Pusu'laEtkinlik

ODTÜ Mutfak Günleri

ODTÜ Gastronomi Topluluğu bu sene bir ilke imza atıyor. 19-20 Şubat’ta KKM A Salonu’nda gerçekleşecek ODTÜ Mutfak Günleri, Ankara içinden ve dışından gastronomiye meraklı bireyleri buluşturacak.

Bu sene ilk defa gerçekleşecek ODTÜ Mutfak Günleri’nin 2018 teması “Türk Mutfağı’nın Evrimi”. İki gün sürecek ODTÜ Mutfak Günleri’nde 6 konuşmacı ve 300’e yakın konuk ağırlanacak.

Sektörün önde gelen isimlerinden Elif Bilge Ceylan ve Betül Bildik Ataklı’nın ilk oturum konuşmacıları olarak konuk olacağı ODTÜ Mutfak Günleri’nin 19 Şubat’ta gerçekleşecek ikinci oturumunu ise yemek sektörünün duayen danışmanlarından, yemek kültürü alanında başka dillere de çevrilmiş pek çok kitabın yazarı olan Osman Serim onurlandıracak. Asıl alanı Dünya Mutfağı olan Şef Tolgar Mireli ise ilk günün son konuğu olarak etkinliğe katılacak. ODTÜ Mutfak Günleri’nin ikinci gününde ise Ankara’nın sevilen ve tanınan şeflerinden Kaan Özdemir; Türkiye Aşçılar Milli Takımı’nın eski kaptanı, aynı zamanda Avrupa Aşçılar Birliği, Dünya Aşçılar Konfederasyonu üyesi ve Mutfak Profesyonelleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve UNESCO tarafından desteklenen IOV’un Mutfak Kültürleri araştırma grubu üyesi; rakı dondurması ve lüfer baklavası gibi tatlarla anılan Eyüp Kemal Sevinç; ve de Osmanlı Mutfağının İlber Ortaylı’sı olarak bilinen, yemek kitaplarının Nobel’i “Gourmand Yemek Kitapları Ödülü” sahibi Şef Yunus Emre Akkor katılacaklar.

Kapanışına ise Oburcan’ın konuk olacağı ODTÜ Mutfak Günleri’nin program detayları şöyle:

ODTÜ Mutfak Günleri, ODTÜ Gastronomi Topluluğu’nun gönüllülük esaslı çalışmalarıyla bu sene ilk defa gerçekleşecek. Altın Sponsorluğu METRO Türkiye, Gümüş Sponsorluğu Piel Roja ve Ulaşım Sponsorluğunu Has Turizm’in üstlendiği ODTÜ Mutfak Günleri’nin, LAVARLA olarak medya sponsoru olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Bir Cevap Yazın

Pusu'la

Bu Pazar Kalede Şenlik Var!

Kale Meclisi ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Kültür Sanat Çalışma Grubu organize ediyor. Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve...


Pusu'la

26. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması: Göç

Teknolojideki hızlı ilerleyiş ve akıllı telefonlardaki yenilikler, hepimiz için fotoğraf çekmeyi kolaylaştırdı. Özellikle sosyal medyanın anında paylaşım olanağı sunmasının etkisiyle pek çoğumuz içimizdeki fotoğraf sevgisini...