Pusu'laEtkinlikTasarım

Gezgin Tasarım Pazarı: Pop Up LA! Summer Market

POP-UP-LA! SUMMER MARKET, LAVARLA VE TASARIM KAFASI İŞBİRLİĞİYLE TUNALI’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ankaralı tasarımcılara destek olmak amacıyla düzenlenen ve her etkinliği farklı bir mekanda gerçekleştirilen Pop Up La! Tasarım Pazarlarının ikincisi 04-05 Haziran tarihlerinde Bestekar Sokak’taki Bonobo’daydı.

pop up la lavarla 3

Mottosu “tasarımcı kazansın, kazansın ki üretsin” olan etkinlik Pop Up La! Tasarım Pazarları, kısıtlı imkanlarla üretim yapan tasarımcılara destek olmak ve kazançlarından herhangi bir komisyon almayarak kar etmelerini sağlamak amacıyla ürünlerini Ankaralılarla buluşturmalarını sağlayan bir oluşum. Bu oluşumun fikir sahipleri ise Lavarla ve Tasarım Kafası Ankara.

pop up la lavarla 4

Voodoo Bar’da gerçekleştirilen ve serinin ilki olan Pop Up La! Tunalı’ya olan ilginin hayli yüksek olması ve gelen talepler üzerine, ikincisi Bestekar sokakta bulunan Bonobo‘da gerçekleştirildi.  Etkinlik, havaların da güzel olmasıyla 2 gün boyunca Ankara’da yazı hissettirdi. 15 farklı tasarımcının katılımı ile gelen misafirler birbirinden özgün tasarım ürünleri uygun fiyatlara bulma şansı yakaladı.

pop up la lavarla

Bizbize Organizasyon’un müzikleriyle etkinlik, sadece tasarım pazarı değil adeta mini festival havasında geçti. Etkinliğin sonunda hem katılımcılar hem de misafirler mutlu ayrıldı. Tamamen gönüllü olarak çalışan ekip, hem tasarımcıların hem de halkın sempatisini kazandı.

POP UP LA LAVARLA

Tasarımcılardan komisyon almayan ilk gezgin tasarım pazarı Pop Up La!, Ankara’nın “kült” bir etkinliği olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Pop Up La! her defasında farklı bir mekanda ve farklı bir konseptte gerçekleştiriliyor. Mekan önceden belirlenen bu konseptlere göre dekore ediliyor, müzikler ve yiyecekler ona uygun seçiliyor. Bu detaylar ise kar amacı gütmemesinin yanında, Pop Up La’yı diğer tasarım pazarlarından ayıran özellikleri olarak öne çıkıyor.

Sezonun son tasarım pazarı ile yaza merhaba diyen Pop Up La! yeni sezonda da birbirinden renkli pazarlar ile karşımıza çıkacak gibi duruyor. Tasarımcı olarak katılmak isterseniz “Lavarla” ve “Tasarım Kafası Ankara” hesaplarını takip ederek başvurulardan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlar;

Bonobo

Scorp

Radyo ODTÜ 103.1

If Performance Hall

Noxus

Ankara Life

Serkan İzci
Lavarla Marka Temsilcisi | serkanizci@lavarla.com

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir