Pusu'laMüzik

Glam’a Yeni Soluk: “The Madcap”

70’li yılların ilk yarısında ortalığı kasıp kavuran glam rock akımı ve sonrasında ondan etkilenen glam metal dünya müzik piyasasında ön sıralardaydı. Müzik grupları; uzun saçlar, cinsiyetler arası farkı azaltan renkli ve gösterişli kıyafetler, makyaj, yüksek performanslı sahne şovları ile hem kulaklara hitap ediyor hem de izleyenlere görsel bir şölen sunuyordu. Şarkıları eğlenceliydi, kafalarına hiçbir sorunu takmıyorlardı. Çünkü hayat zaten çoğu zaman olduğu gibi yeterince zor ve ciddiydi. Bu müzik akımının özgürlüğünde özgün tarzda şarkılar ve sahne şovları yaratan isimlerden ilk aklımıza gelenler David Bowie, Mark Bolan, T-Rex, Slade, New York Dolls, Guns N’Roses, Aerosmith ve Kiss. Günümüzde ise çok da uzaklara bakmaya gerek yok. Çünkü bundan böyle glam rock ve metalin eğlenceli tarzını bize The Madcap yaşatacak.

2015’te Ankara’da kurulan The Madcap’in ilk albümü olan “The Madcap Rising”, Alen Konakoğlu ile birlikte Deniz Sayman ve İzgi Gültekin prodüktörlüğünde, Arpej Yapım etiketiyle kısa bir süre önce yayınlandı. Albümde 9 İngilizce ve 1 Türkçe şarkı bulunuyor. Adını The Madcap dışında son günlerin çok konuşulan projesi Senforock’ta da sıkça duyduğumuz İzgi Gültekin grubun vokalistliğini yapıyor. Sesi, tarzı ve sahne performansıyla her daim dinleyenlerden tam not alıyor. Kendisine gitarda Deniz Sayman ve Doruk Balkaya, bas gitarda Erman Erkılınç ve davulda ise Faruk Şenel eşlik ediyor.

Televizyon izleyicileri The Madcap’i 2015 yılında TV’deki Rising Star müzik yarışmasında yarı finalist olarak yarışırken hatırlıyor. 2016 yılında da “Hard Rock Rising” yarışmasında seyirci ve jüri oylarıyla Türkiye 1’incisi seçilmişlerdi. Ayrıca İsveç’te düzenlenen “Band Competition 2017″ yarışmasında başka bir Ankara grubu olan Black Tooth ile birlikte elemelerde son 135 grup arasına kalmış ve ülkemizi en güzel şekilde temsil etmişlerdi. 2016’da Zeytinli Rock Festivali’ne katılan ve 2017 Çukurova Rock Festivali’nin de açılışını yapan The Madcap şu sıralar albüm lansmanı için Türkiye’nin birçok büyük kentinde binlerce kişiye konserler vermeye devam ediyor.

Albümleri “The Madcap Rising” e bakacak olursak; albümdeki şarkıların söz ve müziklerini grubun gitaristi Deniz Sayman yapmış. Bazı şarkıların söz ve müziklerini oluştururken İzgi Gültekin’den de destek almış. Albümdeki şarkılardan öncelikle “Aces In My Hand”, “Stepped On A Lego”, “Rock’n Roll Revolution”, “Put The Blame On Me” tekli ve video klipleri müzikseverlerle buluştu. Grup üyelerinin gerek oldukça eğlenceli görüntüleri olan video kliplerinden gerekse sahnedeki yüksek performanslarından, şarkılarını söylerken ne kadar eğlendiklerini görebiliyorsunuz. Rock’n Roll’un özgürlüğü içinde onları dinlemek de izlemek de gerçekten büyük keyif veriyor. İzgi ve Deniz’in, Steellheart’ın nefis şarkısı She’s Gone’a yaptıkları cover gibi muhteşem sürprizler de heyecanla bekleniyor.

Yaz günlerinde festivalden festivale koşacak, sonbaharda da konserlerle yoluna sağlam adımlarla devam edecek olan The Madcap’in ilerleyen zamanlarda yurt dışında ülkemizi birçok platformda da başarılı bir şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Yolun açık olsun The Madcap…

 Web sitesi / Facebook / Instagram

 

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müziği ve gitarıyla Burak Altuni

“Müzik hakkında güzel bir şey, çarpar, acıtmaz!” Bob Marley Burak Altuni… Müzikle tanıştığında 3 yaşındaymış, flütle başlamış. Ne yazık ki baba acısı müzikten de öncesine...