Pusu'laMekan

Kendin Pişir Kendin Ye: Ays Kitchen

“Yemek pişirirken bu mutfağı dağıtabilirsiniz; çünkü en iyi lezzetler pek çok denemeden sonra oluşur. Gelin birlikte yemek pişirelim!” iddiasıyla yola çıktı Ays Kitchen. Bol bol deneme ve yanılma ile, size rehber olacak maharetli profesyoneller eşliğinde kendi pizzanızı, tatlınızı yapıp sonrasında afiyetle yiyebileceksiniz burada.

Mutfak kimileri için büyük bir tutku. Yemek yapmanın, yeni tarifler denemenin zevki az şeyde var bana kalırsa. Hele bir de kendi yaptığınız yemekleri yemek, en güzeli! Ays Kitchen mutfağını yemek yapmayı çok sevenlere de açıyor, daha önce mutfağa hiç girmemişlere de! Biz Lavarla ekibi olarak misafir olduğumuz Ays Kitchen’daki atölyemize “Ben yumurta bile kıramam” , “Hamurun kıvamını  tutturabilir miyim ki?” soruları eşliğinde başladık ancak hepimiz atölyenin sonunda kırk yıllık pizza ustaları gibi hissettik. Damak zevkimize göre malzemelendirdiğimiz pizzalarımızı afiyetle yedik. Akşamın sonunda herkes “Benim Napolitan atalarım da böyle pizza hamuru açardı…” modundaydı 🙂

Lavarla ekibi Ays Kitchen mutfağında.

Ays Kitchen mutfağında pizza atölyeleri her Çarşamba 19:00 – 23:00 saatleri arasında gerçekleşiyor. Ancak bu mutfakta öğrenecekleriniz pizza yapmakla sınırlı değil. Cheesecake ve cupcake atölyeleri de iştah kabartan cinsten. 12 kişilik mutfakta gruplar halinde yapılıyor atölyeler.

Ays Kitchen’ın şefi yardımıyla Lavarla ekibinden çıkan pizzalar 🙂

Daha önce de dediğimiz gibi, Ays Kitchen mutfağında bir şeyler yapmak için yemek konusunda tecrübeniz olması gerekmiyor. Mekanın usta şefleri etkinlik boyunca her daim yardıma hazır. Ays Kitchen’ın en sevdiğim yanlarından biri ise mutfakla küçük yaşta tanışmak isteyen çocuklar için de kurabiye ve pizza atölyelerinin de düzenleniyor olması oldu.

Ays Kitchen’ın küçük misafirlerinden

Ben mutfağa girmek istemiyorum, sadece yemek kısmıyla ilgileniyorum diyorsanız Ays Kitchen’ın yemek yelpazesi oldukça geniş. Kahvaltı, pizza, makarna, sandviç ve salata çeşitleri ile hemen hemen herkese hitap ediyor. Kinoa salatası ise menünün dikkat çeken lezzetlerinden!

Birlik Mahallesi’nde yer alan Ays Kitchen’a ulaşım gayet rahat. Kızılay’dan 413 numaralı otobüse atlayıp Birlik taksi durağında inince oldukça yakın. Oyak dolmuşları da buradan geçiyor. Özel aracınızla giderseniz de park yeri sıkıntısı yaşamanız çok düşük bir ihtimal. Mekanın Tunalı ve Kızılay taraflarında olmamasının en önemli avantajlarından biri bu bana kalırsa!

Adres : 448.Cadde No:34 Birlik-Ankara
Telefon: (+90 312) 495 50 37

Instagram / Websitesi

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

    Bir Cevap Yazın