Pusu'laMekan

Hayalinin Peşinden Koşanların Hikayesi : Kaktüs!

“İleride küçük, samimi bir yer açmak ve işletmek”

Sanırım gençken bir çoğumuzun böyle bir hayali olmuştur. Eminim olmayanlarında çevresindeki eşinin, dostunun, bir yakınının olmuştur ama bu hayalimiz, hayatın beraberinde getirdiği zorluklarla, ürkek düşünceler ve davranışlarla veya daha farklı bir çok sebepten ötürü zamanla içimizde, derinlerde bir yerlere hapsolup kalmıştır. İşte biz bugün bu hayali gerçekleştirenlerin diyarındayız.

Kaktüs Dış Çekim

Nerede miyiz peki? Tabii ki Huzur Bülten’de yazımızda menünün tatlısı olarak bahsettiğimiz, sporcuların, vejeteryanların, veganların ve sağlıklı yaşamcıların yeni gözdesi Kaktüs Smoothies & More’da ! Aslında Şubat 2016’da Kahveciler Sokağı’nda gözlerini dünyaya açtığında, yeni doğmuş ürkek bir bebekten farksızdı ama çok kısa sürede kendisini sevdirmeyi ve sokağın gözdelerinden birisi olmayı başardı. Bu başarının en büyük mimarı ise kesinlikle samimi ve genç sahibesi Ayşenur. Kendisine nasıl başlamaya karar verdiğini sorduğumuzda bize; küçüklüğünden beri küçük bir yer açma hayali olduğunu ama bu hayale adım atmasında gönüllü olarak çalışmaya gittiği bir Avrupa yolculuğunun çok etkili olduğunu söylüyor. Avrupa’da tetiklenen cesareti, Ankara’ya dönünce de araştırma boyutuna taşınmış ve işte sonuç Kaktüs Smoothies & More !

Kaktüs Menü

Peki neler mi yapabiliyoruz bu Kaktüs’de? Öncelikli olarak seçmekte cidden zorlanacağınız hepsi birbirinden farklı ve her damak tadına hitap eden, tamamı katkısız, taptaze, sağlıklı ve buz gibi smoothielerinizi yudumlarken genç sahibesiyle ciciş sohbetler yapabilirsiniz. İlk defa gidecek arkadaşlar için küçük bir not da düşelim isterseniz. Hepsini tek tek denemiş birisi olarak şöyle söyleyebilirim kii cidden hepsi birbirinden başarılı ama tatlılık oranı diğerlerine göre biraz daha fazla olan No:1, No:2, No:3 en çok tüketilen smoothielerden lakin benim gibi sebze ağırlıklı şeyleri seviyorsanız No:5 ve No:8’i şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca No:4 de yabana atılmayacak cinsten. Bu arada menüde bazı ürünler mevsimsel olarak değişiklik gösterebiliyor şimdiden bilginize. Mesela yaz boyunca karpuz içerikli bazı smoothieler sizleri bekliyor olacak.

Kaktüs Yeme İçme

Bunun dışında aman efendim arkadaşlarım beni zorla götürdü. Ben smoothie filan sevmiyorum diyenler için denenilesi, birbirinden farklı, çok hoş bitki çayları ve kahve mevcut. İçinizde “Aaa”  iyi de açsak ne olacak peki diyenler mi  var? Hiç üzülmesinler muhtemelen bir eşini benzerini başka bir yerde daha bulamayacakları, yine tamamen doğal, sağlıklı, günlük, taptaze salata ve sandviç çeşitleri onları bekliyor olacak. Unutmadan şöyle bir hatırlatma yapmada da fayda var. O lezzetli salatalardan yemek isteyen arkadaşlar akşam üzeri gitmeyi düşünüyorlarsa eğer bulamama imkanları yüksek. Şimdiden söyleyelim sonra üzülmesinler.

Kaktüs Diğer Ürünler

Daha önce gidenler kızmadan gelelim Kaktüs’ün diğer güzelliklerine! Merak etmeyin herkesin tatması gereken el yapımı ve birbirinden güzel granola barlarını, tatlılarını ve chia pudingini unutmadık. Granola barları ve tatlılar gerçekten anne eli değmiş gibi tıpkı insana evinde hissiyatı veriyor ve 5 çayları için mükemmel bir yardımcı unsur. Sağlıklı yaşamcıların yeni gözdesi olan Chia pudinginin çok hoş bir tadı ve görüntüsü var. İnsanda deneme istediği uyandırıyor.

Kaktüs Kahvaltı

Ve işte sırada Kaktüs’ün son bombası! Eşinizle, dostunuzla, çocuklarınızla, ailenizle güzel, sağlıklı, doğal ve huzurlu bir hafta sonu kahvaltısı mı yapmak istiyorsunuz? O zaman artık doğru adrestesiniz. Çok kısa bir süre önce başlayan, oldukça başarılı ve lezzetli bir görünüme sahip, el yapımı ekmeklerin ve ürünlerin olduğu, iştah kabartıp yeme isteği uyandıran bir kahvaltı hizmeti şimdilik sadece hafta sonlarında uygulanıyor ve tek yapmanız gereken rezervasyon !

Kaktüs Paket Servis

Efendim? Tam olarak duyamadım da içinizden bir arkadaş evde de mi bu güzel şeylerden yiyip içmek istiyormuş? Hmmm.. O arkadaşın bugün şanslı günü galiba. Şimdilik kendiniz gelip almak kaydıyla olsa da evlere hizmet de vermekte. Ürünlerin hepsinden alabiliyorsunuz ama ileride bir gün yemeksepeti.com fikri biz Kaktüs-severleri daha da mutlu edebilir sanki.

Kaktüs Ayşenur Mutfakta

Yaaa arkadaş peki neden her şey bu kadar güzel ve lezzetli diyenler vardır elbette içinizde dimi? Bize soracak olursanız Ayşenur, kendi el yapımı olan bütün ürünlerine, yaparken sevgisini ve samimiyetini de katmayı ihmal etmiyor. Biraz sevgi, biraz samimiyet, biraz lezzet, biraz tazelik ve doğallık işte sonuç ortada Kaktüs Smoothies & More !

Kaktüs Huzur

Kaktüs ailesi her geçen gün büyüyor. Eğer siz de arkadaşlarınızla hoş sohbetler edip, sağlıklı, katkısız, tamamen doğal ve soğuk smoothieler içip enfes salata ve sandviçler yemek istiyorsanız veya hafta içi sakinliğinde huzur dolu bir ortamda tek başınıza granola bar ve çayınız eşliğinde kitap ve maillerinizi okumak, işlerinizi halletmek, hiç tanımadığınız güzel insanlarla hoş sohbetler etmek istiyorsanız ya da hafta sonu sevdiklerinizle huzur dolu bir kahvaltı yapmak istiyorsanız vakit kaybetmeden Kaktüs’e bir uğrayın ve bir an önce Kaktüs ailesine katılın derim !

Keşkelerin az olduğu, cesur kararlar aldığınız, kendiniz gibi güzel günlerinizin olduğu bir hayata ! Unutmadan hayat kısa ve kuşlar uçuyor .. Yazılarda buluşmak dileğiyle .. Esen kalın !

Fotoğraf desteği için Işıl’a kucak dolusu sevgiler ..

Kaktüs İletişim

İletişim Bilgileri :

Adres: Tunalı Hilmi Caddesi Bülten Sokak 28/B Çankaya-Ankara

Telefon: (0312) 466 00 30

Facebook

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir