Pusu'laEtkinlik

Pazar Günü Akşamına Bir Öneri: Quiz Night

Pazar akşamlarının sakinliği sizi de cezbediyor mu? Cuma, Cumartesi günleri dışarıda olmayı çok sevmiyorum mu diyor musunuz?
Ankara insanı sadık bir profil çizerken gittiğiniz mekanlarda sık sık aynı insanları görme şansınız da yükselir. Bu, çoğu zaman şehri benimsemek gibi mekanı da tanımak ve içselleştirmek adına çok sevdiğim, garsonundan tutun da yediğim yemeklerin içeriğini biliyor olmaya kadar mutluluk veren bir durumu da yanında getiriyor benim için.s-5cdc37f4a2bf06e548c225baf04b79183d5b8e31
Lakin bu pazar hep gittiğimiz mekanları bir yana bırakıp alternatif arayışımız bizi Varuna Gezgin Tunalı’ya götürdü.
Varuna Gezgin’e bu yaz birden fazla kez zaman ayırmanın yanı sıra barda zaman geçirmeyi çok sevdik. Kapıdan girişte duvarda karşılayan 400’den fazla dünya biraları ile ziyaretçilerine merhaba diyen Varuna Gezgin, güler yüzlü ve sıcak barmenleri mekanı tamamlayan samimiyetteydiler her seferinde. Mekan bizi alıp farklı kültürlere götürmesi, bilmediğimiz ya da ilk kez karşılaştığımız yazı dilleriyle mini bir dünya turuna götürmekle kalmayıp “yeni” kelimesinin birçoğu ile tanıştırdı.
Bu pazar ise bütün bu yenilerin bir yenisi de quiz night ile tanışmamız oldu. Servis personelinin güler yüzü ile önerdikleri quiz night’ta bulduk kendimizi. 30 sorudan oluşan ve yaklaşık 1 saat devam eden quizin içeriği mekana uygun olarak dünyanın bin bir köşesinden alınan yemekler, müzikler, biralar ve diğerleri. Heyecanla başladığımız sorular genel kültürü zorlayan ama cevaplarını buldukça artarak keyifli hale gelen joker hakkının hep baki kaldığı nitelikteydi. Örneğin bir Afrika başkenti de olan tatlının adı nedir? Cevaba biz Cezayir’den esinlenerek Cezerye dedik ama başarılı olamadık.
Biramızı yudumlarken katıldığımız bu quiz Pazar akşamımızı renklendirmeye, verdiğimiz cevaplarla yüzümüzü güldürmeye, üçüncülük madalyamız ve kazandığımız yağmurlukla mutluluğumuzu arttırmaya fazlasıyla yetti. Ödül demişken bu sıcak yarışmanın ödülleri mekanın özü gereği alıp başınızı kaçıp gitmede faydalı olacak sırt çantası, yağmurluk ya da uyku tulumundan oluşuyor.
Quiz Night ile ilgili biraz detay istediğimizde ise  her pazar günü saat 21.30’da tüm şubelerde aynı anda başladığı ve isteyen tüm katılımcıların açık kitap, hatta açık google desteği ile katılabileceğini öğrendik. Geceye katılım kontenjanı olmaması, takımların ezeli rekabetinde renkli ve bol gülücüklü şaşkınlıkları, kendi aralarında fısıldaşmaları TRT’nin unutulmaz ‘bir kelime bir işlem’i gibi pazar gecesi eğlencesine alternatif oluşturuyor.
Seyahatlerin her daim iyileştirici gücü olduğunu söyleyenlere, şehrin gündelik hayatından sıkılıp soluklanmak için durak arayanlara Varuna Gezgin Tunalı Hilmi ve Bahçelievler şubeleri ile  tatlı öneriler sunuyor.
Kaç ülke ve şehir gezdiklerini hatırlamayan kurucuları Varuna Gezgin’in bir Eşkişehir markası olduğunu da hatırlatmadan geçmiyor.
Detaylar ve gezi notları için websitesi 
*Kapak fotoğrafı kitikedi.com’dan alınmıştır.

 <Bu içerik reklam değildir, herhangi bir ticari kaygı taşımamaktadır. Tüm hakları lavarla.com’a aittir.>

Bir Cevap Yazın

Ankaralı kadın komedyenler Etkinlik

Ankaralı kadın komedyenler

18 Ocak Perşembe akşamı IF Tepe Prime’da beş kadın komedyen stand-up yaparak hem tabuları yıktı hem de bu aralar en çok ihtiyacımız olan şeyi, gülmemizi...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Şubat Bülteni

Herkese yılın ikinci ayından merhabalar! Öncelikle birkaç günlük gecikmeden ötürü kusura bakmayın lütfen. Bundan kaynaklı 10 civarı etkinliği bültenden çıkarmak durumunda kaldık ne yazık ki....

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Ocak Bülteni

Yeni yıldan herkese merhabalar! Umarız sağlıklı, bol etkinlikli ve Lavarla’lı, hepimiz için güzel haberlerle dolu, musmutlu bir yıl olur. Yılbaşı yorgunluğunu atabildik mi bakalım? Enerjiler...