Sponsorlu

Pastayı Şefe Emanet Etmemek İçin Yeterli 7 Kanıt

Doğum günü, yıl dönümleri, kutlamalar pastasız olmaz. Uzun yıllara dayanan pasta geleneğinin bugün geldiği noktada hem teknolojinin hem de yaratıcılığın rolü büyük. Çıtayı gitgide yükselten pastacılık sektörü karşımıza her seferinde “yok artık daha ne kadar ileri gidebilirler” dedirtecek tasarımlarla geliyor. Ancak her işte olduğu gibi bu işte de istediğimizi tam anlatamadığımız, bazen yapım aşamasına dahil olmak istediğimiz oluyor. Çıta o kadar yüksek ki kendimiz yaptığımızda hayalimizden oldukça farklı sonuçlar elde ediyoruz. Sonuçlar o kadar kötü ki, kendi pastanı tasarlayabildiğimiz iCaked iyi ki çıkmış diye seviniyoruz. Pastanızı iCaked ile tasarlamanızı sağlayacak başarısız deneyimler:

 • Burada işin içine yapanın ruh hali, varoluşsal kaygıları girmiş olmalı.

  buzz-lightyear-cake

 • Hiç premses kızınız olmamış kadar kötüsünüz.

cake-fail-11

 • Şair pardon şef burada babaannesini özlemiş olmalı. Anlam yüklemekte bir numarayız.

icake_lavarla

 • Son anda kuzudan vazgeçip başka bir hayvan yapmaya karar vermiş, ancak o hayvan hangi hayvan bilemedik. Ama biri hamster dedi!

  sheep-cake

 • Tam da burada şefin çocukluğuna inmemiz gerektiğini anladık. icake_lavarla2

 • Pikaçu’yu harcadılar matmazel.

icaked_lavarla

 • Şefin 90 kuşağını bilmediği kesin.

icaked_lavarla2

 • Bununla ancak minnie minnie birleri kandırırsınız.

icake_lavarla3

 • Bu hikaye başlamadan bitmiş. Tarih sizi affetmeyecek.

  icake_lavarla5

İşleri bu kadar zorlaştırmak yerine iCaked ile tek tıkta istediğimiz pastayı online olarak tasarlayıp leziz pastalar yapabiliyoruz. Üstelik iCaked oyun gibi, pastanızı aşama aşama tasarlıyorsunuz. Önce pasta tabanının şekli, sonra üzerine konulacak figürler. Figür konusunda da oldukça zengin. Şu an için de Ankara’da pastanın bir numaralı adresi Liva Pastanesi ile çalışıyorlar. Yani özetle, siz oturduğunuz yerden tasarlayın, pastanız ayağınıza gelsin.

Lavarla
Lavarla, “Ankara’da hayat yok!” olarak ortaya çıkan bir şikayetin aslında gerçek olmadığını kanıtlamak üzere yola çıkan kalabalık bir ekip.

  Bir Cevap Yazın


  diyet enstitu, maidan Pusu'la

  Ankara’nın Yeni Beslenme Merkezi: Diyet Enstitü

  Türkiye’nin en büyük diyet merkezlerinden birinin artık Ankara’da olduğunu biliyor muydunuz? Maidan’daki ofisinde yaklaşık 1 aydır hizmet vermeye başlayan çiçeği burnunda Diyet Enstitü’den bahsediyorum. Aşina...


  Pusu'la

  Kavanozlara Sığan Şefler ve Mutfakları: Chefs&Jars

  Uçağa atlayıp Instagram’da sık rastladığınız Alex Frimer’in yemeklerini tatmaya Zürih’e veya Chefs of Africa Platformu’nun kurucusu dünyaca ünlü şef Dieuveil Malonga’nın Afro-fusion tatlarını denemeye Afrika’ya...