Pusu'laEtkinlikYarışma

Kadın ve Mühendislik | 2. MOWIE Kısa Film Yarışması

Öncelikle bu IEEE Women in Engineering ve ODTÜ WIE kim mi? Ne iş mi yapar?

IEEE Women in Engineering, kadınların hem mühendislik ve bilim alanlarında hem de sosyal hayatlarında daha aktif, ön planda ve güçlü olmalarını amaçlayan uluslararası en büyük meslek grubudur.
ODTÜ WIE ise, bu amaçlar doğrultusunda kurularak sene içerisinde üyeleriyle birlikte yaptığı toplantılar, düzenlediği etkinlikler ve çıkardığı projelerle kadınların toplumdaki ve iş hayatlarındaki yerinin bilinçlendirilmesi için çalışan bir proje grubudur.

Bu bağlamda üniversite gençlerinin mühendislikte kadının yeri hakkında bilinçlendirilmesini, kadınların mühendislik hayatında karşılaşabileceği sorunlara çözümler getirilmesini, var olan bu sorunlar çerçevesinde toplumda farkındalık yaratılmasını amaçlayan ve Lavarla’nın da medya sponsoru olduğu 2. MOWIE Kısa Film Yarışması amatör ve profesyonel herkese açıktır.

Peki nasıl mı katılabiliyoruz bu yarışmaya?

Bir yarışmacının en fazla 20 dakikalık ve maksimum 2 eserle katılabileceği yarışmaya yukarıda da belirtiğimiz üzere öncelikle “Mühendislikte Kadın” temasıyla 20 Mart tarihine kadar başvuru yapmanız gerekiyor. Akabinde film veya videolarınız kurmaca ve animasyon türlerinde, Türkçe veya Türkçe alt yazılı olmak zorunda. Bununla birlikte eserlerin başka herhangi bir yarışmaya katılmış veya ödül almış olması katılım için engel teşkil etmiyor ve son olarak katılım koşullarını tamamlayan katılımcıların çektikleri kısa filmleri #ieeeodtü, #mowieee ve #yeswiecan hashtagleriyle Youtube’da herkese açık paylaştıktan sonra linkteki başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Bunun dışında gönderilen eserlerin özgün olmayan özelliklerinden dolayı doğacak sorumluluklar yarışmacıya ait olup yarışmada istenilen tür dışında gönderilen eserlerin değerlendirilmeye alınmayacağını da belirtmek istiyoruz.

Gelelim yarışmanın değerlendirme ve ödül kısmına. Yarışma sponsorlarından ve filmler yöneticisi Taha Ulukaya, film direktörü Anıl Kaya, film çevirmeni Cem Özdemir’den oluşan jürinin 21-26 Mart 2017 tarihleri arasında yapacağı gizlilik esaslı değerlendirmeden sonra 27 Mart’ta Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde gösterimlerin ve ödül töreninin yapılacağı final töreni gerçekleşecek. Yarışmanın birincisine 2000 TL, ikincisine 1000 TL, üçüncüsüne 500 TL ve jüri özel olarak da Sinematek Eğitim Ödülü verilecek.

Eee farkındalık yaratmak için istekliyseniz ve kendinizi denemek istiyorsanız daha ne duruyorsunuz? Kolları sıvamanın tam vakti lakin öncesinde yarışmanın resmi facebook hesabından tüm detaylara göz atmayı ihmal etmeyin lütfen.

Sevdiklerinizle güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle. Yeni yazılarda, etkinliklerde ve festivallerde görüşmek üzere. Eğlenceli Tarafta Kalmayı Unutmayın!İletişim Bilgileri
Mail
Facebook

Bir Cevap Yazın

Pusu'la

Bu Pazar Kalede Şenlik Var!

Kale Meclisi ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Kültür Sanat Çalışma Grubu organize ediyor. Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve...


Pusu'la

26. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması: Göç

Teknolojideki hızlı ilerleyiş ve akıllı telefonlardaki yenilikler, hepimiz için fotoğraf çekmeyi kolaylaştırdı. Özellikle sosyal medyanın anında paylaşım olanağı sunmasının etkisiyle pek çoğumuz içimizdeki fotoğraf sevgisini...