Pusu'laEtkinlik

Pusula 2’nin tanıtım lansmanında tüm Ankara bir araya geldi

Ankara’nın kültür sanat camiası Haziran ayında basılan Ankara Keşif Haritası Pusula 2‘nin Cermodern’de gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde bir araya geldiler. Lavarla’nın ilkini Ekim 2017’de çıkardığı keşif haritasının ikincisi AnkaraAks iş birliğiyle, Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırma ve Uyguma Merkezi’nin (VEKAM) ve Ankaralı girişim hop! scooter desteğiyle çıktı. Haritaya ayrıca Urbanwalks Ankara, Sivil Mimari Bellek Ankara projesinden akademisyen Umut Şumnu rotalarıyla ve sosyal girişim PinGOin de mekanların erişilebilirliğini inceleyerek katkı sundular.

Lavarla ekibi

15 Ekim Cumartesi akşamı gerçekleştirilen lansmanda Lavarla kurucu ortağı ve marka temsilcisi Serkan İzci, Lavarla kurucu ortağı ve genel koordinatörü, aynı zamanda Pusula proje yürütücüsü Seren Erciyas, AnkaraAks kurucusu ve genel koordinatörü Cemre Gökpınar ve ikinci haritanın çizimlerini yapan çizer Rüya İğit konuşmalarını gerçekleştirdiler. Sonrasında sohbet ve soru-cevap ile devam eden tanıtım lansmanı, Ankaralı oluşumları, akademisyenleri, yazarları ve Ankara için üretenleri veya çalışanları bu kadar geniş bir katılımla bir araya getiren ilk etkinlik oldu. Yeni iş birlikleri, yeni projeler ve fikirler ortaya çıktı, yeni planlar yapıldı, daha önce bir araya gelmeyenler tanıştı, tanışmış olanlar sohbetleri koyulaştırdı.

Tanıtım lansmanında ayrıca Pusula 2‘nin devam ürünü olan, Rüya İğit’in harita için çizdiği ikonlar ve heykel çizimlerinin yer aldığı kartpostallar da görücüye çıktı.

Ankaralı girişim Roof Coliving de tanıtım etkinliğinde kendi geliştirdiği deneyim alanını kurarak katılımcılarının yaşadıkları mekanlara dair hissiyatını yaratıcı çizimlere dönüştürdüler.

 

Ankara ve İstanbul’da satışta olan Pusula 2’nin satış noktalarına projenin websitesinden ulaşılabilir. Pusula haritaları ve kartpostalları yakında Lavarla websitesinden de online olarak satın alınabilecek.

Lavarla
Lavarla, “Ankara’da hayat yok!” olarak ortaya çıkan bir şikayetin aslında gerçek olmadığını kanıtlamak üzere yola çıkan kalabalık bir ekip.

  Bir Cevap Yazın

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Ocak Bülteni

  Yeni yıldan herkese merhabalar! Umarız sağlıklı, bol etkinlikli ve Lavarla’lı, hepimiz için güzel haberlerle dolu, musmutlu bir yıl olur. Yılbaşı yorgunluğunu atabildik mi bakalım? Enerjiler...

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Aralık Bülteni

  Geldik 2022’ye veda etmeye! Resmi olarak kışın başlangıcı, yeni yılın son ayı aralıktan herkese merhabalar! Neler yaptık bakalım geride kalan ayda? Sinema, tiyatro, caz derken...

  Pusu'la

  27’lik Gezici Festival başlıyor!

  1995 senesinde serüvenine sinemanın seçkin örneklerini Türkiye’nin değişik kentlerindeki sinemaseverlere sunan bir festival otobüsü olarak başlayıp, zamanla Ankara’nın yolunu gözlediği büyük bir festivale dönüşen, Ankara...

  Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

  Lavarla Kasım Bülteni

  Aşkların ve sonbaharın bir başka olduğu kasım ayından herkese merhabalar! Neler yaptık bakalım yeni sezonun ilk ayında? Önümüzdeki ay yapacağımız çılgınlığı saymazsak son açık havaların...