Pusu'laMekan

Kahvaltı Saatinin Olmadığı Mekan: Nuts & Seeds !

Bazı insanlar vardır, kahvaltı severler… Onlar için kahvaltı deyince akan sular durur, belirli günü, vakti, saati yoktur, her öğün yapılabilir. Ayrıca “Kekikli zeytinli bi kahvaltı hazırlasalar, Nerde olduğumu hatırlamasam, Hatta adımı bile unutsam…” mısraları bizim gibi kahvaltı severler için söylenmiş olmalı. Ankara’da da gün geçmiyor ki tatlı, şirin mekanlar açılmasın. Bu haftaki keşfimizde Güvenlik Caddesinin aşağı taraflarında huzurlu bir kafeye, Nuts & Seedse denk geldik.  Özellikle kahvaltı sevenler yaşadı!

Nuts & Seeds, bir sabahını değil tüm gününü geçirmek isteyeceğin, günün her saati gelip kahvaltı yapabileceğin bir mekan.  Hareketli bir yolun üzerinde şirin bir bahçenin içinde buldum. Hafif müzikler ve güler yüzle karşılandığım mekanda  sokağı görebileceğim bir masaya yerleştim ve buranın keyfini epey çıkardım diyebilirim.

2-3 masalı küçük bahçeli, sessiz sakin ve caddeden izole bir ortam. İçerisi de çok geniş değil, açık bir mutfak ve 1-2 masa bulunuyor.  Sergide bulunan tatlı-tuzlu ürünler ve envai çeşit ekmekler, vegan, vejeteryan seçenekler hemen dikkatinizi çekiyor.

Breakfast & Lunch & Brunch Cafe  konsepti ile günün her saati gelip kahvaltı yapabileceğiniz bir mekan.  Menüsü  her damak zevkine hitap ediyor; somon tabağından tutun pastırmalı beyaz omlet, menemen ve granolaya kadar uzanan, iştah açıcı çeşitler mevcut.

Nuts& Seeds’in Türkçe karşılığı tohum, çerez, yemiş gibi çevrilebilir. Bu da demek oluyor ki yiyeceklerin tümünün içinde çeşitli yemiş ve çerezlere denk gelebilirsiniz.

Şunu belirtmek isterim menü kahvaltı ile sınırlı değil. Her gün farklı çeşitlerle çıkan cheesecake (tuzlu karamelli olan denenmeli), günün salatası, el yapımı granolalar, ekşi mayalı ekmekle hazırlanmış sandviç ve kahvaltılar sizin istediğiniz saatte hazır. Gerek kahvaltı, gerekse öğlen ve akşam yemeği için gayet iyi seçenekler mevcut.  Bunun dışında, ev yapımı soğuk ve sıcak içecekleriyle keyif yaparken, tatlı-tuzlu kurabiyeleri de pas geçmeyin derim.

Şebnem Hanım sahip olduğu mekanı kendi zevkine göre özenle döşemiş, menüyü de kendi yemek istediği lezzetlerle doldurmuş. Bu güzel ortamda, masadaki canlı çiçekler, önündeki ufak ama tatlı bahçe sizi şehrin gürültüsü ve koşuşturmasından uzaklaştırmaya yetecektir.

Nuts and Seeds menüsünde sağlıklı, taze lezzetleri bir arada sunan nadide mekanlardan. Evdeki mutfağı aratmayacak güzellikte lezzetlerle ve sıcacık samimi tavırlarla sizleri bekliyor. Gününüzü şenlendirmek, kahvaltının mutlulukla nasıl bir ilgisi olduğunu görmek ve hatta bizzat yaşamak için buraya yolunuzu düşürmek gerekiyor!

Nuts & Seeds Adres: Nevzattandoğan Caddesi, 18/B
Facebook


Reklam değildir. 

2 Comments

  1. MERHABALAR
    bu mekanla ilgili bilgi vermek istiyorum kapanmış sanırım gittim ve kapı duvar en azından kapanan mekanların paylaşımları askıya alınsa sanırım çok daha sağlıklı olur teşekkür ederim iyi günler

  2. Kapanan mekanlarla ilgili gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz zaten ama elimize böyle bir bilgi ulaşmadı. Hangi gün gittiniz acaba? Teşekkür ederiz. Güzel günler.

Bir Cevap YazınLavarla - Cer Kapak Görseli | (Sadibey'den Alıntıdır) Mekan

Ocak Ayında CerModern

CerModern ‘den herkese merhaba! 2010 yılından beri, Ankara’daki büyük bir boşluğu elinden geldiğince doldurmaya çalışan, şehrin ilk modern sanat merkezi CerModern’in etkinliklerine daha yakından baktığımız...

Lavarla - Cer Kapak Görseli | (Sadibey'den Alıntıdır) Pusu'la

Aralık Ayında CerModern

Evet bildiğiniz üzere geçen ay itibariyle yeni bir bültene başlamıştık. 2010 yılından beri, Ankara’daki büyük bir boşluğu elinden geldiğince doldurmaya çalışan, şehrin ilk modern sanat...