Pusu'laMekanKahve

Kakule Kahve

Herkese merhaba! Ankara’da yeni açılan kahve evlerinin sayısı her geçen gün artıyor ve bu durum da haliyle yüzümüzü güldürüyor. Ben de geçenlerde, Mart ayında açılışını yapan, mis gibi kahve kokan sıcacık bir mekan keşfettim: Kakule Kahve.

IMG_7877

Önce konum ile başlayalım. Kakule Kahve gayet merkezi bir konuma sahip, Kızılırmak caddesi üzerinde, Olgunlar’ın biraz ilerisinde. Kızılay’ın kalabalığından sıyrılıp soluklanmak için birebir.

IMG_7910

Kakule’ye gelince ilk dikkatimi çeken önündeki bisiklet park yeri oldu, daha sonra öğrendim ki bisikleti ile gelenlere ikinci kahve ikramları oluyormuş. Ne tatlı! İçeri girince sizi kahve kokuları ve her köşesi ince düşünülmüş bir mekan karşılıyor. Çalışanları gayet ilgili, kahve ve çekirdekler hakkında sizi bilgilendirmeyi ihmal etmiyorlar. Kakule Kahve’de latte cappuccino gibi kahvelerin yanı sıra 3. Dalga kahve demleme yöntemleri de mevcut. Kahvenin yanında tatlıyı eksik etmem diyenlerdenseniz Kakule’nin cheesecakelerine de şans verilmeli.

Kakule Kahve 3 Ankara lavarla

 kakule kahve 2Ankara-lavarla

Kakule Kahve adını kakule isimli baharattan alıyormuş, söylemeden geçmeyelim. Biz Kakule Kahve’yi çok beğendik, Ankara’da mutlaka yolumuzun düştüğü Kızılay’da kahve molası için ideal bir mekan.

Afiyet olsun!


Kakule Kahve Pusu’la satış noktasıdır.

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

  1 Comment

  1. Eliçe hanım kaleminize sağlık. Bilgilendirmelerinizin devamı dilegiyle, başarılar diliyorum.

  Bir Cevap Yazın  Pusu'la

  Tunus Caddesi’nde Kahve Kokuları

  Şehirdeki kahveci artışından aşırı şekilde memnun olduğumu belirterek merhaba demek istiyorum. Özellikle şehrin işlek noktalarından biri Tunus Caddesi’ni kahve kokusunun sarmasından daha bir memnunum. Keyifli anların...

  Pusu'la

  Veda Busesi: Mavi Kapı!

  Ahh! Bitti bile hafta yaa.. Belki benden değil ama hadi yine iyisiniz kahveden kurtuluyorsunuz bir süre.. Var mı aramızda Cumartesi’den kalanlar veya güzel bir Pazar...