Pusu'laMekan

Ankara’nın Rumeli Çikolatacısı

Şu sıralar Ankara’da Rumeli rüzgarı esiyor. İstanbul’a gidenlerin dillerinden düşürmediği Rumeli Çikolatacısı yeni şubesini Ankara’da açınca soluğu orada aldım. Bulması zor değil, Bahçeli 7. Caddeye girdiğinizde eski Rumeli sokağı dekoru ile hemen fark edeceksiniz.

Rumeli Çikolatacısı-8

Rumeli Çikolatacısı-2

Mekana girdiğinizde boydan boya vitrinlerle karşılaşıyorsunuz. İlk sırada tatlılar, arkasından da bitmek bilmeyen çikolata ve drajeler. Vitrinde gördüğümüz kadarıyla Rumeli çilekli, Oreolu, Nutellalı, Çilekli, Muzlu Magnolia, Alman Pastası, Trileçe ve ramazana özel Güllaç arasında karar vermekte zorlanabilirsiniz. Tabii ki ürünler vitrindekilerle sınırlı değil. Benim tercihim olan Rumeli çilekli; içindeki kreması ve çilekleri, üzerinde dolaştırılmış sütlü çikolatası ile gayet hafif bir tatlıydı. Ayrıca, kahvenize eşlik edecek çikolata tabağınızı kendiniz hazırlayabiliyorsunuz. Ben de hızımı alamayıp  çeşit çeşit birçok çikolatanın tadına baktım.

Rumeli Çikolatacısı-7

Siparişi verdikten sonra, ortadaki küçük havuzun kenarında tahta sandalyelere oturup keyif yapma zamanı. Çaldıkları müzikleriyle de diğer mekanlardan farklı, sakin bu ortamda, ne yiyeceğinizi söyleyemem ama her şeyin taze ve bol çikolatalı olduğu bir mekan diyebilirim.

Rumeli cikolatacisi lavarla

Adı Rumeli Çikolatacısı deyip geçmeyin, menü çok kabarık, geniş kahve çeşitleri ve tuzlu atıştırmalıklar da mevcut. Kışın ise sıcak çikolata başta olmak üzere farklı lezzetlerde de iddialılar. Ayrıca Ankara’yı çok sevmişler, yakında farklı semtlere yayılacaklarının haberini de verebiliriz.

Tekrar görüşünceye kadar afiyetle kalın!

<Bu içerik herhangi bir ticari kaygı gütmemektedir, reklam değildir. Tüm hakları lavarla.com’a aittir.>

Bir Cevap Yazın

Mekan

Mekanlar ve Hikayeler X | ODTÜ: Gönülçelen

Cem, sahnenin arkasında grubu Blue Moon ile birlikte çalma sırasını bekliyordu. Sahnede ise Little Lion, Toto’dan Africa’yı yorumluyordu. Grubun vokalisti, uzun saçları, simetrik bıyığıyla fena...

Pusu'la

Eski Ankara Esnafı II: Kalaycılar Baharat

Geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmezi olan baharatın tarihçesine bakıldığı zaman, ilk kullanıldığı yer Uzak Doğu olarak görülür. Baharat kullanımı kayıtlı tarihten çok daha öncesine dayanıyor. İnsanoğlu,...