Röportaj

Özgür Aksuna İle Bir Gün

Ankara’nın en bilmediğimiz yönlerinden biri de bu gri kente mal olmuş, enerjisiyle diğerlerinden ayrılan insanları. İlk bölümünü bugün yayınladığımız “ …… ile Bir gün” köşemizde Ankara sever ya da Ankara’da yaşayıp bu kent için güzel şeyler yapan ünlülerimizi konuk edeceğiz. Hadi gelin onları bulalım…

Uzun bir aradan sonra radyo dinlemeye başladığım zamanlardı, tabii bildiğimiz Türkiye çapındaki radyoları sırasıyla çevirdim. Hepsindeki tarz aynı… En son çıkan müzikler; elektronik, pop ya da hip-hop… Eğer zaten düzenli bir radyo kanalı dinleyicisiyseniz, kısa sürede bu şarkıları ezberliyorsunuz.

Zamanla hafta içleri frekansım sabitlendi: 95.8MaxFm! Sabah 8’de Türkiye’yi Uyandıran Adam yani Özgür Aksuna hafta içi her gün Ankara’yı uyandırmayı başarıyor. Zamanla farkına vardık ki Özgür Aksuna sadece bir radyo programı sunucusu değil, farklı birçok yönü olan bir Ankaralı. Biz de bir günümüzü onla geçirip, neler yaptığını yakından görmek istedik, gelin bakalım neler yapmışız:

Lavarla-özgür aksuna-1

Sabah erkenden kalktık, malumunuz program erken dedik ama Özgür Bey ondan da erken, hızına yetişemeyip onu anca stüdyoda yakalıyoruz.

Lavarla-özgür aksuna-2

Sabah frekansı 95.8’e ayarlayanlar güne daha bir enerjik başladığı kesin. Gerek müzik tercihleri gerek her gün ele alınan konular olsun Ankara halkının içinden geleni söylediği bir platform haline gelen program Özgür Bey’in bitmeyen neşesi ve hediyeleriyle canlanıyor. Yol durumunu birebir dinleyicilerden alan Özgür Bey, birçok konuda Ankara’nın fikirlerini soruyor, onları muhabiri yapıyor.

Lavarla-özgür aksuna-3

Siz de sabah trafiğinde arabanızda, servisinizde ya da evinizde Özgür Aksun’ya eşlik etmek isterseniz numarası kendisinin de dediği gibi: DÖRT BİR DOKUZ DÖRT TANE DOKUZ

Lavarla-özgür aksuna-4

Radyodaki işi bitti sanıyoruz fakat Özgür Aksuna’nın temposu devam ediyor. Sıradaki durağımız ise kendisinin Gelişim ve Değişim Akademisi. Burada Türkiye’de ilk ve tek olan “Konuşma Estetiği” eğitimleri veriyor, kişisel gelişim ve kurumsal eğitim alanlarında birikimlerini bizlerle paylaşıyor.

Lavarla-özgür aksuna-5

Bu kadar yoğunluk yetmiyor, hobilere zaman ayırmayı asla ihmal etmiyor Özgür Bey. Chef Akademi‘de misafirleriyle her gün farklı menüler çıkartıyorlar. İtalyan, Meksika, Çin Mutfağı, Eğlenceli Yemek Workshopu ile menüler hem hazırlanıyor hem de sonunda hep beraber yeniyor.

Lavarla-özgür aksuna-6

Gelelim Özgür Aksuna’nın bugüne kadar bahsetmediği fakat bizlerle Ankara severler için paylaştıklarına;

  • Kendisi eski bir su topu oyuncusu ve uzun boylu olmasını buna bağlıyor.
  • Radyo paylaştığı şarkılar kadar sesi de bir o kadar güzel; TRT de ses sanatçısı
  • Yıl 1996… Kocatepe Olgunlar Sokak’taki Sahaf Sakal’da kar yağarken elinde bir fincan kahve ile kitapları karıştırırken yaşadığı o huzurlu günü unutamıyor. Sahaf Sakal nerede dediğinizi duyar gibiyiz… Şimdilerde Kennedy Caddesi’ndeki Sakal Bar’ın ilk hali o zamanlar Sahaf Sakal… Kim bilir belki bir gün sizlerle Sakal’ın hikayesini de araştırıp paylaşırız. O zamana kadar kulağınız radyoda olsun!

Fotoğraflar için ekibimizden Işıl Selen Çiçek’e teşekkürler.

Deniz & Nil


<Bu içerik lavarla.com için özgün biçimde hazırlanmıştır. Reklam değildir, tüm hakları lavarla.com’a aittir.>

Bir Cevap Yazın