Pusu'laMekanVintage

Her Dönemin Hatırasını Taşıyan NANA

Vintage veya ikinci el denildiğinde akla ilk gelen şehir Ankara olmayabilir ama bu Ankara’da harika vintage ve ikinci el dükkanları olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Son yıllarda popülaritesi arttıkça artan vintage ve ikinci el kavramı uzun zamandır Ankara’da kendini hissettiriyor. Açılan yeni dükkanlar özellikle üniversite gençliğinin yakından takip ettiği ve bildiği bir konu artık.

NANA lavarla

Ankara’da en eskilerden biri olan Nana İkinci El yeni yerinde müdavimleriyle ve yeni müşterileriyle her gün buluşuyor. Başkasının eskisini giymek fikrinin yıkıldığı, ikinci elin bir kültür olduğu fikrinin kanıksanmaya başlandığı bu günlerde, Ankaralılar üniversite öğrencisinden memuruna, orta yaşlısından emeklisine, bu dükkanda kendilerine göre bir şeyler mutlaka buluyorlar.

nana vintage lavarla

Dokuz yılı deviren Nana bir buçuk yıldır yeni yerinde, ruhu olan, görünce yüzümüzü bir parça gülümseten, anılarımızı canlandıran eski eşyalarıyla geçmiş günlerden bize tatlı tatlı göz kırpıyor. Sahibi Fatma Hanım feminist, demokrat ve güçlü bir kadın. Bu işe gençlik yıllarından beri tutkun, eşyaların hikayelerinin devam ettiğini görmek onu mutlu ediyor ve bu sebeple fiyatları oldukça düşük tutuyor ki eşyalar el değiştirmeye, yeni hikayelere şahit olmaya devam edebilsin.

nana lavarla vintage

Kıyafetten aksesuara, ayakkabıdan çantaya, gözlükten bavula, fincan takımlarından eski dergi ve gazetelere kadar her türlü ikinci el eşya burada bulunuyor. Özellikle vintage el dikimi dönem elbiseleri ve dönem şapkaları satmayı sevdiğini söyleyen Fatma Hanım “Eşya bulmak işin en kolay kısmı ama kaliteli eskiyi bulmak zor” diyor. Bu sebepten sadece Ankara ile sınırlı kalmayıp başka şehirlerden ve Viyana’dan da ürünler toplayarak Nana’da bizlerle buluşturuyor. Buna ek olarak tiyatro gruplarının ve kısa film çekenlerin kostüm kiralayabileceği bir kostüm koleksiyonu da mevcut Nana’da.

lavarla nana vintage

Adres: Bardacık sokak 37/A (Esat Dört yol kavşağının yakınında) Küçük Esat
Telefon: 0312 419 78 09


Yazı ve fotoğraflar Lavarla’ya aittir. İzinsiz kullanımı, basımı ve çoğaltılması yasaktır.

Gaye Şahin
Hominem te memento...

    Yorumunuzu yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir