Pusu'laSergiEtkinlik

Galeri Siyah Beyaz’da sezonun son sergisi: Çizginin Yolculuğu

Emre Arolat

Galeri Siyah Beyaz, sezonun son sergisinde, mimarların ve sanatçıların eskiz süreçlerine tanıklık eden bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bir ara bölge olan eskiz süreci, sanatçının, mimarın, tasarımcının, yazarın tamamlayıcısı oluyor. Üretim sürecinin en mahrem anlarından biri olan eskiz, sanatçısı ve izleyicisine dair tanıklıklar barındırırken atölye ile galeri, atölye ile yapı arasındaki yola rehberlik ediyor. Çizginin üzerine söylenen ve söylenebilecek olan pek çok şeyi bir araya getiren sergi, mimarların ve sanatçıların eskizlerini izleyiciyle buluşturuyor.

Mimar Celal Abdi Güzer küratörlüğünde gerçekleşecek Çizginin Yolculuğu sergisi, farklı disiplinlerden, farklı kuşaklardan ve farklı şehirlerden altmış üç kişiyi bir araya getiriyor. Çizginin olasılıklarını, yorumlarını ve temsillerini keşfetmek üzere izleyiciyi bu süreci paylaşmaya davet ediyor.

Çizgi ile eskiz arasındaki geçirgen ilişki, malzemenin ve sürecin yaratıcısı oluyor. Çizgi, çizenle izleyen, imge ile eser arasında, gerçek ile düş arasında bir yerlerde duran bir eşik olmaya devam ediyor. Bu eşikleri bir araya getiren Çizginin Yolculuğu isimli sergi, kalem ile kağıt arasındaki bu ince sınırda pek çok ortaklaşmayı içeriyor.

Jale Erzen

İsmini kağıt ile kalem arasındaki en temel ilişkiden alan sergi, 29 Haziran’a kadar pazar hariç her gün 11.00-19.00 arası Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.

Lavarla
Ankara merkezli bir kültür-sanat ve kent oluşumu.

Yorumunuzu yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Lavarla Aylık Bülten Etkinlik

Lavarla Mart Bülteni

İlkbaharın resmi habercisi mart ayından herkese merhabalar! Ramazan, seçim curcunası derken yine garip bir aya giriş yapıyoruz. Normal şartlar altında etkinliklerin azalması gerekirken bu ayın...