Pusu'laMekan

Rengarenk Dokunuşlar | Mr.B

Nihayet etkinliklerden başımı birazcık kaldırıp uzun süredir yapmak istediğim mekansal yazılara geri dönüş yapabildim. Son dönemlerde tatlı ve güzel mekanlar giderek artmış olsa da bugün sizleri tanıştırmak istediğim yer son yıllarda Ankara’nın gerçek anlamda tek kokteyl barı diyebileceğimiz Mr.B!

Mr.B, 1996’da başlayıp dünyanın birçok noktasına uzanan 20 yıllık bir deneyimin ve hayalin 2015 yılında gerçeğe dönüşmesi hikayesi aslında. Galiba hikayemize baş kahramanımız olan Bülent Bey’den birazcık bahsederek başlamamız gerekiyor.

Bülent Bey, 1996 yılında bar bulaşığıyla sıfırdan başladığı barmenlik macerasını çok kısa sürede tutkuya dönüştürüp Ankara’da dönemin birçok önemli durağında çalıştıktan sonra 2006 yılında bu tutkuyu daha da yukarı taşımak için Cruise gemilerinde çalışmaya başlayan sıcakkanlı bir kişi. Ve bu büyük maceraya başlamadan önce kendisine bir söz vermiş. “Bir gün geri döndüğünde tamamıyla kendisine ait bir barın arkasında duruyor olacak.”

Cruise gemileriyle dünyanın birçok ülkesini ve noktasını gezmiş olan Bülent Bey alanında da uzman kişilerden en önemli eğitimleri alıp miksoloji konusunda uzmanlaşmış olarak yıllar sonra Ankara’ya döndüğünde “Ankara’da Kokteyl Bar Hayatta Olmaz” gibi çevresindeki tüm olumsuz düşüncelere inat 2015 yılında kendisine verdiği sözü tutup Mr.B ile hayalini gerçeğe dönüştürmüş.

Mekana gelecek olduğumuzda Tunalı Hilmi Caddesi’nin kalbinde diyebileceğimiz bir noktada dışarıdan salaş ve birazcık soğuk gibi duruyor olsa da, içeriden rengarenk ve sıcacık bir yer. Tanıdıkça sevip bağlanmaya başlayacağınız Mr.B’nin Ankara bir yana başta İstanbul’dan olmak üzere çoktan birçok farklı şehirden müdavimleri oluşmuş durumda ve özellikle İstanbul’daki müdavimleri Bülent Bey’in İstanbul’a gelmesi konusunda oldukça ısrarcıymış.

Bu müdavimlik durumunun sebebi ise bize göre Bülent Bey’in samimiyeti ve uzun bir kokteyl menüsüne rağmen sağlam bir kokteyl barın olmazsa olmazı A.S.K! Yani Adını Sen Koy kısmı! İşte Mr.B’nin en büyük farkı ve özelliği bu diyebiliriz. Bülent Bey’e damak tadınızı, sevdiğiniz türleri ve zevklerinizi söylüyorsunuz o da size miksolojideki uzmanlığını ve bunca yıllık deneyimini şov yaparak gösteriyor. Bu yüzden Mr.B kokteyl seven her kişiye ve damak tadına uyuyor diyebiliriz.

Ayrıca bize göre fiyat-performans dengesinin oldukça iyi olması ve özellikle kokteyllerde mümkün olduğunca orijinal ürünler kullanılıyor olması da ayrı sevme sebepleri denilebilir. Mesela çok zor bulunan “doğal” Passion Fruit – Çarkıfelek meyvesini (kokteyl severler iyi biliyordur kendisini) veya hem renk açısından hem de gerçek tat açısından mükemmel bir Cosmopolitan için olmazsa olmazlardan Cranberry Juice – Turna Yemişi suyunu ya da her damak tadına uygun el yapımı tamamlayıcı likör ve şurupları Mr.B’de bulmanız çok sıradan şeyler.

Bununla birlikte tabi ki Mr.B sadece kokteyllerden oluşan bir bar değil. Kokteyller dışında diğer tüm alkollü ve alkolsüz içecekler ve mutfak bölümü de bulunuyor. Atıştırmalıklar, makarnalar, salatalar, hamburgerler Mr.B’de bulabileceğiniz tamamlayıcılar.

Peki bu mekanın en sevilenleri nelermiş acaba?

Eminiz ki kokteyl seven birçok kişi yazıyı okumaya başlarken ya da başladığında kendi sevdiği veya merak ettiği kokteylleri bir düşünmüştür ve kendi kendine bu soruyu sormuştur. Evet Mr.B’nin vişne suyu olmadan hakiki turna yemişi suyuyla yapılan Cosmopolitan’ı, Vukuat’ı, sert sevenler için Godfather’ı ya da bizim gibi acı sevenler için Red Hot Chili Peppers gibi bir çok sevilen kokteyli mevcut ama size tavsiyemiz Bülent Bey ile samimi bir sohbet ederken kendi “Adını Sen Koylarınızı” yani kokteyllerinizi bulmanız yönünde olacaktır.

Yeni mekanlarda, etkinliklerde ve yazılarda görüşebilmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın Lütfen! İletişim Bilgileri
Adres: Abay Kunanbay Caddesi No:8 | Kavaklıdere
Telefon: 427 27 07
Facebook | InstagramFoursquare 

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir