fbpx

Hakkımızda

Lavarla 2015 yılının Aralık ayında kurulan ve Ankara için çalışmayı seven gönüllülerden oluşan bir sosyal platformdur. “Ankara’da hayat var!” sloganıyla yola çıkan Lavarla ekibi, 2016 yılının Nisan ayında kurulan  websitesi üzerinden yayın hayatına başladı. O günden beri Ankara’daki alternatif etkinlikleri duyurmanın yanı sıra birçok prestijli festivalin basın sponsorluğu görevini üstlenmiş, Ankara ve Ankaralı olmak üzerine yazılar yayımlamış ve Takasla, PopUpLa, Wake Up Ankara gibi çeşitli etkinlikler organize ederek kent hayatına hareket katmıştır.

Lavarla, giderek büyüyen takipçi kitlesinin desteğiyle ve gönüllü ekibiyle 2017 yılının Nisan ayında Ankara Keşif Haritası PusuLa’yı çıkarmıştır. PusuLa, Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Merkezi (VEKAM) ve TED Üniversitesi Sosyal İnovasyon Merkezi (TEDÜ İstasyon) tarafından desteklenmiştir.

Ankara sosyal ve kültürel hayatının zenginliğini gösterebilmek ve Ankaralılar ile buluşturmak üzere yola çıkan Lavarla, 2019 yılında odağını Ankara dışına taşırarak kent ve kentli olma bilincine yönelik çalışmalara da yer vermeye başlamıştır. Lavarla artık sadece Ankaralının değil, ilgilenebilecek herkesin başvurabileceği bir sosyal platform olarak yayın hayatına ve çalışmalarına devam etmekte, aynı zamanda bir Ankara arşivi görevi görmektedir.

Ödüller

  • TMMOB Şehir Plancıları Odası 43. Dünya Şehircilik Günü Kolokyumu – Kent Planlama Basın Ödülü (2019)
  • 22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali – Basın Teşekkür Ödülü (2019)

Medya Sponsorluğu Sağlanan Etkinlikler

auff  eff  

Projeler

Basında Lavarla

Paydaşlar

 ankaraaks logo    

X