EtkinlikDansFestival

Özgür Dans | 5. Çağdaş Solo Dans Festivali başlıyor

Çağdaş dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmak amacıyla 2018 yılında macerasına başlayan ve CerModern tarafından bu yıl 5. kez düzenlenecek olan Uluslararası Çağdaş Solo Dans Festivali, 26-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Lavarla - 5. Çağdaş Solo Dans Festivali

Lavarla’nın bu sene de basın sponsorları arasında yer aldığı festivalde Ankaralıları neler bekliyor?

Günümüz dans sanatının en özgün yorumlarından olan bireysel dansa, özel bir alan açan ve sanatın tüm disiplinleriyle doğrudan ilişki kurmayı amaçlayan Çağdaş Solo Dans Festivali, ulusal ve uluslararası dans sanatçılarının gösterimleri, atölye programları, seminer, konser ve film gösterimleriyle bu sene de izleyiciye zengin bir program sunacak.

Lavarla - 5. Uluslararası Çağdaş Solo Dans Festivali

Çağdaş Solo Dans Festivali, uluslararası düzeyde işbirliği yaratmak hedefi doğrultusunda yaptığı çalışmalar neticesinde Torino’da düzenlenen Solocoreografico Dans Festivali ile kurumsal işbirliğine 5. yılında da yine devam ediyor olacak.

Lavarla - 5. Uluslararası Çağdaş Solo Dans Festivali

Ülkemizde modern dansın gelişimine katkıda bulunmak, tanıtmak ve en önemlisi çağdaş sanatın toplumsal bir etkinlik olması için uğraşan festivalin bu yıl da danışma ekibi, alanında öncü çalışmalar yapan ve Ankara’da dans denilince ilk akla gelen isimler arasında yer alan Deniz Alp, Özgür Adam ve Galip Emre’den oluşacak.

3 GÜN 32 PERFORMANS

Lavarla - 5. Çağdaş Solo Dans Festivali - Sanatçılar

Amerika’dan Belçika’ya, İspanya’dan Japonya’ya, Belçika’dan Güney Kore’ye kadar uzanan çok geniş bir yelpazedeki 17 farklı ülkeden 32 sanatçı festival sahnesinde 3 gün boyunca hepsi birbirinden muazzam performanslar sergileyecek. Detaylı Program

ÇAĞDAŞ DANS ATÖLYELERİ

Lavarla - 5. Çağdaş Solo Dans Festivali - Çağdaş Dans Atölyeleri

Bu yıl çeşitlendirilmiş bir atölye programı sunan festivalde tamamı ücretsiz olan 3 tane çağdaş dans atölyesi yer alacak. Etienne Sarti (Fransa), Su Jeong Kim (Güney Kore) ve Mathieu Forget aka Forgetmat (Fransa) tarafından 26 ve 28 Ağustos 2022 tarihlerinde verilecek atölyelere sadece kayıt yaptırarak katılım sağlanabilecek.

DİĞER ETKİNLİKLER

Lavarla - 5. Çağdaş Solo Dans Festivali - Diğer Etkinlikler

Her sene katılımcılarına zengin bir program sunmaya çalışan Çağdaş Solo Dans Festivali’nin 5. yaşında 80’lerden günümüze aralıksız iş üreten sanatçı Aydın Teker onur konuğu olarak hikayesini anlatacak.

Bununla birlikte “Uçan Fransız” olarak anılan hem dansçı, performans sanatçısı hem de fotoğrafçı, kameraman, görsel sanatçı olan Mathieu Forget’in Yolculuğa Davet sergisi 26 Ağustos-2 Ekim 2022 tarihleri arasında CerModern’de ziyaret edilebilecek.

Ayrıca herkesin dahil olabildiği gün sonu partileri ve özel film gösterimleri de 5. Uluslararası Çağdaş Solo Dans Festivali kapsamında bu sene Ankaralıları bekleyen diğer güzelliklerden sadece bazıları diyebiliriz.

BİLETLER

Lavarla - 5. Çağdaş Solo Dans Festivali - Biletler

Bilet kısmına geldiğimizde ise 100 TL olan günlük ve 250 TL olan kombine biletleri online olarak buradan (Online fiyatlar farklılık gösterebilir) ya da dilerseniz CerModern’e bizzat giderek temin edebilirsiniz. Ankara’da dans dolu bir hafta sonunda siz de yerinizi almaya ne dersiniz?

Bol bol keyif aldığınız, fotoğraf çektirdiğiniz ve bizimle birlikte sanata ve dansa doyduğunuz bir festival süreci geçirmeniz ümidiyle. Yeni etkinlik ve festival yazılarında görüşmek dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!

Festival İletişim Bilgileri | Site | Facebook | Instagram

Bir Cevap Yazın
Aşkla Dans Eden Balet: Burak Kayıhan

Burak Kayıhan öyle bir balet ki sahnedeyken aldığı sonsuz keyfi tamamen seyirciye aktarabiliyor. Etkileyici dansı ve hayat verdiği karakterlerin içine rahatlıkla girmesiyle seyirciye dolu dolu anlar yaşatıyor....