Pusu'laEtkinlik

Red Bull BC One Cypher Türkiye Ayağı İlk Kez Ankara’da!

30’u aşkın ülkede düzenlenen dünyanın en prestijli teke tek breakdans yarışması olarak anılan Red Bull BC One’ın bu sene Türkiye ayağı 15 – 16 Mart 2019 tarihleri arasında ilk kez Ankara’da gerçekleşecek.

Yarışma Hakkında

Kazananların Kasım ayında Hindistan’da gerçekleşecek olan Red Bull BC One World elemelerinde Türkiye’yi temsil edeceği yarışma; bu sene 15 Mart 2019 Cuma günü Divan Çukurhan’da atölyeler ve ön eleme turu ile başlayacak ve 16 Mart 2019 Cumartesi günü Milyon Performance Hall’de yapılacak final karşılaşmaları ile devam edecek.

Başvurular

Bu yıl b-girl’lerin de ilk kez başvuru yapabileceği yarışmaya hip-hop ve breakdans sevdalısı tüm b-boy ve b-girl’ler 11 Mart 2019 Pazartesi gününe kadar buradan ücretsiz olarak başvuru yapabilecek.

Diğer Detaylar

Türkiye’nin en iyilerini ise bu sene Red Bull BC One dünya finallerinde yarışmış ünlü b-boylar Güney Koreli Hong-10 (Red Bull BC One Dünya Şampiyonu Brezilya 2006, Güney Kore 2013), yine Güney Koreli Wing (Red Bull Bc One Dünya Şampiyonu Fransa 2008) ve İsviçreli Tuff Kid belirleyecek. Ayrıca yarışmanın ilk günündeki ücretsiz atölyelerde dünyaca ünlü bu b-boylardan teknikler öğrenme fırsatınız olabilecek.

Program
İki gün sürecek olan yarışmanın ana programı aşağıdaki gibidir.

15 Mart 2019 – Cuma | Divan Çukurhan
17:00 | Ön Eleme Turları

16 Mart 2019 Cumartesi | Milyon Performance Hall
14:30 – Kapı Açılış
15:35 – Red Bull BC One Cypher Finalist İlk Karşılaşmalar
16:15 – Yan Etkinlik
16:40 – Red Bull BC One Cypher Çeyrek Final
17:00 – Red Bull BC One Cypher Yarı Final
17:20 – Yan Etkinlik
17:35 – Red Bull BC One Cypher Final
17:45 – Kazananların Takdimi ve Ödül Töreni
19:45 – Afterparty | Baneva, Xir, Anıl Piyancı ve DJ Big Poppa

Afterparty

Ve nefes kesen iki günlük kapışmanın ardından dans sırası seyircide olacak! Yarışmanın bitiminin ardından saat 19.15’ten itibaren kapılarını açacak olan Red Bull BC One Afterparty’de ise son yayınladığı Kafa10 ve Saldır Saldır şarkıları ile takipçilerini sevindiren Anıl Piyancı, rap müziğin genç ve yetenekli ismi Baneva, geçen sene yayınladığı XX albümüyle müziğini geniş kitlelere duyuran Xir, gecenin sonunda ise DJ Big Poppa setiyle sahnede olacak.

Biletler

Bilet konusuna geldiğimizde yarışmacı başvurularının ücretsiz olduğunu zaten yukarıda belirtmiştik. Seyirciler ise 15 Mart’ta ki ön eleme turunu ve atölyeleri ücretsiz olarak ve 16 Mart’ta ki final müsabakaları için de buradan formu doldurarak yine ücretsiz olarak izleyebilecekler. Bununla birlikte afterpartye kalmayı düşünüyorsanız 30 TL’lik afterparty biletlerini ise online olarak buradan satın alabilirsiniz.

Eee o zaman Türkiye’nin en büyük breakdans etkinliğinde (yarışmasında) dilerseniz yarışmacı olarak ya da dilerseniz seyirci olarak yer almak için daha ne bekliyorsunuz? dedikten sonra geçen senenin finaliyle noktayı koyalım!

Bir Cevap Yazın

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Eylül Bülteni

Sarı! Yeşil! Turuncu! Kahverengi! Selam olsun o zaman sıcak bir sonbahar gününden! Evet birçok insan bunu söylediğimiz için eminiz çok üzülecek ama resmi olarak yaz...


Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Ağustos Bülteni

Herkese sıpsıcak bir ağustos ayından merhabalar! Birkaç hafta önce bozuk havalarla uğraşıp yazın ortasından bu da neyin nesi derken şimdi de özellikle gündüzleri sıcaktan kaçacak...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Temmuz Bülteni

Resmi sezon sonlarından ve sözde yazın ortasından herkese merhabalar! Evet Ankara bir yandan gelmek bilmeyen yazla uğraşırken öte yandan da sezon sonunun gelmesiyle iyiden iyiye...