Pusu'laEtkinlikFestival

Kahvenin En Karnaval Hali | Coffee Carnaval

Müptela?
Bir şeye ya da kimseye fazla kaptırmış, bağımlı olma durumu, aşırı düşkün, tutkun.

Evet zevkler ve renkler misali kişilerin bağımlılıkları da farklıdır ama bunları kesiştirmeye kalktığımızda şüphesiz ki kesişim kümesindeki en büyük oranlardan birisi kahve olacaktır. Kahve ne kadar garip bir içecektir ki gencinden yaşlısına, zengininden fakirine, çalışanından öğrencisine herkeşler çok sevmektedir. Tıpkı Ankara gibi… Bu bağlamda öncelikle ağırlıklı olarak Ocak 2016 ile başlayan ve hala etkisini fazlasıyla hissettiğimiz 3. nesil kahve ve kahveciler furyası ve akabinde ise birbirini takip eden kahve festivalleri güzel Ankaramıza son 2 senedir apayrı bir renk kattı ve katmaya da devam ediyor diyebiliriz. Tabi ki buna en çok sevinen yine kahve bağımlısı Ankaralılar oldu. İşte havaların ısınması ve Mayısların gelmesiyle birlikte bu kahve festivallerinden birisine daha merhaba deme vakti geldi.

İlkini geçtiğimiz Aralık ayında Ankara Palas’ta Blues ile kahveyi buluşturarak gerçekleştiren Coffee Carnaval, bu sefer 12 – 14 Mayıs tarihleri arasında Ankara Golf Kulübü’nde Reggae ile kahveyi buluşturmaya hazırlanıyor. 3 gün boyunca Ankara’ya yine ilkleri yaşatacak olan festival tüm kahveseverleri bekliyor olacak.

Peki bizleri 3 gün boyunca neler bekliyor?

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki 3 gün boyunca Ankaralıları güzel hava, kocaman yeşil bir açık alan ve onlarca kahve tadımı bekliyor. Bunları bir kenara bıraktığımızda ise alanında uzman kişiler tarafından ücretsiz kahve seminerleri ve workshoplar, ücretli kahve sertifika programları, ücretsiz latte art şovlar, görsel etkinlikler, çocuklar için eğlenceli aktiviteler ve daha fazlası olacak diyoruz. Ve tabi ki bunların tamamı 3 gün boyunca müzikle birleşecek. Canlı dj performanslar ve Türkiye’nin ilk ve en büyük Reggae grubu olan SATTAS hafta sonunu daha da güzel bir hale getirecek. Dilerseniz bütün festival programına ve diğer tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Eminiz ki bir çoğunuz festival heyecanına girdiniz bile ama Ankara Golf Kulübü nerede ve nasıl gideceğiz diye düşünüyorsunuz?

O zaman sıra geldi biletlere ve ulaşıma! Tek günlük girişin 25 TL olduğu biletlere dilerseniz online olarak buradan ya da dilerseniz Dost Kitabevlerinden bizzat giderek temin edebilirsiniz. Ulaşım kısmına geldiğimizde ise Ankara’nın belirli noktalarından etkinlik alanına ücretsiz servislerle ulaşabileceğiniz gibi 191, 191-2, 192, 193 ve 194 nolu EGO otobüsleriyle de ulaşabilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz servis noktalarına, saatlerine ve diğer tüm ulaşım bilgilerine de buradan ulaşabilirsiniz.

Gelelim veda öncesi sizlere vereceğimiz güzel habere. İki festivaldir medya sponsoru olduğumuz Coffee Carnaval’da bu sefer Lavarla ailesi olarak bizim de bir alanımız olacak. Bizi merak edenlere ve bizi daha yakından tanımak isteyenlere festival boyunca diyoruz ki GELİN TANIŞ OLALIM! 

Hep birlikte açık alanın ve güzel havanın tadını çıkarırken kahve ile müziğe doyduğumuz, ağız dolusu güldüğümüz, bol bol eğlendiğimiz ve fotoğraf çekindiğimiz bir festival geçirmemiz ümidiyle. Yeni yazılarda, festivallerde ve etkinliklerde buluşmak dileğiyle. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!


Festival İletişim Bilgileri | Facebook | Instagram | Resmi Site

Bir Cevap Yazın

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Eylül Bülteni

Sarı! Yeşil! Turuncu! Kahverengi! Selam olsun o zaman sıcak bir sonbahar gününden! Evet birçok insan bunu söylediğimiz için eminiz çok üzülecek ama resmi olarak yaz...


Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Ağustos Bülteni

Herkese sıpsıcak bir ağustos ayından merhabalar! Birkaç hafta önce bozuk havalarla uğraşıp yazın ortasından bu da neyin nesi derken şimdi de özellikle gündüzleri sıcaktan kaçacak...

Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Temmuz Bülteni

Resmi sezon sonlarından ve sözde yazın ortasından herkese merhabalar! Evet Ankara bir yandan gelmek bilmeyen yazla uğraşırken öte yandan da sezon sonunun gelmesiyle iyiden iyiye...