Pusu'laMekan

Haydi Biraz Jujulayalım mı?

Yeşil Aşkına, Köklere Dönüş, Tropik Canlanma.. Hepsi soğuk sıkım yöntemi ile hazırlanan Juju Fresh‘in sebze ve meyve suları. Sebze suyunun gücüne inanıyorsanız ve sizin de günlük hayata kısa bir mola verip, yenilenmeye ihtiyacınız varsa yazının devamına bakmanızı öneririm. Haydi gelin biraz jujulayalım.

Rutin soğuk Ankara günleri başladı. İşler, okullar yoğunlaştı, günler kısaldı, kalın kıyafetler dolaplardan çıktı. Günlük rutin ilerlerken farkında olmadan birçok kimyasala maruz kalıyoruz, gerek kozmetik ürünleri gerek yiyecek-içecek, hava ve her türlü temas ile toksin denen bu maddeler bizi etkiliyor

Lavarla-juju-1Ankara’daki ilk sebze suyu markası Juju Fresh bize bir çözüm öneriyor. Detoks denilince fazla bilgimin olmadığını fark ediyor, bu yüzden Juju Fresh’in sahibesi İpek Hanım’dan hem bilgi alıyor hem de bir günlük detoks programını uygulaya karar veriyorum.

Juice Cleanse (meyve/sebze suyu orucu) her hangi bir rejim yapmak değil, günlük hayatımızda tükettiğimiz işlenmiş yiyeceklerden uzaklaşıp, kısa bir süreliğine sebze suyu kürü uygulayarak toksinlerden kurtulmak. Bu uygulamada yiyebileceğimizden çok daha fazla sebzeyi posasız haliyle kısa bir sürede tüketiyoruz. Sonucunda da toksinlerin atılmasıyla da enerjimizi artırıyor, cildimizi ve saçlarımızı güzelleştiriyormuş. Bunları duyduktan sonra durur muyum? Benim deneyimlerim de yazının sonunda sürpriz olsun.
lavarla-juju-2
Sipariş ettiğiniz Juju’larınız soğuk sıkım yöntemi ile sıkılarak adresinize bir gün sonra teslim ediliyor. Diğer meyve/sebze sularından farkı ise işte bu yöntemle ortaya çıkıyor. Soğuk sıkım yöntemi posadan en yüksek miktarda vitamin almanızı sağlıyor. Bu yöntem önceleri sadece kanser hastalarının daha çok vitamin alması için kullanılıyormuş.

lavarla-juju-3Yaklaşık %80’i sebze, %20’si meyveden oluşan 6 adet Juju, en az 2 saatlik aralıklarla tüketiliyor. Aralarda da yeşil çay, rezene ve anason çayları, bol su tüketimi ile toksinleri atmaya yardımcı olabilirsiniz.

Juju Cleanse paketimi alıp, bir günlük detoks programını sabah kahvaltıdan itibaren uygulamaya başlıyorum. Yeşil Aşkına 1 ile başlıyorum, içinde neler yok ki: kivi, limon ve salatalığın baskın tadının yanı sıra karalahana, ıspanak, marul, kereviz, maydanoz, elma. Benim beklediğimden kat ve kat güzel, hafif ekşimsi tadıyla kalbimi çalıyor sabah kahvaltısında.

 

Köklere Dönüş 1‘de ise havuç suyu, Köklere Dönüş 2‘de pancar ve armudun beklenmeyen güzel uyumu iki saatte bir beni canlandırıyor. Peki, yemek yemiyor muyuz? İpek Hanım’dan aldığım tüyolara göre, günlük alınan 6 leziz Juju yeterli ve daha güzel sonuçlar elde etmeyi sağlıyor.lavarla-juju-4

Tabi ki gün boyunca vücuttan toksinler atıldığı için hafif yorgunluk hissedilebilir. Bu yüzden detoks yapılacak gün iyi seçilmeli. Rahat ve boş bir gününüzü seçip, yoga, yürüyüş gibi aktivitelerle günü doldurmayı tavsiye ediyorlar.
lavarla-juju-4
Jujular daha bitmedi ananaslı Bahar Uyandıran 1, badem ve hurmalı Tropik Canlanma 1, Yeşil Aşkına 1 ile bir günlük detoksu bitirdim.
Öğün aralarında yediğim Powerballlardan bahsetmesem olmaz. Tropik Canlanma içecekleri hazırlanırken ortaya çıkan posa ile ceviz, gün kurusu kayısı ve incir ile hazırlanıyor. Tamamen yağsız, şekersiz, unsuz leziz toplar benim favori atıştırmalığım oldu.
lavarla-juju-5
Jujuları tek olarak alabileceğiniz gibi, hazırlanmış paketlerden seçebilir ya da kendiniz gruplandırılabilir, ara ya da ana öğünlerinizde tüketebilirsiniz.
Sonuçlara gelecek olursak, ben de sindirim sistemimin rahatladığını, ayrıca sonraki günlerde de enerjimin ve direncimin biraz daha arttığını hissettim.

Eğer siz de Juju Fresh‘i denemek, diğer lezzetlerine bakmak isterseniz iletişim için https://www.jujufresh.com/ bakabilirsiniz. Lavarla indirim kodunu girerek verdiğiniz siparişlerinizde 30 TL üzerine %15 indirim kazanacaksınız! İnternet üzerinden vermediğiniz siparişlerinizde ise Lavarla’dan geldim demeniz yeterli!

İlk bizden duymuş olun, ilerleyen günlerde balkabaklı, narlı Jujular, kış iksirleri, çeşitli atıştırmalıklar hazırlanıyor, merakla bekliyorum…

Herkese Bol Enerjik Günler!

Üçüncü resim alıntı: http://www.gleamfashion.com/juju-fresh-ile-detox-zamani.html

<Bu içerik reklam değildir, içeriğin tüm hakları lavarla.com’a aittir.>

1 Comment

  1. Cok tatliymis

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir