EtkinlikFestivalSanat

Oyun vakti: 7. Bozcaada Caz Festivali

Bugün size müziğin belki de en zarif olanının ada ile buluşma hikayesinden bahsedeceğiz. 3dots ve fermente ekibi tarafından Paribu ana sponsorluğunda bu yıl 7. kez düzenlenen Bozcaada Caz Festivali, 8 – 10 Eylül tarihleri arasında Ayazma Manastır’da gerçekleşecek, adalıları ve cazseverleri üç gün boyunca bağ bozumunun en güzel gün batımlarında Türkiye’den ve dünyadan önemli caz sanatçılarıyla buluşturarak, yeniden caz müziğine doyuracak.

Lavarla - Bozcaada Caz Festivali 2023

İlk kez 2017 yılında düzenlenmeye başlayıp kısa sürede Avrupa ve Türkiye (Kurucu üye) Caz Ağı’na dahil olan Bozcaada Caz Festivali, yalnızca caz değil, keşif programıyla da bir deneyim festivali konumunda.

Festivalin bu seneki teması ise “oyun”. Homo Ludens‘in yazarı Johan Hutzinga’nın oyun kavramından ve onun yaşamımızdaki dönüştürücü potansiyelinden esinlenilerek belirlenen temanın hedefi daha fazla üretkenlik, tatmin ve kişisel gelişim.

Lavarla - Bozcaada Caz Festivali Partnerler

Peki Lavarla’nın bu sene ilk kez medya destekçileri arasında yer aldığı Bozcaada Caz Festivali’nde müzikseverleri neler bekliyor?

Lavarla - Bozcaada Caz Festivali 2023 Sanatçılar

3 GÜN 12 PERFORMANS

Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda, İsrail, Lüksemburg ve Türkiye olmak üzere toplamda 7 farklı ülkeden 12 farklı ekip festivalde sahne alacak. Ferit Odman, Volkan Öktem, Nubya Garcia, Avishai Cohen, Islandman gibi önemli isimler sahne alacağı festivalin detaylı programı için tıklayın.

Lavarla - BCF Keşif

BCF KEŞİF

Bozcaada Caz Festivali her sene olduğu gibi bu sene de sadece caz programıyla değil, keşif etkinlikleriyle de yine eğlenceli bir festival sürecine imza atacak. Toyi ile Kendi Müzik Aletini Tasarlama Atölyesi, Murat Meriç sunuculuğunda “Benimle Oyna: Şarkılarda Oyun” performatif sunumu, “Birlikte Oyna: Oyun Bize İyi Gelir” başlıklı panel, Ece Ağırtmış ile Atık Ahşap Malzemelerle Afiş Tasarımı Atölyesi katılımcıları bekleyen etkinliklerden bazıları. BCF Keşif’e dair detaylı bilgi için tıklayın.

Bozcaada Caz Festivali Keşif Programı’nda bu yıl Lavarla da yer alıyor. Katılımcılar Lavarla ile “Ada Müşterek” rotasını deneyimleyecekler.

BOZCAADA KEŞİF HARİTASI PUSULA

Lavarla’nın 2017 ve 2022’de yayımladığı Ankara Keşif Haritası Pusula‘nın Ankara dışındaki ilk durağı Bozcaada oldu. Bozcaada Caz Festivali’nde ilk kez görücüye çıkacak Bozcaada Keşif Haritası Pusula, Bozcaada’nın kendi kültürü, tarihi ve ekonomisinden bağımsız olarak dışarıdan ithal gelişen kitle turizmiyle kendi kimliğinden giderek uzaklaşması ve bu kimliğin tehlikeye girmesi gibi faktörler üzerinden kurgulandı. Harita, adanın geçmişinden bugüne ulaşan belirli mekanlar ve ada kültürünün yaşatılması için çalışan kişiler üzerinden yapılan detaylı araştırma ve adada gerçekleştirilen görüşmeler üzerinden bir keşif sunmaya hazırlanıyor.

Harita çizimleri Bozcaada ile yakın bağı olan Hayalcan Deniz tarafından gerçekleştiriliyor. Haritanın proje koordinatörlüğünü Seren Erciyas, tasarım koordinatörlüğünü Sema Çavdar üstlendi. Grafik tasarım ise Lavarla ekibinden Elif Dilan Nadir tarafından gerçekleştiriliyor. Harita metinleri Seren Erciyas, Ayşen Alpasar ve Çiğdem Kaya Çayır’a emanet.

Haritaya dair detaylı bilgi yakında Lavarla’da.

BİLETLER

Tek günlük biletlerin 1.100 TL, öğrenci kombinenin 1.450 ve tam kombinenin ise 1.950 TL olduğu festival biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Festival İletişim Bilgileri: Web Sitesi | Instagram | Twitter | Youtube

Festivali beklerken dinlemek için Bozcaada Caz Festivali 2023 playlisti Spotify’da.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir