül sanat eserleri üretmeleri isteniyor. 15 Mart 2021 tarihine kadar açık olacak başvurular, seçici kurul tarafından değerlendirilecek. İlk 10 dereceye giren katılımcıların eserleri İstanbul’da 26 – 30 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda sergilenecek. Başvuru koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.

Lavarla - ArtAnkara 2021 Eserler - Eski

Gelenekselleşen Ödüller

Kısa sürede fuarın olmazsa olmazlarından birine dönüşen bölümde, bu sene yine Sanatçı Onur Ödülü, Kurum Onur Ödülü ve Sanata Katkı Onur Ödülü dallarında ödüller verilecek. (Kazanan isimler henüz kesinleşmediği için süreç güncellenecektir.)

Lavarla - ArtAnkara 2021 Eserler - Genel

Biletler

Öğrenci biletinin 15 TL, tam biletin ise 30 TL olduğu ArtAnkara 2021, etkinlik kapsamı boyunca her gün 10:00 – 20:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.


Lavarla - ArtAnkara 2021

Fuar İletişim Bilgileri | Resmi Site | Facebook | Twitter | Instagram

Bir Cevap Yazın

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Ağustos Bülteni

Herkese sıpsıcak bir ağustos ayından merhabalar! Birkaç hafta önce bozuk havalarla uğraşıp yazın ortasından bu da neyin nesi derken şimdi de özellikle gündüzleri sıcaktan kaçacak...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Temmuz Bülteni

Resmi sezon sonlarından ve sözde yazın ortasından herkese merhabalar! Evet Ankara bir yandan gelmek bilmeyen yazla uğraşırken öte yandan da sezon sonunun gelmesiyle iyiden iyiye...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Haziran Bülteni

Belki yağmurlu bir haftayla karşı karşıyayız ama yazın ilk ayı hazirandan herkese merhabalar! Neler yaptık bakalım çılgın mayıslarda? Adının hakkını verebildik mi? Ankara’da yaz sezonuna...