Pusu'laMekanKonser

Melodilerin Peşinde: Ankara’da Canlı Müzik

Müzik her şeyi biraz daha güzel yapıyor. İki şehir arasında bir yolu, mesainin sıkıcı saatlerini, evde temizliği ya da ders çalışmayı… Mutlu ediyor, rahatlatıyor, efkarlandırıyor, insanın kanını kaynatıyor! Ankara’da zamanı güzelleştiren, yapılması keyifli etkinliklerden biri de canlı müzik dinlemek. Arkadaşlarınızla doyasıya dans etmek, dostlarınızla derin bir sohbetin dibine düşmek… Haydi gelin, melodilerin peşinden gidelim ve Ankara’da canlı müzik dinlenecek mekânlara beraber göz atalım.

1. Konser Denince Akla Gelen: Jolly Joker Ankara

ankara'da canli müzik

Ankara’nın sevilen konser mekânlarından Jolly Joker; sadece mütevazi şehrimizin değil tüm Türkiye’nin severek ziyaret ettiği canlı müzik mekanlarından bir tanesi… Türkiye’nin ulusal sahnesinden pek çok ismi burada ağırlamak mümkün. Jolly Joker’de gerçekleşen etkinlikleri Lavarla Takvim’den takip edebilirsiniz!

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Cd. No:14, 06420 Çankaya/Ankara, Türkiye

2. Etkinlik Merkezi: IF Performance Hall

ankara'da canli müzik

Ankara’da canlı müzik dinlemek, networking etkinliklerine katılmak, komedi şovları izlemek ve daha niceleri için adres IF Performance Hall. IF’in programı oldukça yoğun. Birbirinden farklı etkinliklerle farklı grupları bir araya getiriyorlar. IF’te hem eğlenirsiniz hem de mutlaka tanıdık birilerine denk gelirsiniz.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Tunus Cd. 14/A, 06410 Çankaya/Ankara, Türkiye

3. Yerinde Duramayanlar İçin: Kite

ankata kite canli müzik

Ankara’da doyasıya dans etmek mümkün mü? Hem de birbirinden başarılı performans sanatçılarını ve DJ’leri dinlerken? Yerinde duramayanlara önerimiz Kite. Oldukça geniş bir programa sahip olan kulüpte her hafta sonu birbirinden farklı isimleri dinlemek mümkün. Kim bilir belki de yeni favori sanatçınızı burada keşfedeceksiniz!

Adres: Güvenevler Mahallesi, Güvenlik Cd. No:97, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

4. Alternatif Sevenlere: 6:45 Kaybedenler Kulübü

ankara canli müzik

Hep aynı şeyleri dinlemekten sıkılanlar, alternatif seslerin sahne aldığı mekanları arayanlar… 6:45 Kaybedenler Kulübü tam size göre! Kalabalık programı ile takipçilerine çarşambadan pazara birbirinden farklı alternatifler sunan bu mekan, Ankara’da görece yeni olsa da kendine sağlam bir yer edindi.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, 174. Sokak, Tunus Cd., 06680 Çankaya/Ankara, Türkiye

5. Keşfetmeye Değer: Haymatlos Mekan

ankara canli müzik

Sadece sıradan bir bar olmanın çok ötesinde… Film gösterimleri, ikinci el ve tasarım pazarları, festival seçkileri derken Haymatlos Mekan’ın programı oldukça dolu. Uzun süredir bu yoğun programa konserleri de eklediler ve Ankara’da canlı müzik dinlenebilecek yerlerden biri haline geldiler. Şehri ziyaret eden DJ’ler, keşfedilmeyi bekleyen alternatif sesler, müdavimi olduğumuz yerliler… Hepsi burada.

Ankara: Kavaklıdere Mahallesi, Konur Sk. 73/B, 06640 Çankaya/Ankara, Türkiye

6. Sadece Caz ve Belgesel: June Caz

ankara canli müzik

Kulağınızın pası kaliteli caz notaları ile silinsin istiyorsanız, sizi Bahçelievler’e davet edelim! Semtin sakin sokaklarından birinde konumlanan June Pub, June Caz ile birbirinden yetenekli müzisyenleri Ankara sakinleri ile buluşturuyor. Bir yandan içeceğinizi yudumlarken bir yandan müziğe kendinizi bırakabilirsiniz.

Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, No:, Azerbaycan Cd. No:115, 06490 Çankaya/Ankara, Türkiye

7. Eğlenceli Bir Kaçamak: Hayal Kahvesi

hayal-kahvesi-ankara canli müzik

Şehrimizin yabancı misafirlerinden birisi aslında Hayal Kahvesi. Ancak kent onu benimsedi ve kısa sürede sevilen etkinlik mekanlarından birisi haline geldi. Ankara’da canlı müzik adreslerinden Hayal Kahvesi, iş merkezlerinin orta yerinde, Tepe Prime’da yer alıyor. Belki uzun bir mesai sonrası rahatlamak için işyerine geri dönersiniz ve ofise gitmek yerine Hayal Kahvesi’ne gidip dans edersiniz!

Adres: Tepe Prime Eskişehir No: 266, Devlet Mh. Park İçi yolu, 06800, Türkiye

8. Yerli Seslere Kulak Verin: Telwe

ankara'da canli müzik telwe performance hall konser

On seneden fazla süredir Ankara’da varlığını sürdüren mekanlardan Telwe, özellikle şehrin yerli gruplarını izleyicisi ile buluşturmaya devam ediyor. Düzenli etkinlikleri ile kentin seslerine sahnesini açan Telwe, Ankara’da canlı müzik dinleyebileceğiniz yerler arasında.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, İnkılap Sk. 6/C, 06420 Çankaya/Ankara, Türkiye

9. Eskiler Demişken: Hayyami Şarap Evi

hayyami sarap evi canli müzik

Sokaklarda mekanlar sık sık el ve yer değiştirirken, Hayyami Şarap Evi 15 senedir yerli yerinde… Sahnesinde kentin sevinen isimlerini ağırlayarak Ankara’da canlı müzik dinlemek isteyenlere harika bir alternatif sunuyor. Gitmişken zengin şarap menüsünden farklı seçenekleri denemeyi unutmayın.

Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Bestekar Sk 82/B, 06540 Çankaya/Ankara, Türkiye

10. Uğramadan Geçmeyin: Siyah Beyaz

ankara'da canli müzik siyah beyaz kült

Kentin sevilen mekanlarından biri ile Ankara’da canlı müzik dinlenebilecek yerler listesini sonlandıralım… Hikâyesi ile yüzleri gülümseten Siyah Beyaz, sık sık birbirinden farklı müzik etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Özel gecelerde hem dans edebilir hem de birbirinden değişik notaların peşine düşebilirsiniz.

Adres: Güvenevler Mahallesi, Kavaklıdere Cd. 3/1-2, 06540 Çankaya/Ankara, Türkiye


Sizin Ankara’da en sevdiğiniz canlı müzik mekanı hangisi? Listedekileri denediniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Kapak Görseli: June Jazz Pub

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Evgeny Grinko Pusu'la

Grinko ile masal yolculuğu

17 Ekim Pazartesi akşamı saat 21.00’de ATO Congresium’da “Müsait olan boş yerlere oturabilirsiniz,” anonsu ile salonun arkasından önüne doğru bir insan seli akmaya başlıyor. Herkes...