Pusu'laMekan

Kahve ve Kitap Buluştu: Kahve Akademisi

Kahvenin yanında tatlıdan daha iyi ne gider derseniz, kitap derim. Zira birçok insan için de kahve ve kitap ayrılmaz bir ikili. Ankara’da kahve-kitap ikilisini harmanlamayı çok güzel başarmış çiçeği burnunda bir kahveci var: Kahve Akademisi.

Evde çalışamayıp kütüphanede bunaldığımız zamanlarda, alternatif çalışma mekanları arıyoruz kendimize. Kitaplarınızı alıp bir umut gittiğiniz o kafede diğer masalardan gelen seslerden sıkıldıysanız, mekandaki müzik fazla geliyorsa Kahve Akademisi bu dertlerinize derman olacak. Kahve Akademisi’nin alt katı sadece ders çalışanlara ayrılmış bir “sessiz oda”. Bol prizli geniş masaları ve düzgün aydınlatmasıyla da oldukça elverişli bir ortam olmuş. Üstelik huzurla dersinizi çalışırken size lezzetli kahveler eşlik edecek.

Kahve Akademisi'nin alt katinda bulunan sessiz oda

Kahve Akademisi’nin alt katinda bulunan sessiz oda

Kahve Akademisi'nin alt katında bulunan sessiz oda.

Alt katta bulunan sessiz oda.

Kahve Akademisi’nin giriş katında ise mini bir kütüphane bulunuyor. Mini dediğimize bakmayın, 400’e yakın kitap var. Güncel dergiler de cabası. Geniş masalarına yayılıp atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.

Giriş katında bulunan mini kütüphane.

Giriş katında bulunan mini kütüphane.

Tabii ders çalışmak ve kitaplarla iç içe olmak dışında, Kahve Akademisi’nin oldukça geniş dış mekanınında da vakit geçirebilirsiniz.

kahve-akademisi

Kahve Akademisi kendi kahvesini kendisi kavuran nadir kahvecilerden! Şanslıysanız belki siz de kahve kavurdukları ana denk gelebilir, yeşil çekirdekler kahverengiye dönerken yayılan muhteşem kokuya şahit olursunuz.

Kahve kavrulurken yayılan koku sizi etkisi altına alabilir!

Kahve kavrulurken yayılan koku sizi etkisi altına alabilir!

Kahve Akademisi’nin menüsü oldukça zengin. Espresso bazlı kahveler de, üçüncü dalga demleme yöntemleriyle yapılan kahveler de, bol çeşitli Türk kahveleri de mevcut. Tercihini kahveden yana kullanmayanlar içinse çeşit çeşit bitki çayları var ve çok güzel kokuyorlar!

Ekim ayından bu yana hizmet veren Kahve Akademisi ekibinin ilerideki planları arasında mekanda gerçekleştirilecek kahve eğitimleri ve yazarlarla söyleşiler de mevcutmuş, takipte kalın deriz.

Vizelerin kapıyı çaldığı şu dönemde Kahve Akademisi kurtarıcınız olabilir, bizce bir uğrayın!

Adres: Bahçelievler 35. Cadde 16/8

Instagram: kahve.akademisi

Ankara’da ders çalışma mekanı alternatifi olacak diğer kahveciler için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Fotoğraflar için Işıl Selen’e sonsuz teşekkürler!

<Bu içerik herhangi bir ticari kaygı gütmeden yazılmıştır ve tüm hakları lavarla.com’a aittir.>

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

    Bir Cevap Yazın