Pusu'laMüzikEtkinlik

Müzikal Tiyatro Rock’n Roll ile Buluşuyor: Broadway in Rock Deluxe

Müzikal tiyatronun büyülü atmosferi, Rock’n Roll tutkusuyla Ankara’da buluştu. Bir Feniks Art yapımı olan Broadway in Rock Deluxe de; Rent, Jesus Christ Superstar, Hairspray, Rock of Ages, We Will Rock You ve Evil Dead gibi Broadway’in gelmiş geçmiş en ünlü rock müzikalleri ve farklı tarzda müzikallerden seçilen şarkıların rock versiyonları sahnelendi. Eserlerin farklı düzenlemelerine eşlik edecek sahne şovları ise Ankara seyircisine keyifli anlar yaşattı.

Feniks Art Sanat Topluluğu’ndan bahsedecek olursak, uzun yıllardır dünyanın farklı yerlerinde sahnelenmekte olan müzikal tiyatro eserlerini sergilemek, yeni müzikal oyunlar üretmek, bunları seyirciye sunmak ve müzikal şarkılarından oluşan konserler vermek üzere kurulmuş bulunuyor. Bünyesinde; müzik ve sahne sanatları dallarında akademik olarak görev yapmakta ya da bu branşlarda eğitim görmekte olan eğitmen, oyuncu ve müzisyenlerin yanı sıra, 1997 yılından bu yana Ankara’da devam eden müzikal tiyatro faaliyetlerinde yer alarak deneyim kazanmış birçok yetenekli oyuncu, dansçı ve müzisyeni barındırıyor.

Yetenekli şarkıcı ve dansçıları, harika orkestrası ve başarılı teknik ekibiyle birlikte, yaklaşık kırk kişinin imzasını taşıyan müzikal konserin yönetmenliğini Gözde Gürün Demireriden yapıyor. Feniks Art’ın kurucuları arasında yer alan ve aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Müzik Bilimleri Bölümü’nde Öğretim Elemanı olan Demireriden, daha önce 21. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde yönetmenliğini yapmış olduğu Broadway Müzikalleri konseptli bir gösteri sahneye koymuş ve bu gösteri, Ankara Sanat Kurumu tarafından verilen Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmüştü. İlk gösterimini 13 Aralık’ta gerçekleştiren müzikal de birçok başarıya imza attı. Müzikalin diğer gösterimleri 18 ve 21 Şubat 2018 tarihlerinde Yılmaz Güney Sahnesi’nde izleyicileriyle buluşarak büyük beğeni topladı.

Ankara’da rock müzik denilince akla gelen ve hala sahne almakta olan en ünlü isimlerden bazılarını da konser ekibine dâhil eden Feniks Art, müzikal tiyatro türünün Türkiye’de daha iyi tanıtılmasını sağlamak için çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Müzikallerin Türkçeye çevrilmesi ve Türkçe eser üretilmesine önem veren topluluk önümüzdeki yıllarda da farklı projelerde Ankara’nın kültür-sanat hayatında sağlam bir şekilde yer alacağını hissettiriyor.

“Broadway in Rock Deluxe” müzikali-ilk gösterimden

Herkes Müzikal Söylesin, Herkes Müzikal Dinlesin” mottosu ve sıkı bir hazırlık süreciyle yola çıkan ekip; vokalleri ve profesyonel dans koreografileri ile Broadway in Rock Deluxe izleyicilerini yine etkilemeyi başardı. Feniks Art projelerinin devamını bekliyoruz.

Bir Cevap YazınLavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Mayıs Bülteni

Ramazan bitip havalar artık iyiden iyiye ısındığına göre çılgın mayıslardan herkese merhabalar! Öncelikle herkesin sevdikleriyle bir araya gelebildiği, eski zamanlardaki gibi sıcak, samimi ve şeker...