Pusu'laMekanGurme

İtalyan Mutfağı Sevenlere Ankara’da 5 Öneri!

Herkese merhaba!

İtalyan mutfağı şüphesiz ki dünyada en sevilen ve çoğunluğun damak zevkine hitap eden mutfaklardan. Üstüne kitaplar yazılmış, filmler çekilmiş. Zaten hangimiz güzel bir pizzaya hayır diyebiliriz ki? Peki ya makarnanızı hangi sosla alırdınız? Ben lazanyacıyım mı diyorsunuz? Yemeğin üstüne lezzetli bir tiramisu iyi gitmez miydi? Kapanışı en tazesinden bir espresso ile mi yapsak? Evet İtalyan mutfağının incilerinden bahsediyoruz ve bunların hepsi Ankara’da! Üstelik birden fazla seçenekte. Biz sizin için bir kısmını derledik, size bu lezzetleri hangisinde tatmak istediğinizi seçmek kalmış.

1- Pizza Il Forno

il forno bulten
İlk şubesini Yıldız’da açtığından beri durmaksızın büyümekte olan Pizza Il Forno, bugün diğer 3 şubesiyle birlikte pizzaları fırına son sürat vermeye devam ediyor! Yemeğin üstüne de tatlı niyetine nutellalı pizza yediniz mi keyfinize diyecek yok. Hep hamur işi olur mu derseniz salatalarını da deneyebilirsiniz, ancak burnunuza gelen kokular muhtemelen fikrinizi değiştirecektir.

Pizza Il Forno’nun Bülten Sokak’ta açılan yepyeni şubesi için sizi buraya alalım.

Adres:

(1) Yıldızevler Mah. 720. Sok. No: 2/B Çankaya
(2) Bilkent Station (Bilkent Bulvarı)
(3) Başkent Üniversitesi Arsia
(4) Tunalı Hilmi Caddesi Bülten Sokak 18C

2- The Italian Cut Pizza & Kitchen

Görsel tripadvisor'dan alınmıştır.

Görsel tripadvisor’dan alınmıştır.

Yolunuz Bahçelievler’e düştüyse pizza kokularını takip ederek bu küçük pizzacıya uğrayabilirsiniz. Sevimli bir köşeye oturduktan sonra menüye bakıp yemek kararınızı Mac & Cheese yönünde değiştirebilirsiniz ki denemeye değer! Yemeğin ardından nutellalı pizza geleneği burada da devam ediyor, yanında da çay ile değmeyin keyfimize.

Adres: Azerbaycan Caddesi (3. Cadde) no:135 06490 Bahçelievler

3- Mezzaluna

Görsel zomato'dan alınmıştır.

Görsel zomato’dan alınmıştır.

Mezzaluna Kavaklıdere, Next Level ve Bilkent şubeleri ile Ankara’da hizmet veriyor. Başlangıç, ana yemek, pizza, salata ve tatlı ana başlıklarıyla ve içerdikleriyle menüsü tam bir İtalyan trattoria havasında! Fiyatların bir tık yüksek olduğunu belirtmekte fayda var.

Adres :

(1) İran Cad. Turan Emeksiz Sok. No:1 GOP (Halıcı Sok.) Çankaya
(2) Ankuva AVM No:2 Bilkent
(3) Next Level AVM Podyum Kat No:3/C-13 Çankaya

4- Cucina Makkarna

Görsel makkarna.com'dan alınmıştır.

Görsel makkarna.com’dan alınmıştır.

Adından da anlaşılacağı gibi burası tam bir makarna cenneti. Makarnalar yapıldığını malzemelere ve şekillerine göre isim alıyor. Cucina Makkarna’da çok çeşitli makarnalar onlara en çok yakışan sos ve mahsüllerle beraber servis ediliyor. Menüdeki diğer lezzetler ve fiyat listesi için web sitesini ziyaret etmekte fayda var!

Adres: Reşit Galip Caddesi No:89 (Çankaya Caddesi)

5- Grano Coffee & Sandwiches

grano lavarla 1
İtalyan mutfağı deyince aklımıza sadece yemekler gelmiyor. Espressonun ana vatanı, kahvenin en lezzetlisini sunan bir mutfak aynı zamanda. Ankara’daki çok sayıda başarılı kahveciden biri de Grano, “The Italian Mafia” , espresso konusunda oldukça iddialı ve iddialarında haksız da sayılmazlar.

Grano ile ilgili daha detaylı yazımız.
Adres : Emek Mah. 3. Sok. No:5/A 06490

Ankara’da İtalyan mutfağının başarılı örneklerini sergileyen başka yerler de mutlaka var, bunlar sadece birkaçı. Siz nereleri tavsiye edersiniz, bizim tavsiyelerimizi daha önce deneyip beğendiniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Afiyet olsun.


(Bu yazı herhangi bir kar amacı gütmeden, maddi herhangi bir karşılık almadan hazırlanmıştır. Reklam değildir.)

Eliçe Kılıç
Çok gezerken çok okuyanlardan.

    Bir Cevap Yazın
    Cacao Reserve Mekan

    Çekirdekten çikolataya Cacao Reserve

    Hepimiz biliriz ki aşk ile yapılan her iş güzeldir. Cacao Reserve’ün hikayesi de mekanın sahipleri Hilal Hanım ve Soner Bey’in aşk hikayesine dayanıyor. Birliktelikleri esnasında...