Pusu'laMekanKahve

Goofy!: Birisi Cumartesi mi Dedi?

“Aaa” Cumartesi mi geldi? Ne çabuk? Yapıldı mı bakalım güzel güzel hafta sonu planları? Yapılmadıysa şayet hemen yapmaya başlayın lütfen.. Bu güzel havada evde mi oturacaksınız bütün gün? HAYIR dediğinizi duymak istiyoruz.. Çünkü sizlere çok güzel bir gün batımı önerimiz olacak. Henüz tatile gidememişler ya da gidip doyamamışlar için, bu Cumartesi rengarenk ortamıyla denizsiz biii Alaçatı’ya ne dersiniz? “Şaka, değil mi?” diyenleri görür gibiyim. Ama gerçek diyebiliriz.. Reprenkli hali ve sıcacık ortamıyla gün batımı kahveniz veya çaylarınız sizleri bekliyor.. Nerede mi peki? Goofy’s Tea & Coffee dedik bile.. Vee hop!

Goofy's - Hikaye

İçeri zıplar zıplamaz bizi sahibesi Günışık Hanım ve Goofy karşılıyor. Mekanın adından da kolayca anlaşılacağı üzere Günışık Hanım tam bir hayvansever. Ama insanların evcil hayvanlarıyla (yani arkadaşlarıyla) bir çok mekana girememesinden çok yorulmuş ve sıkılmış, üzerine özel sektörde çalışmanın zorlukları da eklenince artık bir mekan açmaya kadar vermiş. Uzun yıllardır da kahveye olan düşkünlüğü onu bu alana yöneltmiş diyebiliriz. İsim olayı ise herkesin anladığı üzere Günışık Hanım’ın kendisini mekana adadığı küçük oğluşunun ismi.

Goofy's - Kahve

Peki Goofy’de ne mi var? Öncelikle Goofy’nin kahve ve çay evi olduğunu söyleyelim. Bununla birlikte Günışık Hanım kahve konusunda Baristocrat ve Mio ismine güvenenlerden. Oldukça da geniş bir kahve yelpazeleri var diyebiliriz. Bunun dışında çaylara gelecek olursak bu konuda ise dünyanın en eski çay markası olan ve “Kralların çayı” olarak bilinen Alman devi “Ronnefeldt” ile çalışıyorlar ve oldukça iyiler diyebilirim. Hatta çok çeşitli çay yelpazeleri olmasına rağmen 45 gün gibi kısa bir sürede “Roobios Chocolate“ , “Irish Whisky Malt“ ve “Morgentau“ müdavimleşmiş bile diyebiliriz. Kısacası Goofy’de kahve mi? yoksa çay mı? ikilemine çok düşeceksiniz gibi bizden söylemesi ..

Goofy's - Tatlı

Yaaa arkadaş bu sıcakta hep sıcak hep sıcak soğuk bir şeyler yok mu? yanıyoruz diyen bir arkadaş var sanki arkalarda. Bu konuda Goofy’nin doğal, tamamı el yapımı olan frozenları, milkshakeleri, smoothieleri ve frappeleri yardıma yetişiyor. Hatta Coco&Cookie Frappe Goofy’nin spesiyallerindenmiş ve oldukça iddialılar. Bunun dışında tadımlık veya atıştırmalık bir şeyler arayanların imdadına ise turtalar ve ev yapımı sandviçler yetişiyor yine. Bunlardan “Çikolatalı Turta” ve “Goof Goof Club Sandviç” zirveye oynayanların en başı denilebilir. Bununla birlikte yakın bir zamanda ise kruvasanları da tezgahtaki yerini alacakmış.

Goofy's - Detay

Gelelim diğer detaylara.. Öncelikle mekan tasarımın tamamı Günışık Hanım ve babasına ait. Her ne kadar denizimiz olmasa da Alaçatımsı bir hava ortama hakim diyebiliriz. Çünkü her yer rengarenk, kımıl kımıl ve renklere baktıkça insanın içi açılıyor. İç mekandaki duvar resimlerine, turuncu gruba ve dışarıdaki sallanan sandalyelere ayrı bir tırnak açmazsak olmaz gibi çok hoşlar. Bununla birlikte iç kısımdaki merdiven ve ışıkta bizim beğendiğimiz kesitlerden. Ayrıca Günışık Hanım kış için içeride bir okuma köşesi yapmayı planlıyor. Çalışma saatlerine gelecek olursak da yaz için şimdilik 09:00 – 12:00 arası denilebilir.

Goofy's - Goofy

Veda etmeden önce mekanın küçük sahibinden de bahsetmezsek küsecek ama bize.. Goofy, sadece ve sadece 9 aylık bir küçük oğluş kendisi. Bunun yanında tabi ki mekanın minik sahibi ve isim babası.. Günışık Hanım’ın mekanı açmasındaki en önemli sebeplerden birisi Goofy olduğu için, sizlerin de anlayacağı üzere mekanımız tam bir hayvan dostu. “Herkeşler” evcil hayvanını alıp rahatlıkla ve zevkle gelebilir. Hal böyle olunca “Goofy’s” tabi ki hayvan dostlarımızı da unutmamış. Onlar için de minik ikramlar, hediyeler ve sürprizler her daim mevcut..

Goofy's - Kapanış

Bir çoğunuzun eminim ki yeri gereği her gün önünden geçtiği ve renklerinden dolayı da “ya burası ne kadar güzel gözüküyor” dediği Goofy’s henüz gözlerini dünyaya açalı 1.5 aycık oluyor ama çok kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı diyebiliriz ve yavaş yavaş müdavimleşmeye doğru gidiyor. Eğer siz bu kısa sürede kendileriyle daha tanışma fırsatı yakalayamadıysanız bir an önce uğramayı deneyiniz. Güçlükle karar verdiğiniz çayınızı ya da kahvenizi yudumlarken, Goofy ile keyifli vakit geçirebilirsiniz veya sallanan sandalyelerde gün batımı Bülten keyfisi yapabilirsiniz. Belki de hayvan dostlarınızla birlikte yeni, güzel hikayelere yelken açabilirsiniz ..

Kahvelerde, yazılarda ve yarın Veda Busesinde ile görüşmek dileğiyle .. Esen kalın!

İletişim Bilgileri :
Adres: Tunalı Hilmi Caddesi Bülten Sokak No:12/D Çankaya – ANKARA
Telefon: 0535 225 0825
Facebook
Instagram

<Reklam değildir>

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirPusu'la

Tunus Caddesi’nde Kahve Kokuları

Şehirdeki kahveci artışından aşırı şekilde memnun olduğumu belirterek merhaba demek istiyorum. Özellikle şehrin işlek noktalarından biri Tunus Caddesi’ni kahve kokusunun sarmasından daha bir memnunum. Keyifli anların...

Pusu'la

Veda Busesi: Mavi Kapı!

Ahh! Bitti bile hafta yaa.. Belki benden değil ama hadi yine iyisiniz kahveden kurtuluyorsunuz bir süre.. Var mı aramızda Cumartesi’den kalanlar veya güzel bir Pazar...