Kategorisiz

Lavarla gözünden, “Nereden Geldik Buraya” Salt Ulus

Bu haftasonu rotamızı Ulus’a çevirdik ve İstanbul’da Galata ve Beyoğlu’ndaki merkezleriyle ses getiren SALT’ı bir de biz görmeye gittik. Ulus’un kibar cumhuriyet mimarisini yansıtan binaları arasında ufak, 3 katlı bir binada bulunan SALT Ulus, 2013 yılında açılmış olup, o günden bugüne sergilere, oturumlara ve gösterimlere ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz ay başlayıp 12 Mart’ta son bulan “Nereden Geldik Buraya” adlı sergiyi sizin için fotoğrafladık.

tumblr_o3zd4guSJW1vn35eso1_1280

İlgilenenler için belirli perşembe günleri SALT için “long thursday”, yani tam anlamıyla uzun perşembe. Diğer günlerdeki kapanış saatinin aksine, belirli perşembe günleri saat 22.00′a kadar açık ve dünya sinemasının gösterimlerini yapıyor. Etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi facebook sayfalarında veya #lavarla’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

tumblr_o3zcneJDlW1vn35eso8_1280

Gelelim hangi saatlerde gezebileceğimize. SALT Ulus, salı ve cumartesi 11.00-18.00, perşembe günleriyse 12.00-20.00 arasında açık, Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk ve ikinci günleri ile 1 Ocak günü kapalı olup girişi ücretsizdir.

tumblr_o3zcneJDlW1vn35eso6_1280

Peki nasıl gidilir? Ulus Gençlik Parkı’nın hemen karşı köşesinde kalıp, Ulus metrosuyla veya herhangi bir Ulus otobüsüyle Opera durağında inilerek ulaşılabilir.

Eğer sizin de kendinize ayırmak istediğiniz boş bir cumartesiniz varsa, SALT’a uğramanız gerektiğini ısrarla belirtiriz! 🙂

Yazı ve Görseller: Ecem Dilek, Gamze Yavuz

Lavarla
Lavarla, “Ankara’da hayat yok!” olarak ortaya çıkan bir şikayetin aslında gerçek olmadığını kanıtlamak üzere yola çıkan kalabalık bir ekip.

  Bir Cevap Yazın  Kategorisiz

  İlhan Koman Yerine Konana Kadar

  Seğmenler Parkı’na 31 Aralık 1992’de yılında dikilen, dünyaca ünlü heykeltıraşımız İlhan Koman’a ait olan heykel, 2016 yılının Mayıs ayında kaidesinden sökülerek çalındı. Heykelin bulunması için...

  Kategorisiz

  Ankara’da Nasıl Yaşanır?

  Ankaralının Ankara’ya, fanatikliğe varmayan bir sempatisi vardır. Herhangi bir şehrin en iyi yanının Ankara’ya dönüşü olduğunu düşünmeyiz biz; tüm şehirleri birbirinden bağımsız sever veya sevmeyiz....