Pusu'laMekan

Jazz’ın Ankara’daki Adresi: June Pub

Ankara’da iyi müziğe dair birçok mekan ve etkinlik olsa da ne yazık ki caz müziğe dair pek bir şeye rastlayamıyoruz. Yılda bir defa olan Ankara Caz Festivalini de kaçırdık diyelim… Şöyle kulağımızın pasını silecek güzel bir konsere gidemeyecek miyiz? Neyse ki June Pub’ı biraz geç de olsa keşfediyoruz. Bu keşfimiz birinci yıla özel verdikleri muhteşem Elif Çağlar konseriyle oluyor. Gelmişken bu güzel mekanı yaratan kişiyi tanımadan olmaz, mekanın sahibi Sinan Bey ile kısa bir sohbet ediyoruz.

ankara jazz junepubankara'da jazz june pub

Bana kalırsa Ankara’da, hele ki Bahçelievler gibi öğrenci mekanlarına aşina olduğumuz bir yerde iyi müzik, iyi yemek ve iyi şarap  vaat eden kaliteli bir yer açmak cesaret ister, fakat Sinan Bey bu konsepti yaratırken hiç tereddüt etmeden tamamen tutkuyla çalıştıklarını söylüyor. Daha açılalı bir sene olmasına rağmen kurulma aşaması hayli uzun sürmüş, iç dekorun ve ses sisteminin profesyonelliği verilen bu emeklerin en güzel meyvesi olarak kendini gösteriyor. Mekandan içeri girdiğiniz anda kendinizi bir dizi setinde gibi hissetmenize sebep olacak şirin ve samimi bir atmosfer var. Bu samimiyeti biraz da Sinan Bey’in misafirperverliğine borçluyuz aslında. Kendisini tıpkı bir müşteri gibi mekanda otururken veya misafirlerinin arasında dolaşıp sohbet ederken görebilirsiniz! Her çarşamba, cuma ve cumartesi günleri canlı performans oluyor. Konsept caz olmasına rağmen çıkan grupların kendine özgü çok güzel tarzları var.

lavarla june pub june pub lavarla

June Pub’ın birinci yılını kutlarken Sinan Bey’e ileriye dönük ne gibi beklentileri olduğunu da soruyorum ve -bizi şaşırtmayarak- çok büyük şeyler istemediğini, zincirleşmeyi ise hiç düşünmediğini söylüyor. Tek isteği tutkuyla yarattığı bu yeri aynı kalitede devam ettirmek ve aynı samimiyeti her daim korumak. Bunun yanında tabi ki Ankara’da caz müziğin gelişmesine ve yaygınlaşmasına dair hayalleri var. Caz müziğin yaygınlaşması için belirli mekanlardan ve salonlardan çıkıp sokağa, halka inmesi gerektiğini düşünüyor. Konuya caz üzerinden başlasak da aslında bütün müzik türlerinin her kesime hitap etmesi gerektiği konusunda hemfikiriz.

Ankara'da jazz lavarlaelif çağlar jazz lavarla

Bu ilham veren sohbetin ardından Elif Çağlar’ı dinlemek üzere yerlerimize geçiyoruz. Çok uzun zamandır beklediğim bir konserdi, Elif Çağlar ve ekibi dinleyicilere adeta görsel ve işitsel bir şölen sunuyorlar. Gecenin sonunda bu harika konser için Sinan Bey ve tüm June Pub ekibine minnet duyarak ayrılıyoruz. Umarız Ankara’da Elif Çağlar gibi değerli sanatçıları daha sık görebiliriz.

Adres:

Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Azerbaycan Caddesi (Eski 3. Cadde), No: 115-A, Çankara/ANKARA
İletişim: 
(312)223 00 50
(533)492 48 12
Sosyal Medya:  Instagram,Facebook

<Bu içerik para karşılığı yazılmamıştır ve ticari amaç gütmemektedir. Tüm hakları lavarla.com’a aittir>

Ayşe Nur Akıncı
gezen gören, okuyan yazan

  Bir Cevap Yazın

  Mekan

  Mekanlar ve Hikayeler X | ODTÜ: Gönülçelen

  Cem, sahnenin arkasında grubu Blue Moon ile birlikte çalma sırasını bekliyordu. Sahnede ise Little Lion, Toto’dan Africa’yı yorumluyordu. Grubun vokalisti, uzun saçları, simetrik bıyığıyla fena...

  Pusu'la

  Eski Ankara Esnafı II: Kalaycılar Baharat

  Geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmezi olan baharatın tarihçesine bakıldığı zaman, ilk kullanıldığı yer Uzak Doğu olarak görülür. Baharat kullanımı kayıtlı tarihten çok daha öncesine dayanıyor. İnsanoğlu,...