Pusu'laMekanKahve

Sallanılası Salılar: Prod!

Naber? Hazır mıyız?
Bugün 7 gün 7 yeni kahveci kuşağımızda Sendromsuz Pazartesilerden “Prod’lu Çılgın Salılar’a geçiş yapıyoruz. Musab ve Arif isminde iki kafadar kuzenin kahve tutkusunun sonucu ortaya çıkan Prod, Bahçelievler’in ilk yeni nesil butik kahvecisi olma özelliğinde. Ayrıca Musab Bey danışmanlık hizmeti de veriyor ve hali hazırda devam eden Ankara ve Eskişehir’de projeleri mevcut. Arif Bey ise çiçeği burnunda bir doktor diyebiliriz.

Prod - Farkındalık

Peki nasıl başladılar ve neden prod? Kanımca, deyim yerindeyse kahveyle tutkulu bir ilişki yaşayan iki ortak veya iki kuzen aslında uzun süredir kahveciliğin içindeler diyebiliriz. Çünkü uzun yıllardır kendi kahvelerini kendileri demliyorlarmış ve birçok ekipmana zaten önceden sahiplermiş ve bunların büyük çoğunluğunu da hala Prod’da kullanıyorlar. Arkadaşlarının bir mekan açmaları yönünde ısrarları ve kendilerinin de Ankara’da iyi bir kahve kültürü ve farkındalığı yaratmak istemeleri sonucu işler bu boyuta taşınmış. Akabinde ise Bahçelievler’de ve Ankara’da kısa sürede adlarından söz ettirmeyi başarmışlar. Prod kısmına gelecek olursak da farkındalık yaratmayı çok önemsiyorlar ve bunun üzerinde basa basa duruyorlar. O yüzden de “Prod’u” tercih etmişler.

Prod - Kahve

Dilerseniz yavaştan menüye birlikte bir göz atalım. Öncelikle iki kuzen BaristocratProbador ve Kronotrop’un kalitesine güvenenlerden ve geniş bir kahve yelpazeleri var. Ayrıca Arif Bey misafir kahvelerinin de sık sık olduğunu belirtiyor. En sevdiğim yanlarından birisi ise müşterilerine sevdirdikleri tatları özlettirmeyi ve iyi bir kahve kültürü için yeni tatlar denetmeyi seviyor olmaları. Tıpkı çiftçinin toprağa her dönemde farklı mahsul ekmesi gibi Prod’un kahve çeşitleri de bittikçe değişiyor ve bir sonraki dönem tekrar eskiye dönüş yapılıyor. Bu sayede geniş bir yelpaze de tatmış oluyorsunuz. Ama ..

Prod - Çare

Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere.. Kimileri tarafından beğenilen, takdir edilen, kimileri tarafından ise tepki gösterilen ve sahiplerine göre farkındalık ve gerçek bir kahve damağı için dik bir duruş olan Prod’un mottosuna.. ŞEKER Yok! Evet evet şeker yok! Kahvelerin yanında şeker vermiyorlar ve bu konuda çok kesinler.. Tercihen kahve sonrası verilen minik kurabiye toplarını saymazsak eğer kahvenin yanında tatlı türevli herhangi yardımcı bir unsur veya mekanda herhangi tatlı bir ürün de bulunmuyor.

Prod - Diğer

Eee abi başka hiç bir şey mi yok bu mekanda der gibi oldu sanki bir kısım? Yola çıkış amaçları iyi bir kahve kültürü ve farkındalığı olduğu için kahve bazlı sıcak ve soğuk ürünler dışında menüde çok fazla çeşit yok diyebiliriz. Ama özellikle yaz ayları için çok ideal olan lezzetli limonatası denenilesi. Ayrıca bir süre önce başlayan ve şimdilik daha çok deneme amaçlı olan “Çin Çayları” köşesi, çok yakında heyecanlı ve güzel bir soluk getirecek gibi. Henüz bende deneyemedim ama en kısa sürede deneyeceğimin garantisini verebilirim. Çünkü genellikle uzak doğu filmlerinde, dizilerinde gördüğümüz Çin çay takımlarıyla full set şeklinde servis ediliyor. Bunların dışında Musab ve Arif Bey’in söylediğine göre uzun süredir denedikleri ve her geçen gün mükemmele yaklaşan, özellikle sabahları kahvelerin olmazsa olmazlarından sayılabilecek ev yapımı kruvasanları çok yakında tezgahtaki yerini alacakmış.

Prod - Detay

Gelelim Prod ile ilgili diğer detaylara.. Mekan çizim ve tasarımın tamamı kendilerine ait. Hatta yazımızın başında da belirtiğimiz gibi ekipmanların çoğu kendi evlerinde kullandıkları. Bunun dışında Arif Bey’in sürekli dile getirdiği “Gelin içeceğiniz kahvenizi birlikte demleyelim, öğrenelim.” mottosu da oldukça hoş. Kahve-severlerin yeni nesil demleme tekniklerine ilgisi oldukça fazla ve bunu gittikleri butiklerde dile getirdiklerinde genellikle izleme ve öğrenme fırsatları olabiliyor ama burada durum bir tık daha fazla gibi. Gelen müdavim ekipten midir yoksa başka bir sebepten midir? bilinmez ama tadım çarkıyla da birlikte interaktif bir hava ortama çok hakim diyebiliriz. Bununla birlikte ne yazık kii bir çok butik kahveci de yaşadığımız sorun burada da hakim gibi. “Tuvalet problemi” Tuvalet mevcut ama gidenler de bilir ki tuvalete giden merdivenlerde tehlikeli bir tuvalet yolculuğu yaşamak içten bile değil lakin birazdan vereceğimiz müjde ile bu sorun kökünden çözülmüş olabilir.

Prod - Etkinlik

Müjdeyi vermeden önce son güzel deyatı da verelim ondan sonra müjde sizindir merak etmeyin. Prod’u diğer kahvecilerden ayıran keskin çizgisinin dışında son bir özelliği daha var ki.. Müzik – Sokak Geceleri ! Evet yanlış duymadınız. Belirli dönemlerde gayet başarılı sokak etkinlikleri yapılıyor. Hem kahveye doyup hem de arkadaşlarınızla eğlenceli güzel bir akşam geçirip, yeni insanlarla tanışabilirsiniz.  Detaylar için Prod’un instagram sayfasını takip edebilirsiniz ve önümüzdeki etkinlik haberleri için sitemizi de takip edebilirsiniz.

Prod - Adres

Ve sıra geldi müjdeye ! Çok yakın bir zamanda Prod’u artık eski yerinde bulamayabilirsiniz. Evet evet çünkü kısa bir süre sonra yine aynı sokakta daha büyük bahçeli, daha büyük bir mekana taşınıyorlar. Öğrencilere yönelik bir çalışmaları da olacak. Detaylar yakında ..

Eğer içimizde daha henüz yolu Prod’a düşememiş olan güzel insanlar varsa bir ara kesinlikle uğrayıp doktor beyin keyifli kahvesini tadarken gün batımı deneyimi yaşayın diyoruz ..

Kahvelerde, yazılarda ve yarın Hafta Ortası Huzurunda  buluşmak dileğiyle .. Esen kalın !

Prod - Logo

İletişim Bilgileri :
Adres: Bahçelievler Mah. 49. Sok. No: 10/B – Ankara
Telefon: 0551 712 0574
Facebook
Instagram

Bir Cevap YazınPusu'la

Tunus Caddesi’nde Kahve Kokuları

Şehirdeki kahveci artışından aşırı şekilde memnun olduğumu belirterek merhaba demek istiyorum. Özellikle şehrin işlek noktalarından biri Tunus Caddesi’ni kahve kokusunun sarmasından daha bir memnunum. Keyifli anların...

Pusu'la

Veda Busesi: Mavi Kapı!

Ahh! Bitti bile hafta yaa.. Belki benden değil ama hadi yine iyisiniz kahveden kurtuluyorsunuz bir süre.. Var mı aramızda Cumartesi’den kalanlar veya güzel bir Pazar...